Ve třech letech na plínách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 07:24
Ve třech letech na plínách

Ahoj holky, synkovi byli v červnu 3 roky. Je se vším pozadu - měl hypotonii, začal samostatně chodit až po druhých narozeninách, mluvit o vánocích (to mu bylo něco málo přes 2,5 let), navštěvujeme neurologa, logopedii. Jinak je moc šikovný a zdravý kluk. Teď bojujeme s nočníkem (zkoušeli jsme i záchod). Myslela jsem, že přes léto, když bude lítat nahatý se to naučí, ale nic. První měsíc to zkoušel, ale spíš se stávaly nehody. A teď přišel na to, že když nebude moc pít, tak nebude čurat a ani potřebovat nočník. Včera jsem byla u doktorky, je méně zavodněný a musíme pít a pít. Takže každou chvíli ho nutím pít, což je teda hrozný, protože si cucne a stačí mu to. V pondělí by měl nastoupit do školky (zatím do práce nejdu něco si hledám). Nevím, teda co dělat, on by sice vydržel dopoledne nečurat, ale samozřejmě to není zdravé a potřebuje pít… Co byste dělali? Mám ho tedy ještě nějaký měsíc nechat doma a domluvit se se školkou, že by nastoupil třeba déle? Jsem z toho úplně vyřízená, nevím, co dělat…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 12138 příspěvků 28.08.18 07:26

Nechala bych ho doma a dal na tom pracovala. Navíc si pohlidas i ten pitny režim. Do práce nejdes, tak no stress.

Apů
Zasloužilá kecalka 653 příspěvků 28.08.18 07:31

Dala bych malému čas. Žádný stres. Nejhorší je na nočník nutit, tím se dítku úplně zhnusí. Vypěstuje si k němu odpor. A potažmo celá rodina. Pokud to jde, nechala bych ho ještě doma, ať se to nestane i se školkou. Děti dovedou být nepříjemné kvůli „odlišnostem“, tímto by se malému mohl zkomplikovat života a do školky by nechtěl. Ať se daří :-). Ono to všechno hrozně utíká a za pár let budete rádi, že jste ho měli ještě chvíli doma a užívali si společné dny.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30278 příspěvků 28.08.18 07:31

zkusila bych se domluvit že ho tam budeš dávat třeba na dva dny v týdnu ze začátku ( na dopoledne )..ono se taky hodně naučí od dětí svého věku, ( opičením - opakováním ). Když uvidí že děti chodí na záchod, třeba ho to zaujme..pití můžeš říct učitelce at ho zkusí více hlídat a nabízet. Samozřejmě dát na ty dny na převlečení více oblečení ( více trenýrek a tepláčků )..Jinak bych ho nechala doma a trénovala, ale třeba ty dva dny mu určitě neublíží, a možná se tam naučí více a rychleji jako doma. Také jsme doma bojovali z nějakýma problémama, pak jel syn ve 2,5 letech na tábor dětský a po týdnu se vrátilo uplně jiné dítě.. :nevim: ;) prostě kolektiv někdy zabírá více než si myslíme

vertunka
Závislačka 4817 příspěvků 28.08.18 07:51

No pokud mu ten zachod nejde, tak bych ho do statni skolky urcite zatim nedavala.
A co mu davas pit? A z ceho? Nase mala taky malo pije, ale pomahá, kdyz ji koupime flasku s oblibenou postavickou, nebo davame piticka.

lucypaja
Echt Kelišová 7972 příspěvků 28.08.18 07:56

@Anonymní-tak my sme na tom podobně,v červnu tři,v dubnu se jednou vyčůral do nočníku a tím to zhaslo,nechce ani wc,holky doporučovaly ještě dětský pisoár lepí se na dlaždičky a některým klukům se to prý moc líbí,ještě sme nevyzkoušeli,také zadržuje když má jen slipy a pak když už to nevydrží neřekne,prý neví a počůrá se třeba i třikrát do hodiny,nahatý chodit nechtěl,má své zásady,je trochu opožděn ve vývoji nožiček a trupu s bříškem,starší byl také pohodlný,ale ten už ve třech byl přes den bez plen,do čtyř a půl měl na spaní,se školkou bych se domluvila,zda je možnost ho tam i tak dávat, některé mš mají „tety“,které těm co ještě úplně neumí chodit na wc pomůžou,tak třeba by to šlo,nebo zkusit odložit mš třeba na nový rok? My do mš nejdem,tak to zatím neřeším,také ho nechci stresovat,ono to snad přijde,tak hodně štěstí všude slyším jaká je to ostuda,no ale co jako s tím mám dělat,že? A kadí tajně někde v koutě či pod stolem už sme mu slibovali koupit nové mašinky,ty má rád,ale ne..

smurfka
Vesmírná mluvilka 30278 příspěvků 28.08.18 08:04

tak samozřejmě pokud je na plínách tak to bych ho tam nedávala, to by ho snad ani neměli přijmout, některé maminy to samo obcházejí, ale to je trošku podraz no..
Ale pokud se snaží je bez plen a třeba se třikrát počurá za den, tak to bych zkusila :nevim:

mau-mau
Závislačka 3435 příspěvků 28.08.18 08:15

Nechala bych si ho doma. Jestli je na tom takhle, tak na školku ještě není zralý. Dej ho třeba od ledna a trénujte to čůrání a vůbec všechno. :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 08:32

Pokud je pozadu tak bude nejspis problém i v tom zapojeni ve školce bych byla opatrná - nechala si ho doma a navštěvovala centra kde jsou deti apod a na nocnik v žádném případě nenutit. U nás to bylo ze dne na den. Do školky bych ho nedala aby učitelky neudelaly vždy velký projev ze se pocural :roll: aby z toho nebyl psychicky špatný. Deti aby se mu nesmaly apod. Nechala bych ho doma a s plenkou dokud nedozraje - sem tam nocnik nabízet ale nenutit … vysvětlit ze až bude velký bude chodit taky na nocnik a na wc… a zda to nechce zkusit - je to chlapeček ať ho manžel vezme ven a ukáže jak se cura u stromečku - to je taky řešení…

kve-tinka
Závislačka 4653 příspěvků 5 inzerátů 28.08.18 08:33

Já možná půjdu proti proudu a do školky bych ho dala, do oběda. Děti hodně táhne dav. A většinou tak malé děti pijí společně-aby si je učitelka pohlídala. S učitelkama vše probrala,balila náhradní oblečeni a dala tomu aspoň 2-3týdny.
Můj syn šel do školky s tím, že skoro vůbec nemluvil a když tak špatně. Víš jak se rozmluvil?! A osvojil si další návyky. Za zkoušku nic nedáš. ;)

terien
Echt Kelišová 9514 příspěvků 28.08.18 08:43

A já bych ho zrovna do té školky dala. Ony tam děti fungují trochu jinak než doma, spoustu věcí odkoukaji a co doma nejde, tam není problém. Zkusila bych na dopoledne, domluvila se s učitelkou a uvidíte jestli to půjde.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.08.18 11:26

Děkuji za názory, chtěla bych ho zkusit tam dát alespoň na ty 2 nebo 3 dny v týdnu. On zase moc nemluví, tak si myslím, že by se tam alespoň rozmluvil, apod.
Ještě se zeptám, co dělat s těmi plínkami. Dnes ráno jsem mu třeba sundala plínku, hned jak se vzbudil, posadil se na nočník a nic. Dala jsem mu napít mléko a do 9:30hod ani kapka. Tak jsem to psychicky nevydržela a dala mu plínu. Během minuty byla celá pročůraná. Asi je to psychické, takže teď nevím, zda mu tu plínku dávat a zkusit až za nějaký čas nebo ne :nevim:

sloninka
Ukecaná baba ;) 2113 příspěvků 28.08.18 19:39
@Anonymní píše:
Děkuji za názory, chtěla bych ho zkusit tam dát alespoň na ty 2 nebo 3 dny v týdnu. On zase moc nemluví, tak si myslím, že by se tam alespoň rozmluvil, apod.
Ještě se zeptám, co dělat s těmi plínkami. Dnes ráno jsem mu třeba sundala plínku, hned jak se vzbudil, posadil se na nočník a nic. Dala jsem mu napít mléko a do 9:30hod ani kapka. Tak jsem to psychicky nevydržela a dala mu plínu. Během minuty byla celá pročůraná. Asi je to psychické, takže teď nevím, zda mu tu plínku dávat a zkusit až za nějaký čas nebo ne :nevim:

S plínama nic nenaděláš. Do státní školky musí být bez nich. S nehodama se samozřejmě počítá. Ale dát dítě do školky s tím, že vůbec nezvládá záchod a spoléhat, že se to tam naučí je k personálu školky hodně bezohledné.

lucypaja
Echt Kelišová 7972 příspěvků 28.08.18 23:06

Já prostě plenu dám,doufám,že si třeba řekne i sám,že nechce,povídáme si o tom třeba prostřednictvým plyšáka,že jako chodíš na nočník,wc a Eda jo na záchod přitom to není pravda,tak říkám,jako František a to jako čůráš na záchod a Eda jo kakám..tak třeba to chce,jen se bojí udělat ten krok,ale dle mého ví,o co jde.vrášku také už viděl,jak čůrá a jen se tomu směje,dle mého to chce prostě čas..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.08.18 08:28

@lucypaja Také mám staršího syna, chodíme se na něho koukat, jak čurá. Řeknu mu, že takhle čurá brácha, táta. On to po mě zopakuje, zasměje se a nic. S plyšákem to zkoušíme také, dokonce i s autíčky. Ale aspoň už si sedne na nočník, i když nic neudělá. Před prázdninami měl hysteráky, když se měl na něj posadit. Přijde mi, že má nějaký psychický blok, protože kolikrát vidím, že na tom nočníku nebo když ho nechám nahatého má jakoby naběhlého pinďíka, jako že se mu chce čurat, ale nic. Dám mu plínu a do minuty je plná. Asi na to není opravdu zralý, ale ve třech letech :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Atrej z Nekonečného příběhu po 35 letech: Všude tetování, ale pořád stejná tvář!

Fantasy film Nekonečný příběh svého času oslovil snad všechny generace: děti,... číst dále >

Pravý důvod rozchodu Elišky Bučkové s Jakubem Vágnerem? Expresu řekla, jak to bylo

Dlouho se spekulovalo o tom, co bylo příčinou náhlého rozchodu modelky Elišky... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >