Měření teploty - rektálně x bezdotykově

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.03.18 16:30
Měření teploty - rektálněxbezdotykově

Ahoj, doma jsem dceři (3měsíce) měřila rektálně teplotu. Po odečtu 0,5 stupně měla 36,9 stupně, potom jsme šli k doktorce, ta ji měřila bezdotykovým teploměrem a naměřila 37,4 stupňů. Je možné, že teploměry měří tak rozdílně?

Reklama

Reakce:

Heivka
Závislačka 2733 příspěvků 17.03.18 16:37

Jo, je to možné zvlášť bezdotykové teploměry umí naměřit na stejném místě v rozmezí dvou minut teplotu o 1-2 stupně jinou. Ale taky je možné že než jste došli k doktorce tak teplota vyskočila. U kojence jsem vždycky měřila v zadečku, u batolete se mi nejlíp osvědčil teploměr do ucha.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak to jen dělal? Vědci popsali Jacksonův trik s popíráním gravitace

Vzpomínáte si na tanec Michaela Jacksona v klipu Smooth Criminal? Král popu v... číst dále >

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vyvinutá Japonka nosí místo podprsenky popruhy od batohu

Hvězdou sociálních sítí se stala vnadná japonská cosplayerka Yui Okada, která... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama