Měření teploty - rozdílné výsledky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  17.03.18 16:29
měření teploty - rozdílné výsledky

Ahoj, doma jsem dceři (3měsíce) měřila rektálně teplotu. Po odečtu 0,5 stupně měla 36,9 stupně, potom jsme šli k doktorce, ta ji měřila bezdotykovým teploměrem a naměřila 37,4 stupňů. Je možné, že teploměry měří tak rozdílně?

Reklama

Reakce:

Anonymní  17.03.18 17:04

Určitě. První pediatr dětem naměřil vždy více, když neměli teplotu, tak i 37,6, druhý zase méně.
Mně občas bezdotykovým měří na pohotovosti (pohotovost kvůli akutnímu záchvatu bolesti) a taktéž mi vždy naměří.

vverru
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 17.03.18 17:36

Tak 36.9 a 37.4 není prakticky žádný rozdíl.

Navíc podle některých zdrojů se ani při měření v prdelce nic neodečítá jen novorozencům. Loni jsem byla s malou v nemocnici a nic jsme neodečítali. Tobě by to pak sedělo přesně bez toho odečtu

Petule030
Kelišová 5642 příspěvků 17.03.18 21:10

Souhlasím, taky jsem četla, že se nic v zadečku neodečítá. Akorát se má počítat s tím, že tam je normální teplota do 37,5. Když jdu k doktorce, sdělím, že jsem v zadečku naměřila tolik a tolik.
A k dotazu - každý teploměr měří trošku jinak. Navíc jsou prý ty bezdotykové méně přesné, ale sama s ním zkušenosti k porovnání nemám. A další možnost je, že dceři trochu vzrostla teplota, než jste k lékaři dorazili. Toho půl stupně není žádný velký rozdíl.
Jen pro pobavení, zrovna dnes jsem objevila starý rtuťový teploměr a že ze zvědavosti zkusím poměřit s digitálním. Měřeno ve stejný okamžik, digitální ukazoval 35,9 a rtuťový 37,2 8o Čemu tedy věřit? :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20650 příspěvků 18.03.18 07:51

@Petule030 Věřit samozřejmě rtuťovému, výsledky digitálního jsou závislé na vybitosti baterie.

Petule030
Kelišová 5642 příspěvků 18.03.18 17:41

@Amys Díky. :kytka: Tak vyměním baterky. Samotnou by mě nenapadlo, že digitální měří špatně. Měla jsem za to, že při vybitých baterkách by neukazoval nic. :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Rodiště Rytmuse zažívá obří sjezd Romů! Důvodem je léčitel připomínající Ježíše

Do slovenských Piešťan, odkud pochází známý raper Rytmus, už několik dní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama