Měření teploty - rozdílné výsledky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 16:29
měření teploty - rozdílné výsledky

Ahoj, doma jsem dceři (3měsíce) měřila rektálně teplotu. Po odečtu 0,5 stupně měla 36,9 stupně, potom jsme šli k doktorce, ta ji měřila bezdotykovým teploměrem a naměřila 37,4 stupňů. Je možné, že teploměry měří tak rozdílně?

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.03.18 17:04

Určitě. První pediatr dětem naměřil vždy více, když neměli teplotu, tak i 37,6, druhý zase méně.
Mně občas bezdotykovým měří na pohotovosti (pohotovost kvůli akutnímu záchvatu bolesti) a taktéž mi vždy naměří.

vverru
Ukecaná baba ;) 1268 příspěvků 17.03.18 17:36

Tak 36.9 a 37.4 není prakticky žádný rozdíl.

Navíc podle některých zdrojů se ani při měření v prdelce nic neodečítá jen novorozencům. Loni jsem byla s malou v nemocnici a nic jsme neodečítali. Tobě by to pak sedělo přesně bez toho odečtu

Uživatel je onlinePetule030
Kelišová 5757 příspěvků 1 inzerát 17.03.18 21:10

Souhlasím, taky jsem četla, že se nic v zadečku neodečítá. Akorát se má počítat s tím, že tam je normální teplota do 37,5. Když jdu k doktorce, sdělím, že jsem v zadečku naměřila tolik a tolik.
A k dotazu - každý teploměr měří trošku jinak. Navíc jsou prý ty bezdotykové méně přesné, ale sama s ním zkušenosti k porovnání nemám. A další možnost je, že dceři trochu vzrostla teplota, než jste k lékaři dorazili. Toho půl stupně není žádný velký rozdíl.
Jen pro pobavení, zrovna dnes jsem objevila starý rtuťový teploměr a že ze zvědavosti zkusím poměřit s digitálním. Měřeno ve stejný okamžik, digitální ukazoval 35,9 a rtuťový 37,2 8o Čemu tedy věřit? :nevim:

Amys
Generální žvanilka 20735 příspěvků 18.03.18 07:51

@Petule030 Věřit samozřejmě rtuťovému, výsledky digitálního jsou závislé na vybitosti baterie.

Uživatel je onlinePetule030
Kelišová 5757 příspěvků 1 inzerát 18.03.18 17:41

@Amys Díky. :kytka: Tak vyměním baterky. Samotnou by mě nenapadlo, že digitální měří špatně. Měla jsem za to, že při vybitých baterkách by neukazoval nic. :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >