Hiperstimulační syndrom

14.12.18 18:23

Hiperstimulacni syndrom

Ahoj jsem týden po opu a rozjel se mi hiperstimulacni syndrom. Zkoncila jsem v nemocnici, mám nateklé všechno od pasu dolů. Hur se mi dýchá a strašně boli záda. Snažím se jíst hodně bílkovin ale pořád je to málo. Jak dlouho se z toho člověk dostává a jak dlouho jste byli v nemocnici? Uz jsem zoufalá.. :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

5089
14.12.18 18:29

Měla jsme ho po IVf v roce 2011, v nemocnici jsem ležela měsíc, 3 týdny se to zhoršovalo vlivem nárůstu HCG, pak během jednoho týdne to konečně opadlo a nehorázně se mi ulevilo. Nabaral jsem 7 kilo vody a obvod pasu byl přes 100 cm, jeden vaječník měl 10 cm, byl to fakt děs. Ty zvětšené vaječníky mi vydržely hoodně dlouho, cca do 13.tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.18 18:51

@Lajka09 já jsem právě do et po doporučení doktorky nešla. Měla jsem 51 folikulů z toho 30 vajíček takže se to dalo předpokládat. První týden po opu to vypadalo dobre, chodila jsem na infuze každý den, ale přesně po týdnu se to zhoršilo. Říkají že to není tak hrozne, ale ty otoky jsou opravdu dost neprijemne. Byla jste taky hodně nateklá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16776
14.12.18 19:02
@Kateřina Vdr. píše:
@Lajka09 já jsem právě do et po doporučení doktorky nešla. Měla jsem 51 folikulů z toho 30 vajíček takže se to dalo předpokládat. První týden po opu to vypadalo dobre, chodila jsem na infuze každý den, ale přesně po týdnu se to zhoršilo. Říkají že to není tak hrozne, ale ty otoky jsou opravdu dost neprijemne. Byla jste taky hodně nateklá?

Stimulovala jsi pro sebe nebo jako dárkyně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5089
14.12.18 19:04

No jejda, měla jsme ascites - břicho plné vody, taky výpotek na plicích, špatně se mi dýchalo a celkové kůže byla prosáklá. Pokud jsi na ET nebyla, tak by měl OHHS odeznívat rychleji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.18 19:09

@Klopotkova pro sebe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.18 19:14

@Lajka09 z jedne plíce mi to vcera vysali aby se mi aspoň ulevilo a je to opravdu lepší. To docela ráda čtu a doufám že to bude za chvíli pryč. Vůbec jsem nečekala, že je to až taková mrcha teda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.18 19:16

Přibrala jsem 10kg, včera přes břicho 113 cm.. dnes už 106cm. Tak snad..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5089
14.12.18 19:18

@Kateřina Vdr. Mě to tehdy taky dost zaskočilo, navíc při OPU tomu nic nenasvědčovalo-nepamatuji si to přesně, ale měla jsem kolem 18 oocytů. Pravda, byla jsem taky dost špatně poučena :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.18 19:28

@Lajka09 nejhorší je že sice strašně miminko chci ale teď se bojím jít i do transferu až bude líp. Říkají že už mi to potom nehrozí ale stejně mám strach ..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5089
14.12.18 19:32

Ne ne, to se neboj při KET už toto nehrozí, ten syndrom vždy souvisí se stimulací ovárií a punkcí. Kryoembryotrynsfer je už proti tomu pohoda, prostě se počká, až doroste sliznice v děloze, rozmrazí se embryo a zavede. A nikdo do toho nepůjde dřív, než OHHS zcela vymizí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.18 20:28

@Lajka09 tak to si mě uklidnila :) ještě mi řekni že jsem do Vánoc doma a já už preziju všechno 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
14.12.18 20:34

cca 4 týdny, nabrala jsem 6kg, vypadala jsem jako bych byla v 7měsíci. Na IVF jsem nebyla, jen jsem brala Clost, plus injekce pregnylu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.12.18 20:46

@Luska a byla jsi v nemocnici nebo se to dalo léčit doma ?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
418
14.12.18 20:49

asi dva týdny jsem chodila do práce, vůbec jsem nevěděla co mi je. Pak jsem šla na obvod, doktorka mě zvážila, zavolala sanitku. Už jsem v nemocnici zůstala, 14 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama