Reklama

Hlasité výdechy u dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Annci
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků 28.08.18 22:57
Hlasité výdechy u dítěte

Hezký večer. Nemáte někdo zkušenost s hlasitými nepravidelnými výdechy u dětí? Popíšu situaci.

Asi před týdnem byl manžel s dětmi na bazéně, po příjezdu hlásil, že dcera (3,5 roku) v malém bazénku uklouzla, potopila si hlavu a nejspíš si i lokla, což se jí stalo poprvé, je na sebe opatrná. Prý ale hned byla zas na nohou a pak vše dobré. Další dny začala nasucho potahovat (posmrkovat), ale nos měla čistý, což mi i sama hlásila, takže jsem si říkala, že se ten bazén asi vyplatil a bude následovat nachlazení.

Dneska jsem zaregistrovala, že její dýchání často doprovází při výdechu jakési hlasitější přiheknutí. Chvilku dýchá normálně, pak se nadechne, na okamžik se jí zastaví dech a hlasitěji vydechne. Projevuje se to při námaze i v klidu.

Může to být nějaký typ nachlazení? Ve čtvrtek zajdeme k lékařce (zítra není), ale hodily by se mi zkušenosti, co to může být, ať tu nevymýšlím katastrofické scénáře :think:

Reklama

Reakce:

Beata.xy
Stálice 85 příspěvků 181 inzerátů 04.09.18 22:42

Syn má občas lehčí krátké virózky, kdy mu to evidentně teče vzadu do krku, ale nos má čistý, je bez teplot, jen tak popotahuje. Ale to přerušované dýchání nemívá. Doktorka poradí.

mischulkaa
Nováček 2 příspěvky včera v 19:42
@Annci píše:
Hezký večer. Nemáte někdo zkušenost s hlasitými nepravidelnými výdechy u dětí? Popíšu situaci.

Asi před týdnem byl manžel s dětmi na bazéně, po příjezdu hlásil, že dcera (3,5 roku) v malém bazénku uklouzla, potopila si hlavu a nejspíš si i lokla, což se jí stalo poprvé, je na sebe opatrná. Prý ale hned byla zas na nohou a pak vše dobré. Další dny začala nasucho potahovat (posmrkovat), ale nos měla čistý, což mi i sama hlásila, takže jsem si říkala, že se ten bazén asi vyplatil a bude následovat nachlazení.

Dneska jsem zaregistrovala, že její dýchání často doprovází při výdechu jakési hlasitější přiheknutí. Chvilku dýchá normálně, pak se nadechne, na okamžik se jí zastaví dech a hlasitěji vydechne. Projevuje se to při námaze i v klidu.

Může to být nějaký typ nachlazení? Ve čtvrtek zajdeme k lékařce (zítra není), ale hodily by se mi zkušenosti, co to může být, ať tu nevymýšlím katastrofické scénáře :think:

mischulkaa
Nováček 2 příspěvky včera v 19:44

Dobrý večer, toto téma mě zajímá. Můžete mi prosím napsat, jak jste dopadly u Mudr? Dcera má něco podobného, tak jestli je potřeba návštěva lékaře. Děkuji

Annci
Zasloužilá kecalka 772 příspěvků včera v 19:53

@mischulkaa U doktorky dcera dýchala samozřejmě naprosto ukázkově. Dostala sirup Ventolin, který měla užívat, ale nepomohlo to, dýchá pořád divně. Ne nepřetržitě, ale často. Čeká nás další návštěva u lékařky, která navrhne další postup, hovořila o orl, ale chci ještě dceřino dýchání natočit, abych tam nebyla za blbce jako poprvé.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozvodová bitva: Soud rozhoduje o výživném pro Paroubkovou, kolik chce?

U městského soudu v Praze dnes pokračuje rozvodová sága manželů Paroubkových.... číst dále >

Náhrada za manželku, kterou zbil? Zelenka se schází s mladičkou fotbalistkou!

Působí jako pohodový sympaťák, ve skutečnosti je však bývalý fotbalista... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama