Neštovice nebo ruka noha ústa?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 21:31
Neštovice nebo ruka noha ústa ?

Zdravím, nikde jsem podobne téma nenašla, tak zakládám nové. U dcery ve školce teď radi neštovice, během dvou týdnu už onemocnělo 5deti a dcera pořad nic. Teď má od úterý něco jako virozu, rýma a trochu kašle. Pupinek žádný. Na podzim prodělala onemocnění s jednodenní teplotou a vyrazkou ( cca 10 dni než se odloupaly stroupky), ale ani naše Mudr nebyla schopna říct o co se jedna, ze to prý nikdy neviděla. Možná ruka noha ústa, ale vyrážka byla skoro všude, viz foto.
A teď k otázce, mohly to být neštovice nebo spis ruka noha ústa a na neštovice se máme teprve připravit? Díky všem za odpověď

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 17.03.18 21:37

Mně ty fotky přijdou jako neštovice

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 17.03.18 21:38

Ta fotka ručičky, tak tam to jako neštovice vypadá…proste červený fliček a uprostred puchýřek. Na te druhé fotce už bych nerekla, tam je to spis nejaká sjednocená vyrážka…Takže já bych tipla, že to nestovice nebyly..

EvulinkaB18
Ukecaná baba ;) 1013 příspěvků 17.03.18 21:40

Ale težko říct…Na te ručce to proste na nestovice vypadá…tak nechte vzit krev na protilátky, to vám reknou, jestli to byly nestovice nebo ne

svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 17.03.18 21:41

Ta noha klidne taky můžou být neštovice. Syn jich měl šílené moc a v podstatě to splynulo do jednoho fleku. Hrbolata kůže, mazali jsme plošně.
Zakladatelko, jak jste to léčili? A mysleli jste, že to jsou neštovice?

LucieI
Povídálka 17 příspěvků 17.03.18 21:43

No prave ona ty puchýřky měla i na stehnech, jen se ji to pak slilo do těch fleku. Tyhle fotky byly tak třetí den po osypani a je fakt, ze se ji to rozlizalo. Nejprve to měla na vnitřní straně stehen a na zadečku, myslela jsem, ze je opruzena. Ten den měla asi půl dne od rána zvýšenou teplotu a večer po koupání se takhle vysypala. V puse neměla nic. Prave už nemoc ruka noha ústa měla před rokem a to měla den a půl skoro 39 teplotu a pak par pupínku po těle a pusu plnou aftu. Tak teď nevím

LucieI
Povídálka 17 příspěvků 17.03.18 21:47

@svatecnice tenkrát jsem to mazala Tanno hermalem a ten ji fakt pomohl. Ono ji to první noc docela bolelo, ze nemohla dat ani nozicky k sobě a pak od toho třetího dne už lepší. Jen byla první den taky hodně unavená. Dokonce si i zdrimla přes den, což je u ni nezvyklý. No a neštovice jsem tenkrát nemyslela, ani mě to nenapadlo. A hlavně ani doktorka si s tím nevěděla rady

Příspěvek upraven 17.03.18 v 21:53

LucieI
Povídálka 17 příspěvků 17.03.18 21:48

@EvulinkaB18 a to ji vezme praktická Mudr nebo někde v nemocnici?

Bobinka007
Povídálka 32 příspěvků 17.03.18 21:58

My jsme teď měli nemoc ruka-noha-ústa a to vypadalo trošku jinak. Ale podle té ručky bych řekla, že to jsou neštovice.

LucieI
Povídálka 17 příspěvků 17.03.18 22:02

@Bobinka007 no tak doufám, ze to tenkrát byly neštovice :) ona to měla i na obličeji, kolem pusinky a na bradě, ale vlasy jsem neprohlizela, tak nevím. Jo a na brisku tak tři pupinky, jinak nic. Tak mě to tenkrát zmatlo, ze hlavně ruky, nohy a kolem pusy

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 22:04

Tohle nevypadá na ruka, noha, pusa. Nedávno jsem tuto nemoc prodělala. Sice jsem dospělá tak to může být u dětí jinak, ale měla jsem to na dlaních, hřbetu ruky a chodidlech. Pak bodláky v nose a ve vlasech. Nakonec mi asi díky tahle nemoci slezly i dva nehty. :zed:

LucieI
Povídálka 17 příspěvků 17.03.18 22:07
@Anonymní píše:
Tohle nevypadá na ruka, noha, pusa. Nedávno jsem tuto nemoc prodělala. Sice jsem dospělá tak to může být u dětí jinak, ale měla jsem to na dlaních, hřbetu ruky a chodidlech. Pak bodláky v nose a ve vlasech. Nakonec mi asi díky tahle nemoci slezly i dva nehty. :zed:

No prave ji tenkrát taky slezly asi 4 nehty, měla puchyrky i u nehtů. Tak nevím, jestli to u neštovic muže být taky

svatecnice
Kelišová 6014 příspěvků 17.03.18 22:08

@LucieI aha, to je vtipný, že nevěděla, většinou se teda k Mudr s neštovicema nechodí, tak je třeba dlouho neviděla :) tanno hermal ale je přípravek doporučeny na neštovice, to jste trefili náhodou?

LucieI
Povídálka 17 příspěvků 17.03.18 22:12

@svatecnice já jsem u Mudr nebyla s malou, jen jsem ji donesla ukázat ty fotky. A ten Tanno hermal mi doporučila známa, ze je to na vyrážky a opruzeniny a je fakt vybornej. Dokonce doktorka na kožním se divila, ze by se tak vysypala při ruce noha ústa.

Aries6
Generální žvanilka 21964 příspěvků 5 inzerátů 17.03.18 22:21

A ty puchýřky zaschly a zahojily se nebo se jakoby oloupaly? A měla to na ploskách nohou a na dlaních? A afty?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Janeček se sápal po Brožové, ta uhýbala, až se se málem zlomila v pase

Patří k nejobávanějším producentům Česka a bývaly časy, kdy mávnutím prstu... číst dále >

Cameron Diaz opustila svou kariéru a zmizela ze scény. Co teď dělá a s kým žije?

Když se řekne Cameron Diaz (46), každý si vybaví blonďatou krásku z 90. let,... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >