Hlad či žízeň?

20.2.16 21:54

Hlad či žízeň?

Ahoj holky,
moje dcerka má 5 týdnů a je plně na umělé výživě - nutrilonu. Krmím ji snad co 2 hodiny (133ml) protože po 2 hodinách už řve, cucá si prsty tak šíleně, že uznávám, že má nejspíše hlad. Také dávám fenyklový čajík, ale ne moc často, protože nepoznám jestli má hlad nebo žízeň.

Jak poznat jestli má dítko hlad nebo žízeň? Nevím jak a kdy dávat ten čajík..protože vždycky jí radši dám mlíčko aby byla napapaná ale po 2 hodinách? A kdy do ní nacpat ten čajík? Aby nebyla zase přepitá..

Snad je to srozumitelné, děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18864
20.2.16 21:57

@Markéta 24 čaj jsem takhle malému miminku vůbec nedávala, a nám řekli um nejdříve po 2,5h jinak by je mohlo bolet bříško. To že si dává prsty do pusy neznamená, že má hlad, nebolí jí spíš břicho

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.2.16 22:06

@ka2ka : fenyklový čajík prý pomáhá na lepší trávení a i od bolesti bříška, od té doby, co jsem začla dávat, miminko lépe kaká, používám ho preventivně.. tak právě nevím..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18864
20.2.16 22:10

@Markéta 24 no nevím nedávala bych takhle malému dítěti čaj, můžeš zkusit espumisan nebo jiné kapičky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
20.2.16 22:21

Dávala jsem um né dřív, než po dvou hodinách… mezitím čaj, a pokud nechtěla mlíko ale po flašce se sápala i po těch dvou hodinách, tak měla asi ještě žízeň… @ka2ka pokud nebude dávat sypanej černej, tak proč né… i mimina rozlišujou hlad a žízeň…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18864
20.2.16 22:23

@Gosi vidíš nám v porodnici i praktický doktor tvrdil, že pokud nejsou velká vedra miminko prostě čaj nepotřebuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5812
20.2.16 22:29
@ka2ka píše:
@Gosi vidíš nám v porodnici i praktický doktor tvrdil, že pokud nejsou velká vedra miminko prostě čaj nepotřebuje

asi doktor od doktora, malá je žizniva a čaje pila od cca měsíce v prosinci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12125
20.2.16 22:46

Ja sem taky krom um jine piti nenabizela do cca 3 mesicu. Takze za me bych davals um jak si mimco rekne. Je male za par tydnu se to upravi na rozumny intervaly si myslim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
20.2.16 22:49

Prijde mi, ze ji prepjis. Po 2 hodinach je brzo, protahla bych na. 3, caj vynechala. Spis ji boli bricho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JayLee
20.2.16 22:51

@Markéta 24 je moc mala na caj ja bych ji spis dala emspumizan nebo bio gagu caje sjem davala tak od 3 mesicu a to jsem obe dve deti mela od narozeni na um :roll:

• Citovat
  • Upravit
9819
20.2.16 22:51

.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4266
20.2.16 23:34

Čaj jsem nikdy ještě nedala, vodu jsem začala nabízet od Vánoc. Začíná víc pít až poslední týdny.
Novorozenci napříč všemi živočišnými druhy potřebují pouze mléko. Je to jídlo i pití dohromady, veškerá potravina, kterou potřebují. Na prevenci v podobě bylinek bych se vykašlala, nedává mi to moc smysl :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9719
21.2.16 09:02

Čaj bych fakt nedávala a um po dvou hodinách taky ne, cucani prstů ne vždy znamená hlad a pláč také ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.2.16 12:36

Ok, děkuji za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie