Hexavakcína pro nedonošené děti

11.6.20 15:59

Hexavakcína pro nedonošené děti

Ahoj maminky, našemu předčasně narozenému dítěti pediatrička doporučila očkování ne běžnou hexou, ale hexou, která má o jednu dávku navíc. Jakou s ní máte zkušenost? U mých předešlých dětí (které se všechny narodily donošené) jsme dávali klasickou hexu a nikdy neměly žádnou reakci, kdežto syn očkovaný touto jinou hexou měl po první dávce jako reakci plačtivost a vyrážku (hlásila jsem to, Dr. řekla, že to musí být jen shoda okolností, protože to bylo až po 48 hodinách od očkování), takže jsme dali i druhou dávku, a on opět už několik dní pláče. Jindy je to usměvavé, klidné miminko (ta plačtivost a vyrážka zmizela zhruba týden po očkování, tak doufám, že i nyní to zmizí.). Zuby mu nerostou, ničím jiným to není. Měly jste podobnou zkušenost, nebo to u něj prostě už 2× je shoda náhod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14687
11.6.20 16:07

@Pucalkovic Amina TAky jsme dávali o jednu víc a žádné extra příznaky jsem nezaznamenala. Možná spavost. Nvm, nepřislo mně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.20 16:10

@P4ja Děkuju, tak to nejspíš bude jen náhoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2604
11.6.20 16:15

Nechci kecat, ale myslím, že je to úplně stejná hexa jen se prostě dává o dávku navíc. Tak mi to alespoň tvrdila naše doktorka. Nakonec jsem ji ukecala, bo syn je nedonošený o 36 minut :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15723
11.6.20 16:32

@BlaZenkaB není to stejná hexa, fakt je jiná, je šetrnější.
@Pucalkovic Amina je to normální lehká reakce, neboj. Moje starší měla podobnou reakci na normální hexu, mladší nedonošeně nemělo žádnou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
532
11.6.20 16:49

@Janli dost pochybuju, ze je sertnejsi, jen tak v rychlosti jsem zagooglila a treba tady https://provolbu.cz/…ou-hexacima/ mas, ze je to hlavne z financnich duvodu - infanrix hexa ( ta pro nedonoseny ) je hlavne draha :-)))) a pak, ze Hexacima ( ta, cim se normalne ockuje ) nebyla dostatecne vyzkousena na nedonosencich, takze o nejaky setrnosti nemuze bejt rec…

jinak zakladatelko, to je normalni reakce na ockovani, moje donosena dcera nemela na hexu reakci zadnou, nedonoseny syn pri druhy davce extreme mrzuty, no..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.6.20 22:11

@Janli a @Euforia - děkuju. Já jsem právě s žádným předchozím dítětem žádnou reakci na žádné očkování nezažila, ani na živou vakcínu, ani na rotaviry, ani na hexu… A teď tohle. Tak snad to brzo přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama