Jaké máte očkování?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 08:09
Jaké máte očkování?

Ahoj, dnes mi volala lékařka, že mi končí platnost očkování ke klistove encefalitide. A já přemýšlím, zda jít na přeockovani. To bych se musela dát preockovat na vše, nedávno mi vyšlo, že nemám protilátky ani na spalničky. Je mi 25.
Jaky mate postoj k přeockovani a jaké očkování mate, zda se vám jako nutné?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
cecetka
Echt Kelišová 8063 příspěvků 15.04.19 08:17

Pokud jsi ockovani zvladala bez problemu, pak se nechej preockovat. Ono to onemocneni neni zrovna bez komplikaci a vycitky ti uz nepomuzou.
Jsme ockovana cela rodina. Syn navic jeste ma i jina ockovani, ktera se detem doporucuji. Ale nikdo z nas nema na ockovani zadne negativni reakce.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9381 příspěvků 15.04.19 08:17

Tyjo taky je mi 25 a jako dospělá nemám očkování na nic :think: prej mi ještě platí a takové ty klistovky apod si dávat nenechám.

Tichošlápek
Extra třída :D 13546 příspěvků 15.04.19 08:22

Klistovku, žloutenku plus par očkováni do exotiky kvůli cestování. Já jsem proočkovací, I děti mají prakticky vše, co jde dat navíc

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 15.04.19 08:27

Já mám očkovanou klíšťovku (taky se zrovna budu nechávat přeočkovat), meningokok, žloutenky A+B, děložní čípek. Teď nevím, jestli ještě něco.
Akorát chřipku si očkovat nenechávám, protože je to jen na jednu sezónu a nepatřím do rizikové skupiny, tak s to kdyžtak holt odmarodím.
Nikdy jsem neměla s očkováním žádné komplikace.

danca6
Povídálka 39 příspěvků 15.04.19 08:27

@Tichošlápek Ahoj,omlouvám se, úplně to sem nepatří…nechala jsi děti očkovat i proti meningokovi? Dcera jde v září do jeslí, chci ji nechat naočkovat. Jak to děti snášely? Děkuji

Tichošlápek
Extra třída :D 13546 příspěvků 15.04.19 08:28

@danca6 ano, zatím mají Bexsero, casem dostanou i další. Snasely to dobre, jen teplota

danca6
Povídálka 39 příspěvků 15.04.19 08:31

@Tichošlápek Moc děkuji za odpověď :) Chci dát taky Bexsero. Z toho meningokoka mám celkem strach, ty následky bývají hrozné.

FenekUsaty
Závislačka 4697 příspěvků 15.04.19 08:38

Nechala bych sama sobe preockovat vse, co je doktorka schopna zajistit. Urcite spalnicky atd., ja sama bych sla i do preockovani hexy (zejmena cerny kasel), klistovku taky… Furt myslime jen na deti, ale nam nektere z tech nemoci muzou ublizit taky a sirotky nechcem, ani deti, co budou mit invalidni matku :?

sirikit
Nadpozemská drbna 29290 příspěvků 15.04.19 08:46

Klistovku mám a preockovani si hlidam - potkala jsem se s pár lidmi, kterým to přišlo zbytečné a zrovna měli smůlu. :( Následky srovnatelné s mrtvici. :?
Dál mám žloutenku A (to je ta „špinavých rukou“) a ve výhledu se chystám na pásový opar.
Nevím, proč riskovat takhle nepříjemné až fatální nemoci, pokud jim můžu předejít.
Chřipku neockuju, virus každým rokem mutuje, takže je to taková střelba do hejna vrabcu.
Saunuju, ďobu echinaceu a v nejhorším to vyležím. 8)

sirikit
Nadpozemská drbna 29290 příspěvků 15.04.19 08:48
@FenekUsaty píše:
Nechala bych sama sobe preockovat vse, co je doktorka schopna zajistit. Urcite spalnicky atd., ja sama bych sla i do preockovani hexy (zejmena cerny kasel), klistovku taky… Furt myslime jen na deti, ale nam nektere z tech nemoci muzou ublizit taky a sirotky nechcem, ani deti, co budou mit invalidni matku :?
:palec: :potlesk:
A i v případě už dospělých dětí si chceme užívat aktivní stáří pokud možno bez invalidního vozíku. :roll:
lucenka
Hvězda diskuse 35616 příspěvků 15.04.19 08:49

V dospělosti mám přeočkovaný jenom tetan. A kvůli cestování do Asie mám naočkovanou ještě žloutenku a břišní tyfus. Klíšťovou encefalitidu jsem si nechala propadnout a nemám v úmyslu se na ni nechávat znovu očkovat.

katintheBOx63
Kecalka 199 příspěvků 15.04.19 08:49

Nechala jsem se ockovat na zloutenku vsechny varianty co se ockovali cca 18 let dozadu asi A, B, C nevim jestli i E, delozni cipek, tetanus+cerný kašel+zaskrt, klistovku, meningokok A, C,W, Y, pneumokok. Jeste jsem chtela meningokok B a nestovice-zardenky-spalnicky, ale to uz jsem kvuli tehu nestihla. tak je to v planu po. Jiz mam s doktorem dohodnute schema tak abych neohrozila pripadne malou :)

Janli
Echt Kelišová 8148 příspěvků 15.04.19 08:55

Bohužel mám všechno propadlý, včetně tetanu. Posledních pár let jsem buď těhotná nebo kojím, takže očkování nepřipadá v úvahu. Ale jak tu malou pijavici konečně odstavím, tak mě čeká tetanus, černý kašel a klíšťovka.

beruska9
Extra třída :D 11002 příspěvků 15.04.19 09:06

Tetanovku a cerny kasel mam preockovane pred par lety, po narozeni prvniho syna. Zadne doplnkove nemam. Mam zkontrolovane protilatky na nekolik z tech „detskych“ veci a vsechno ok.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama