Hezky byt nebo peníze navíc?

Anonymní
23.6.20 08:56

Hezky byt nebo penize navic?

Ahoj, mam dilema ohledne stehovani, zijeme v 1+1 ale uz toho mam dost, je to strasne malinke, bez balkonu, doslova kdyz je nekdo na wc jde to slyset v obyvaku pokud neni neco nahlas :D Je proste vse slyset a nemame mezi sebou soukromi, a je to tragicky maly, zadna chodba, hned obyvak s kuchyni, mala loznice, a pidi koupelna, kde se kolikrat o neco boucham jak je to maly, a to jsem hubenour :D, jsem na wc a je na me da se rict natlacena sprcha a pracka…take je to dost daleko od mesta (cca 15 km), musime oba dojizdet svymi auty jelikoz pracujeme v jiny cas a autobusem by to casove nevychazelo. ALE je to byt manzela pradedecka, tudiz platime pouze energie. Zustali byste v tomto stisnenem byte, kde jsem opravdu nestastna, za vidinou usetreni, nebo byste si nasli byt ve meste, v pesi vzdalenosti od prace, samozrejme drazsi nez mame ted?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3898
23.6.20 09:01
@Anonymní píše:
Ahoj, mam dilema ohledne stehovani, zijeme v 1+1 ale uz toho mam dost, je to strasne malinke, bez balkonu, doslova kdyz je nekdo na wc jde to slyset v obyvaku pokud neni neco nahlas :D Je proste vse slyset a nemame mezi sebou soukromi, a je to tragicky maly, zadna chodba, hned obyvak s kuchyni, mala loznice, a pidi koupelna, kde se kolikrat o neco boucham jak je to maly, a to jsem hubenour :D, jsem na wc a je na me da se rict natlacena sprcha a pracka…take je to dost daleko od mesta (cca 15 km), musime oba dojizdet svymi auty jelikoz pracujeme v jiny cas a autobusem by to casove nevychazelo. ALE je to byt manzela pradedecka, tudiz platime pouze energie. Zustali byste v tomto stisnenem byte, kde jsem opravdu nestastna, za vidinou usetreni, nebo byste si nasli byt ve meste, v pesi vzdalenosti od prace, samozrejme drazsi nez mame ted?
Šetrite si na lepší bydlení a nebo tam přítel chce bydlet navždy?
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
928
23.6.20 09:02

Kolik měsíčně projezdíte, když dojíždíte oba 15 km autem? 3-4 tisíce? Takže tolik ušetříte, když si pořídíte větší byt v místě práce. Jasně nájem bude ještě asi o něco víc, ale mě by to za to stálo než žít někde, kde jsem nešťastná. Nad hypotékou jste nepřemýšleli, přeci jen mi přijde lepší platit za něco, co jednou bude moje, než být celý život v nájmu a nakonec nemít nic.

Příspěvek upraven 23.06.20 v 09:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 09:03

@Uslava budeme,,jednou’’ dedit vetsi byty, takze hypoteka by nedavala smysl, a nikdy ty byty prodavat nebudeme, takze zadluzit se kvuli vetsimu bytu nam prijde nesmysl

• Nahlásit
  • Citovat
12216

Tak to záleží, zda máte něco našetřeno :nevim: Pokud chcete vyměnit malý byt za větší, ovšem nájemní, pak to rozhodně moc dobrý nápad není. Pokud jste za dobu, co bydlíte „zadarmo“, našetřili nějaký slušný základ na vlastní bydlení (a tím myslím alespoň 20-30% odhadované ceny bytu, o který byste měli zájem), pak bych se s přítelem pobavila o stěhování. Jemu to tady vyhovuje?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795

Stěhovala bych se. Teď jste v ideální situaci kdy se dá krásně šetřit. Takže bych šetřila a hledala nový byt.
Dokud je v takovém bytě člověk sám tak to ještě jde, ale jak už je to v páru nebo nedej bože s dítětem, tak jde cítit každý chybějící metr :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9686
23.6.20 09:04

Žijete tam jen 2 bez dětí? Chcete v budoucnu svoje bydlení? Pokud ano, zůstala bych a šetřila. Náklady na ježdění auty jsou pořád výrazně nižší než nájem. Těch několik set tisíc úspor se vám bude při rozhodnutí mít rodinu hodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12216
23.6.20 09:05
@Anonymní píše:
@Uslava budeme,,jednou’’ dedit vetsi byty, takze hypoteka by nedavala smysl, a nikdy ty byty prodavat nebudeme, takze zadluzit se kvuli vetsimu bytu nam prijde nesmysl

Na tohle „jednou“ bych byla dost opatrná. Většinou, když někdo spoléhá na dědění, tak jako najust se vlastníkovi nechce pod kytičky :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
795
23.6.20 09:05
@Anonymní píše:

No, tak to je jiná, tos měla možná napsat hned :) Ale i tak záleží - jestli třeba neplánujete rodinu a tak.
Protože čekat až „jednou“ podědíte… to můžete i dalších 15 let, takže bych na to úplně nečekala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.6.20 09:06
@Anonymní píše:

Já jednou budu dědit barák 7+1 s obrovskou zahradou, ale přesto jsme si vlastní bydlení pořídili. Přeci nebude čekat na to, až dotyční zemřou a do té doby se mačkat v nějakém krcálku 8o Být vámi, seženu si byt na hypotéku a pokud by k dědictví došlo v blízké době, tenhle „nový“ můžete kdykoliv prodat a přestěhovat se ne?

• Nahlásit
  • Citovat
12216
23.6.20 09:07
@Anonymní píše:
Já jednou budu dědit barák 7+1 s obrovskou zahradou, ale přesto jsme si vlastní bydlení pořídili. Přeci nebude čekat na to, až dotyční zemřou a do té doby se mačkat v nějakém krcálku 8o Být vámi, seženu si byt na hypotéku a pokud by k dědictví došlo v blízké době, tenhle „nový“ můžete kdykoliv prodat a přestěhovat se ne?

Přesně tak. Navíc různé soudy, vyřízení dědictví, nedejbože domluva s dalšími dědici, to může být otázka dalších X let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
23.6.20 09:15

Ty jo, jako bych to psala ja :-D akorat my jsme v centru a plus rocni mimino…kupovat taky nic nechceme… zatim jsme se rozhodli zustat, obcas me to stve, nez byl nouzovy stav, tak jsme byli rozhodnuti se stehovat, pak ale dostalo prednost setreni..ted pockame, co se bude dit na podzim a podle toho se rozhodnem…asi by me vic stvalo to dojizdeni, nez ten maly prostor, ale kdyz mate dve auta :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7400
23.6.20 09:16
@Anonymní píše:

Nečekala bych 20 let v cimre s tím, že jednou něco zdědim. Pokud máte peníze, šla bych bydlet do normálního bydlení. Osobně bych zvážila i hypotéku, kolik je lidem, po kterých budeš dědit? Abys opravdu nečekala 20 let… S tím, že to pak pomatený příbuzný napíše církvi. Osobně jsem nikdy s dědictvím nekalkulovala a stojím na vlastních nohách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
100
23.6.20 09:22
@Anonymní píše:

Kdy to je jednou? Teď je normální, žít do devadesáti. Já bych si na hypotéku pořídila další byt - investice do bytu se vždy vyplatí. Tenhle malý bych pronajala, tím by se pak dala platit určitě dost velká část hypotéky. A prodala bych i jedno auto, pokud nebudete muset oba dojíždět, tak se to logisticky dělá o dost jednodušeji - občas sice někdo musí využít veřejnou dopravu, ale to fakt není tak tragické. Ušetříte tak další náklady na auto a peníze pak můžete vrazit do hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
23.6.20 09:25

S tím děděním nevím.. Pracovala jsem kdysi v pojišťovně a byla tam paní, u které děti a vnoučata počítali, že jim po smrti přepíše obrovský majetek. Paní zemřela a ejhle, všechen majetek přepsala na jeden útulek pro zvířata. U nás v budoucnu taky je možnost, že zdědíme 3 RD, 2 chalupy, 2byty, 1 garáž.. Po prarodičích, rodičích.. S tímto ovšem nemůžeme a ani nechceme počítat, protože mí rodiče se mohou dožít vysokého věku a nějaký byt v 70 letech mně už bude k ničemu. To samé i s majetkem po prarodičích. Počítám spíše, že to bude pro naše děti a vnoučata. I tak se ale mohou rozhodnout jinak a darovat nemovitosti státu nebo výše zmíněnému útulku. :palec: Pokud nemáte děti, zůstala bych v malém bytě, našetřila si na hypo a koupila vlastní nemovitost - kdybyste náhodou někdy dědili, můžete zděděnou nemovitost pronajmout - rekreačně, celoročně a platit z toho hypo, anebo opačně - jít bydlet do zděděného a pronajmout nemovitost v hypo.
My teď bydlíme u přítelových rodičů (máme pro sebe horní patro), práci máme 15km a v pohodě - já si našla práci (sice mimo můj obor) na ranní směny, přítel má také ranní směny a jezdíme spolu. A v budoucnu bychom chtěli něco postavit. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama