Hlasité výdechy u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Annci
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 28.08.18 22:57
Hlasité výdechy u dítěte

Hezký večer. Nemáte někdo zkušenost s hlasitými nepravidelnými výdechy u dětí? Popíšu situaci.

Asi před týdnem byl manžel s dětmi na bazéně, po příjezdu hlásil, že dcera (3,5 roku) v malém bazénku uklouzla, potopila si hlavu a nejspíš si i lokla, což se jí stalo poprvé, je na sebe opatrná. Prý ale hned byla zas na nohou a pak vše dobré. Další dny začala nasucho potahovat (posmrkovat), ale nos měla čistý, což mi i sama hlásila, takže jsem si říkala, že se ten bazén asi vyplatil a bude následovat nachlazení.

Dneska jsem zaregistrovala, že její dýchání často doprovází při výdechu jakési hlasitější přiheknutí. Chvilku dýchá normálně, pak se nadechne, na okamžik se jí zastaví dech a hlasitěji vydechne. Projevuje se to při námaze i v klidu.

Může to být nějaký typ nachlazení? Ve čtvrtek zajdeme k lékařce (zítra není), ale hodily by se mi zkušenosti, co to může být, ať tu nevymýšlím katastrofické scénáře :think:

Reakce:

Beata.xy
Kecalka 115 příspěvků 176 inzerátů 04.09.18 22:42

Syn má občas lehčí krátké virózky, kdy mu to evidentně teče vzadu do krku, ale nos má čistý, je bez teplot, jen tak popotahuje. Ale to přerušované dýchání nemívá. Doktorka poradí.

mischulkaa
Nováček 2 příspěvky 20.09.18 19:42
@Annci píše:
Hezký večer. Nemáte někdo zkušenost s hlasitými nepravidelnými výdechy u dětí? Popíšu situaci.

Asi před týdnem byl manžel s dětmi na bazéně, po příjezdu hlásil, že dcera (3,5 roku) v malém bazénku uklouzla, potopila si hlavu a nejspíš si i lokla, což se jí stalo poprvé, je na sebe opatrná. Prý ale hned byla zas na nohou a pak vše dobré. Další dny začala nasucho potahovat (posmrkovat), ale nos měla čistý, což mi i sama hlásila, takže jsem si říkala, že se ten bazén asi vyplatil a bude následovat nachlazení.

Dneska jsem zaregistrovala, že její dýchání často doprovází při výdechu jakési hlasitější přiheknutí. Chvilku dýchá normálně, pak se nadechne, na okamžik se jí zastaví dech a hlasitěji vydechne. Projevuje se to při námaze i v klidu.

Může to být nějaký typ nachlazení? Ve čtvrtek zajdeme k lékařce (zítra není), ale hodily by se mi zkušenosti, co to může být, ať tu nevymýšlím katastrofické scénáře :think:

mischulkaa
Nováček 2 příspěvky 20.09.18 19:44

Dobrý večer, toto téma mě zajímá. Můžete mi prosím napsat, jak jste dopadly u Mudr? Dcera má něco podobného, tak jestli je potřeba návštěva lékaře. Děkuji

Annci
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 20.09.18 19:53

@mischulkaa U doktorky dcera dýchala samozřejmě naprosto ukázkově. Dostala sirup Ventolin, který měla užívat, ale nepomohlo to, dýchá pořád divně. Ne nepřetržitě, ale často. Čeká nás další návštěva u lékařky, která navrhne další postup, hovořila o orl, ale chci ještě dceřino dýchání natočit, abych tam nebyla za blbce jako poprvé.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Krym, místo, o němž se teď hodně mluví: Co tam vidět a jak se tam dostat?

Kauza Čapí hnízdo znovu rozvířila veřejné diskuze poté, co byla zveřejněna... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >