Měření teploty - rektálně x bezdotykově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 16:30
Měření teploty - rektálněxbezdotykově

Ahoj, doma jsem dceři (3měsíce) měřila rektálně teplotu. Po odečtu 0,5 stupně měla 36,9 stupně, potom jsme šli k doktorce, ta ji měřila bezdotykovým teploměrem a naměřila 37,4 stupňů. Je možné, že teploměry měří tak rozdílně?

Reakce:
Heivka
Závislačka 3618 příspěvků 17.03.18 16:37

Jo, je to možné zvlášť bezdotykové teploměry umí naměřit na stejném místě v rozmezí dvou minut teplotu o 1-2 stupně jinou. Ale taky je možné že než jste došli k doktorce tak teplota vyskočila. U kojence jsem vždycky měřila v zadečku, u batolete se mi nejlíp osvědčil teploměr do ucha.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >