Hlášení osob v bytě

29
6.4.21 13:27

Hlášení osob v bytě

Ahoj, chtěla jsem se zeptat…
Na říjen se budeme s kamarádkou stěhovat do spolubydlení.
Problém je v hlášení osob, my tam nebudeme samy. Ovšem ani to nebude jedna stejná osoba, která tam bude s náma.
Ročně se bude určitě jednat o více než 3 měsíce, troufám si říct, že prakticky pořád tam s náma někdo bude. Vždy ale v celkovém počtu tři osoby. Jak se má nahlásit třetí osoba, když to nebude nikdo konkrétní?
Jedná se především o naše sourozence a přátelé.
Stačí majiteli nahlásit, že budeme jakoby tři, tudíž že i náklady s tím spojené budeme platit jako tři osoby, nebo to bude problém?
Zamlčovat to nechceme, není to fér. A taky by z toho byly akorát potíže…
Děkuji moc, snad jsme se pochopili. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1694
6.4.21 13:38

Tak pokud tam ty osoby budou opravdu realne bydlet, tak se asi nebudou střídat po týdnu, ne? Neměl by být problém je přihlásit a po odstehovani zase odhlásit. Pokud se tam budou střídat často, bude to spíš návštěva než bydlení, a to se hlásit nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20760
6.4.21 13:45

Nájemní smlouva bude na vás dvě a mělo by v ní být specifikováno, že tam krátkodobě bude třetí osoba, poplatky rovnou nastavte na tři osoby. Jmenovitě nikoho hlásit nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
6.4.21 13:46
@Midaku píše:
Tak pokud tam ty osoby budou opravdu realne bydlet, tak se asi nebudou střídat po týdnu, ne? Neměl by být problém je přihlásit a po odstehovani zase odhlásit. Pokud se tam budou střídat často, bude to spíš návštěva než bydlení, a to se hlásit nemusí.

Jeden týden můj bratr, o víkendu bratr kamarádky, další víkend někdo z kamarádů…
Trvalé tam bydlet fakt nebudou, možná že tam každý z nich ani nebude ty tři měsíce, ale celkově to bude víc. Takže sice by se nejednalo o jednu osobu s pobytem nad tři měsíce, ale nějaká osoba navíc by tam prostě vždy byla. Takže náklady na společné prostory a tak budou stejne, i když se pokaždé bude jednat o někoho jiného. A hlásit je vždy ze jeden týden ten, druhy někdo jiný a tak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1694
6.4.21 13:51

Tak pokud si z toho hodláte dělat nocleharnu… no poptej se majitele, jak to chce on řešit. V podstatě tam budete mít pořád nějakou návštěvu. Abych pravdu řekla docela by mě zajimal účel, moc to nechápu, ale nic mi do toho není. Pokud nechcete nic tajit, řešte to s majitelem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1103
6.4.21 14:33

Nebylo by jednodušší tohle řešit s majitelem bytu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1989
6.4.21 14:45

Abyste nedopadli nakonec tak, že se to někomu bude zdát divné, že se tam tak střídají návštěvy, že na Vás zavolají cajty a ohlásí Vás jako varnu nebo něco s drogama apod :D Starší lidé si rádi vymýšlejí a fantazírují :D I když budete vypadat relativně v poho, někdo vám do toho může strkat nos :D

Si myslím já.. Není to podmínka.. Jen můj pohled..

Kamarádovi takhle v bytě leze kde co a nemají o něj sousedé nejlepší mínění.. :) Lidi nemají rádi, pokud po baráku leze kde kdo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10250
6.4.21 14:56

Při podpisu smlouvy se s majitelem domluvíte, že občas tam budete mít na pár dni na návštěvě příbuzné nebo kamarády, za které teda zodpovídáte, a aby sousedi neprudili, že společné poplatky platíte jenom za 2 osoby, tak ať na správě nahlásí rovnou 3 osoby, a budete všichni v klidu. Jako majitel bych s tím problém neměl, hlavně že platíte, neděláte bordel a sousedi nereptají, že doplácí za černé duše. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
6.4.21 15:43

Děkuji všem, to jsem chtěla vědět.😁
Samozřejmě to budeme hlásit majiteli, ale momentálně musíme odmaturovat a až na září/říjen budeme hledat byt, takže zatím to nemám s kým řešit. Chtěla jsem se poptat, jestli je to problém, očividně ne.
Ať si to přijde divné komu chce, věřím, že problémy s námi nebudou. 😂
Ještě jednou všem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat