Reklama

Herpes angína u dospělého?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 27.03.18 14:11
Herpes angina u dospeleho?

Treba mi poradite… Od soboty jsem nemocna. Zacalo to jako chripka - nahly nastup vysoke teploty, unava a bolest kloubu. Do rana neskutecna bolest v krku, nemohla jsem polykat, vystrelovalo to do usi. Kdybych nemela jiz pet let vyndane mandle, tak si rikam, ze mam anginu.
Do pondeli to vygradovalo, sla jsem k prakticce a ta si moc rady nevedela (nevim, zda ji nezmenim, je to holka v mem veku, chodil na gympl do stejne tridy.. a prijde mi, ze zatim moc zkusenosti nema, ale mam ji dvacet metru od domova..). Vzhledem k tomu, ze me pri kasli bolelo na prsou, tak mi nasadila antibiotika a ze tezko rict, kdyz nemam ty mandle.. No doma sem se podivala do krku a mam ho plny jako by aftu.. Male boulicky, bile. A do toho krk bledy s rudymi mapami. Dle internetu mi to nejvic sedi na herpesanginu, ale tu pry maji hlavne male deti..?
Nicmene jsem zoufala, uz treti den nemuzu polykat, jak me silene boli krk. Strikam Stopangin, kloktam repikem, ale beze zmeny..
Netusite, co s tim?:( nemuzu pit, jist, polykat, spat..

Reklama

Reakce:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 27.03.18 14:16

Zajít na ORL.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31648 příspěvků 27.03.18 14:35

Ja ji mela v 25,a strasny, plna huba aftu, bolest krku, osmicky me bolely jak cert, taky jsem mela atb, a az druhy pomohly, CRP jsem mela 150,takze mi na to evidentne nasedla nejska bakterie.po tech prvnich atb me poslala na orl, kdyz mi bylo furt stejne zle, tam mi dali novy, a ty uz zabraly.ale byl to fakt hnus, nekolik dni jsem bolesti nemohla nic

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 27.03.18 14:45

@slavuska1 jo, to je presny popis u me. Akorat me neboli osmicky.. CRP mi nedelala, skoda - mela jsem si rict. Uvidim tedy do ctvrtka, dneska mam v sobe zatim treti prasek z antibiotik a pripadne pujdu na ORL.

Ivanas85
Kecalka 113 příspěvků 4 inzeráty 27.03.18 15:24

Aktuálně mám. Trpí na ně doma děti a já stále od nich dokola chytám. Já osobně mám tuto zimo po 4.!
Pokud to je virového původu, tak jak to mám vždy já i děti, tak se s tím nedělá nic. U malých dětí nic, max se mažou gely proti bolesti do pusinky, aby to utlumilo bolest a dostalo se do nich něco k jídlu, u nás nepomáhá, tak už nedávám. Jídlo, pití násilím.
Dospělý může užívat dle zvyku léky na bolest (třeba brufen), kloktat, stříkat do krku, cucat pastilky, ovšem nic neřeší příčinu a neléčí, pouze pomůže proti bolesti, otupí bolest. Většinou dospělý může pár dnů jíst méně, pít dostatečně, nutit se, přemáhat.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 27.03.18 20:13

Tak me nakonec vezli nasi na ORL pohotovost, protoze sem se po dvou hodinach spanku vzbudila a v puse novy vysev a bolest silena..
no a vysledek me fakt pobavil - zanet zadni casti nosohltanu do toho afty po celem krku (to dohromady okomentovala dra jako velmi bolestive - no to jsem si sama vsimla :-D), zanet hlasivek, zacinajici zanet praveho ucha…
tak mam jina atb a kapky do usi a melo by se mi konecne ulevit, fakt sranda ale ????

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 27.03.18 20:16

Mě to přijde jako klasika české zdravotnictví.

Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 12.04.18 23:41

No takze update - po dobrani atb me zase zacalo v krku bolet den po dobrani. Sla jsem u nas na kontrolu ORL, doktorka mi rekla, ze udajne mam po tech atb reflux a mam podrazdeny krk - nasadila mi leky na reflux a pry to prejde.. No ok, byla jsem dva dny v praci, ten druhej den jsem prisla z odpoledni, krk se rapidne zhorsil (v miste leve mandle - obe mam vyndane - rezani, ktere vystreluje az do ucha) a dostala jsem zimnici a teplotu 37.8

Druhej den jsem zas zustala doma (nedele) a v pondeli naklusala na orl opet - tam jiny doktor, kterej mi rekl, ze sice mozna tam nejaky reflux je, ale momentalne se pridruzila i infekce a nasadil mi jina atb (Dalacin) a mam po dobrani 14 dni pote prijit na vytery.
Sla jsem jeste k prakticke, kde jsem si nechala vyter z krku udelat rovnou.
Atb mam od pondeli, zadne zlepseni, maximalne to, ze nemam teplotu. V krku rudo, prijde mi, ze mam i male puchyrky zase. Dnes vysledek vyteru - negativni (bezna flora hornich cest dychacich).
Volala jsem na ORL - sestra dneska nejak protivna me sepsula, ze si vsichni mysli, ze si vezmou jednu tabletu atb a budou ok - rikam ji, ze atb beru od pondeli a to uz by snad zabraly. A ze tedy jak dlouho mam jeste byt doma nebo jak? a ona ze to mi nepovi, ze je to me telo a ze ONA chodi do prace i s horeckou, tak nevi.. Krava fakt.

Tak jsem sla k prakticce, ta se mi mrkla do krku, nic noveho mi nesdelila. Mam pry dobrat ta atb a byt jeste doma. Vydupala jsem si aspon krev na chlamydie, protoze moje kolegyne ma ted plicni chlamky, ja je mela pred 14 lety a vim, ze jsem mela taky furt nejaky boleni v krku.
Tak mi dala zadanku.

Jako holky, jsem zoufala, protoze ten krk se vubec nelepsi. Ani o kousek. Jsem doma uz skoro tyden a dalsi budu, takze i v praci musi mit radost ze me..
Fakt nevim, co s tim, koupila jsem si tantum verde pastilky a hlivu ustricnou na imunitu.. :zed:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >