Seva vs. Magformers

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hoa Mai
Kelišová 5783 příspěvků 21 inzerátů 23.08.18 22:28
Seva vs. Magformers

Otázka je jasná: jaké máte s těmito stavebnicemi zkušenosti u vašich předškoláčků? Výhody, nevýhody, jak to děti baví, od a do jakého věku je to baví atd. Zvládne si s nějakou z těch dvou hrát i tříletý? Uvažuju, co pro našeho syna k pátým narozeninám. Zatím máme ze stavebnic jen Duplo, to mají rádi oba - neustále skládají velkou vláčkodráhu a megalomanské stavby.
Dobré by bylo, kdyby si se stavebnicí zvládli hrát oba, beztak si hrají pořád spolu, ale zároveň aby tomu staršímu chvíli vydržela.
Nebo máte tipy na nějakou jinou stavebnici?
Otázku ceny ponechme stranou.

Reakce:

BlueFox
Kecalka 131 příspěvků 23.08.18 22:38

@Hoa Mai Ahoj,máme obě stavebnice,baví je obě dvě. Děti 3 a 6.Seva je náročnější na stavění,ale i tak 3 letý staví domy a jednodušší auta.Ani s jednou nešlápnete vedle.Mozna malinko víc baví Seva,ale Magformers majíjen menší sadu,tak to bude možná tím:)

tulipán
Závislačka 3321 příspěvků 23.08.18 22:40

@Hoa Mai Mame obe v hojne vybave. V porovnani cena vykon vyhrava urcite seva. Mame asi 4velke stavebnice plus drobnosti, treba na velke letadlo je potreba hodne dilku, pak se hodily barevne odstiny jine nez modre a pak kola atd., takze se prikupovalo. Magformers jsem koupila na vystave, kde nas okouzlila. Hraje se s ni casto, ale ma jednu velkou nevyhodu a to tu, ze nevydrzi nasledne hrani a i behem stavby se mene zkusenym stavitelum stava, ze dilko se sesype svou vlaszni vahou a je plac. Takze me deti naucila, ze nic neni vecne, ale je fakt k vzteku, kdyz se postavi fantasticke vesmirne vozidlo a po prvni minute hrani nebo bezne manipulace se rozpadne. Pozitivum je, ze i male deti pak vedi, ze krychle se stavi ze 6 dilu.

Hoa Mai
Kelišová 5783 příspěvků 21 inzerátů 23.08.18 22:53

@tulipán hm, zajímavá poznámka k té Magformers. Je pravda, že výtvory ze Sevy budou bytelnější, na té Magformers se mi zase líbí barevnost a to, že bude rozvíjet geometrickou představivost.

hankacd
Kecalka 166 příspěvků 23.08.18 23:44

Tak já zrovna sedím v obýváku obklopená rozestavěným trajektem (od syna 8 let) a postaveným větrným mlýnem (od syna 4,5 roků). Zatím je to nejlepší stavebnice, co jsme měli. Dnes už 16letý syn si moc vyhrál s normálním Legem, ale tyto malé nějak Lego nezaujalo a pořád nevěděli, jak si s ním hrát. Až dárek od babičky Seva je zaujal a pak už jsme jenom dokupovali sady a prostě je to u nás TOP stavebnice. Myslela jsem si, že pro toho nejmladšího to není, ale dnes si postavil ten větrný mlýn, až mě překvapil.

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 24.08.18 01:24

U nás obrovské zklamání ze Sevy. Koupili jsme velký školkový kontejner a kvalita nic moc. V porovnání s kvalitou z našeho dětství se všechny větší stavby rozpadaly. Syna to natolik odradilo, že jsem ji nakonec rozdala. Sevu bych brala pouze v bazaru, pokud by někdo nabidl tu starou, kvalitní. Magformers měly děti ve školce velmi rády.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 24.08.18 03:05

@Poštolka J a mel vse poradne domackle? S timhle problem nemivame, rozhodne ne vetsi, nez u Sevy z detstvi

ElisC
Zasloužilá kecalka 906 příspěvků 111 inzerátů 24.08.18 05:18

@Hoa Mai syn dostal sevu ve 2 letech. Ze začátku jsem mu stavěla hlavně já, teď je mu 3,5 a jednoduché stavby zvládá sám. Už máme asi 3 velké sady a někdy i to je málo :)

Gituš
Závislačka 2628 příspěvků 24.08.18 10:11

My jsme měli po starším synovi sadičku Sevy (nějakou tu základní) a kvadrilion dílků lega. No, samozřejmě si mladší oblíbil Sevu :D. Takže ke kvadrilionu dílků lega máme v současné době i obří množství Sevy :D. Občas si s tím hraje se synem i 15ti letý a nebo tatínek :D. Takže trvanlivost zaručena :D.

Syn si z toho staví tak od těch tří let, první jen tak blbiny, od těch 4 i podle návodů. Moc si přál další sadu, takže narozeniny se nesly ve znamení Sevy - dostal větrný mlýn a auto, aspoň doufám, plete se mi to s druhou stavebnicí a to s Malým konstruktérem - to ho taky baví, ale u toho potřebuje tedy pomoc od tatínka či staršího syna.

Aliik
Echt Kelišová 8335 příspěvků 24.08.18 11:48

Máme obě a podle mě jsou pro věkově různé skupiny, ale obě jsou fajn. U holek vedl Magformers ve věku 3-6 let, teď už si na něj osmiletá vzpomene tak jednou do roka a předškolačka sem tam. Naopak se Sevou si teprve začínají pořádně hrát teď - je jim 8,5 a necelých 6 ;)

Poštolka J
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 25.08.18 22:05

@katyna1984
Rozpadala se i když jsme mu stavěli něco s manželem. Nulová kvalita.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >