Měření teploty - rektálně x bezdotykově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 16:30
Měření teploty - rektálněxbezdotykově

Ahoj, doma jsem dceři (3měsíce) měřila rektálně teplotu. Po odečtu 0,5 stupně měla 36,9 stupně, potom jsme šli k doktorce, ta ji měřila bezdotykovým teploměrem a naměřila 37,4 stupňů. Je možné, že teploměry měří tak rozdílně?

Reakce:

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 17.03.18 16:37

Jo, je to možné zvlášť bezdotykové teploměry umí naměřit na stejném místě v rozmezí dvou minut teplotu o 1-2 stupně jinou. Ale taky je možné že než jste došli k doktorce tak teplota vyskočila. U kojence jsem vždycky měřila v zadečku, u batolete se mi nejlíp osvědčil teploměr do ucha.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak měřit teplotu? Jednodušší už to být ani nemůže

Doba, kdy v žádné domácí lékárničce nechyběl klasický rtuťový teploměr, už je... číst dále >

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač bipolární porucha, kterou má trpět dcera premiéra Babiše?

Nevíte, co je bipolární porucha? Vzpomeňte si na Karla Svobodu! Tak zněl... číst dále >

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >