Reakce na očkování Bexsero

Anonymní
4.6.20 20:16

Reakce na očkování Bexsero

Zdravím, jaký jste měli průběh po očkování? Maly dostal teď v půl roce první dávku, večer a ráno horečka, pak už bez teplot. Dnes 3 den od aplikace je dost plactivy, place ikdyž ho jen chci vzít do náruče a propina se :roll: asi ho pořád bolí noha. Má to červené a tvrdé kolem. Jak dlouho to může trvat? Zítra se chystám volat mudr :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4263
4.6.20 20:17
@Anonymní píše:
Zdravím, jaký jste měli průběh po očkování? Maly dostal teď v půl roce první dávku, večer a ráno horečka, pak už bez teplot. Dnes 3 den od aplikace je dost plactivy, place ikdyž ho jen chci vzít do náruče a propina se :roll: asi ho pořád bolí noha. Má to červené a tvrdé kolem. Jak dlouho to může trvat? Zítra se chystám volat mudr :think:

Chladíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
443
4.6.20 20:22

Doktor mé upozorňoval, že na tohle očkování jsou celkem časté reakce a misto vpichu je bolestivé. Místo vpichu chlaď, zbytečně se ho nedotýkej a pokud nema vysoke horecku nebo teplotu, dala bych mu Viburcol (homeopaticke cipky) Ale pokud sama cítíš, že je něco c nepořádku, zavolej doktorce, za to nic nedáš :)
Edit: u nas byla „jen“ horecka a asi dva dny nevrlost :) Už má 2 dávky za sebou a už nás čeká jen poslední

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.20 20:24

@lampicka11 ano snažím se, ale nenechá si na to ani moc sáhnout. :roll: v noci zatím spal dobře, jen přes den je dost plactivy.. tak snad to bude brzy v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.6.20 20:27

@fíkofka noo viburcol mám, tak kdyby něco dám. Děkuji za radu, vůbec mě to nenapadlo ;) Ale říkám v noci spal hezky, akorat přes den je dost protivný :roll: zatím jsme to nezažily. Všechny očkování bez problému, až tohle :think: sem tam se zasměje, a pak plaac, propinani a plaac :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
875
4.6.20 20:27

Prvni davka nic moc..jeden den teplota, pak dobry, asi dva dny byla trochu protivna, chladit se taky nedala, ro rvala jeste vic…cervenani pryc za tyden, boulicka asi mesic..bala jsem se pak druhy davky a ta byla uplne v pohode..vysmata, zadna teplota a znamky po vpichu uz nebyly za hodinu videt :-) na doporiceni sestry jsem hodinu pred dala paralen cipek… taky nas upozornili, ze jsou na to vyrazny reakce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
4.6.20 20:29
@Anonymní píše:
@fíkofka noo viburcol mám, tak kdyby něco dám. Děkuji za radu, vůbec mě to nenapadlo ;) Ale říkám v noci spal hezky, akorat přes den je dost protivný :roll: zatím jsme to nezažily. Všechny očkování bez problému, až tohle :think: sem tam se zasměje, a pak plaac, propinani a plaac :roll:

Viburcol vubec nepomohl, vic normal paralen..ale zkusila bych to, ani jedno neublizi :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.6.20 20:30

@Melodie91 fakt? Tyy jo tak snad to zítra už bude taky dobrý :think: když cítím na omak tu bouli tak si říkám, že je to šílený. A taky jsem si říkala jestli vůbec jít na druhou dávku, když takto reaguje na první. :roll: tak děkuji, snad bude brzy ok

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.6.20 20:33

@Melodie91 no já právě dávala ten první den paralen čípek na teplotu. A druhý den ráno jsem dávala ibalgin sirup, kvůli zvýšené a bolesti. A je fakt že do večera byl v pohodě. Večer už ani teplota. Za to dneska tomu dává :roll: asi mu jedno z toho dám alespoň na tu bolest. Snad mu to pomůže. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
8430
4.6.20 20:46
@Anonymní píše:
Zdravím, jaký jste měli průběh po očkování? Maly dostal teď v půl roce první dávku, večer a ráno horečka, pak už bez teplot. Dnes 3 den od aplikace je dost plactivy, place ikdyž ho jen chci vzít do náruče a propina se :roll: asi ho pořád bolí noha. Má to červené a tvrdé kolem. Jak dlouho to může trvat? Zítra se chystám volat mudr :think:

Dcerku to teprve čeká, tak jsem dost načítala a starší děti (tj. takové, které byly schopné reakci popsat) prý místo vpichu bolelo i tři týdny :roll: Tak držím palce, ať to brzy přejde.

Příspěvek upraven 04.06.20 v 21:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2591
4.6.20 20:52

Moje starší (2 roky) má za sebou zatím jen Nimenrix a úplně bez reakce. Tu menší čeká za dva týdny (v půl roce) Bexsero a už se taky začínám trochu bát.. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3230
4.6.20 21:15

Mě doktorka říkala že hned po očkování dát čípek paralen, a za 8 hodin zase. Zatím má jednu dávku, a jako po jediným očkování nemela žádnou reakci. Tuk tuk tuk. Po hexe a synflorixu byla plactiva a měla horečky co šli špatně snižovat..Edit má 6 mesicu

Příspěvek upraven 04.06.20 v 21:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
4.6.20 21:16

Ahoj, davala jsem nedávno dceří už ji teda táhne na 3.rok. V den aplikace dobry na nic si nestěžovala, druhy den teplota do těch 39 a začalo peklo, které trvalo zhruba 3 dny 8o nemohla s rukou skoro pohnout a říkala, že ji to bolí 8o.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4502
4.6.20 21:27

@Hedvikaaa to není peklo, to měla reakci na očkování, poměrně vysokého výskytu. Má straší dcera za sebou táhla týden nohu za sebou a první tři dny jsme ji nosili i na WC, druhá dávka lepší. Mladší dcera cca 3 roky bez reakce. Někdy je to hold bouřlivé, ale pořád lepší, než samotná nemoc.

To bolestivé místo vpichu zatvrdliny a boule. Prostě reakce na očkování. Někdy bohužel i děti přispějí, většinou se píchá vzpínajícímu a rvoucímu dítěti do napnutneho svalu a to jaksi taky není ideální stav. Do týdne by mělo vše odeznít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2577
4.6.20 21:44

Dcera byla očkovaná asi ve 4 letech a do paže a měla tam bouli asi týden a pobolívalo ji to tak ten týden taky. Syn měl bouli tak tři dny a pobolívalo ho to tak dva dny, byl očkovaný taky do paže po druhém roce. Teplotu měli oba jen zvýšenou, tak jeden den.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama