Hexavakcína v 6. týdnech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 19:08
Hexavakcína v 6. týdnech

Ahoj, mám dilema, dcera má dostat první dávku hexy už v 6. týdnech, protože mám už od narození chronickou žloutenku B. Po narození dostala něco na imunitu a vakcínu proti žloutence, no první hexu má dostat právě takhle dřív, aby se riziko že se odemě nakazila co nejvíce minimalizovalo. No ale je trochu nachlazená, chrochtá mi a pčiká a na očkování máme jít už za týden a já nevím co dělat, nechci riskovat nějaké následky kvůli očkování při lehké nemoci (a zároveň když je takhle maličká) ale zároveň nechci riskovat že bude mít žloutenku. Na druhou stranu ale ani hexa v 6 týdnech nezaručí, že bude zdravá. Co byste dělaly vy? Podle MUDr. lehké nachlazení nevadí, když mi vyloženě nekašle a nemá zacpaný nos

Reakce:
Reflex
Závislačka 3853 příspěvků 23.04.19 19:29

Pokud bych se bála té žloutenky, tak bych očkovala hned jak přestane rýma a vydupala bych si schéma 3+1, aby byla imunita dřív. Ta se totiž většinou tvoří až po druhé dávce.

Tichošlápek
Extra třída :D 14334 příspěvků 23.04.19 19:35

Nechala bych očkovat

Zaluzie
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 23.04.19 20:28

Očkovat se má zdravé dítě, podle doktorů neni lehle nachlazení problém, ale co zacne čirou rymou a pokašláváním může skončit antibiotiky, oteplí se a virózy nebudou. Do tydne uvidíš jak na tom bude. Ja očkuju vzdy za úplného zdraví. Jestli máš FB zkus skupinu Informované očkování.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 548 příspěvků 1 inzerát 23.04.19 20:29

Nemám dostatečné info, ale co si dohledat, jestli není možné očkovat znovu jen žloutenku a neprat do malé dalších 5 nemocí? Pro to přece není důvod…

Reflex
Závislačka 3853 příspěvků 23.04.19 20:37
@stonožka12 píše:
Nemám dostatečné info, ale co si dohledat, jestli není možné očkovat znovu jen žloutenku a neprat do malé dalších 5 nemocí? Pro to přece není důvod…

Teoreticky by se mohl očkovat Engerix (jen Hep B), za měsíc hexa, za další dva až šest měsíců druhá hexa a přeočkování po půl roce až roce nato. Tím by se zahájilo očkování proti žloutence už teď, imunita by se tvořila už po druhé dávce a zároveň by byla doočkovaná hexa. Je to sice injekce navíc, ale splnilo by to účel získání imunity proti žloutence a zároveň by se neočkovala celá hexa takto hrozně brzy. Spíš se dívím, že se ten Engerix neočkoval dřív, už jako novorozenci, vsadím se, že dítě bylo naočkované už po narození.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 20:58

@Reflex Ano, dcera dostala ten Engerix v den narození, no doktorka mi o možnosti očkování opět znovu engerixem nic neříkala, jen řekla že hexa se dá v 6. týdnech

Reflex
Závislačka 3853 příspěvků 23.04.19 21:22
@Anonymní píše:
@Reflex Ano, dcera dostala ten Engerix v den narození, no doktorka mi o možnosti očkování opět znovu engerixem nic neříkala, jen řekla že hexa se dá v 6. týdnech

No, tak to je jasné, hexy musí mít 3 dávky a Engerixu maximálně 4, tak to musí už teď přijít hexa.

Lu1234
Kecalka 354 příspěvků 1 inzerát 23.04.19 21:39

@Reflex tohle mi připadá nejrozumnější. Kdyby to byl můj případ, domluvila bych se s doktorem na tomto postupu.

Lucie_Sx
Závislačka 3649 příspěvků 28.04.19 11:44

Tohle běžná pediatrička nemůže vědět. Poraď se v očkovacím centru, nech si to pořádně vysvětlit včetně všech možných variant.

Váš příspěvek
Reklama