Logopedie-jak začít

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Isia
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 28.08.18 19:48
logopedie-jak začít

Chtěla bych se zeptat, jak se můžeme dostat na logopedii? Potřebujeme nějaké doporučení nebo si za logopedkou mám zajít sama? A kdo rozhoduje, že dítě logopedii potřebuje? Dcera 4 a 1/2 r. neumí ještě š, č, ž, ř. Má ještě čas nebo bychom měli vyhledat logopedií? Začala mluvit srozumitelně později až ve svých 3. Děkuji za odpovědi.

Reakce:
kve-tinka
Závislačka 4457 příspěvků 6 inzerátů 28.08.18 19:50

Zavolej vybrane logopedce,ona ti rekne,jestli bude potrebovat doporuceni od detske. Ta ti ho vystavi na pockani.

Evelýna 1
Kecalka 366 příspěvků 6 inzerátů 28.08.18 19:51

@Isia
Na logopedii musíš mít doporučení praktické lékařky.
Já si ho vyžádala sama při 5leté prohlídce. Dcera začala taky pozdě mluvit a nechtěla jsem nic podcenit, v dubnu jdeme k zápisu do školy

monzaj
Ukecaná baba ;) 1897 příspěvků 28.08.18 19:55

Dostali jsme zadanku na 5ti léte prohlidce,syn také začal mluvit později.Bez žádanky to jde take,ale hradis si sama…

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1936 příspěvků 28.08.18 20:06

Na 5lete prohlídce jsem si nechala napsat žádanku. Ale ještě jsme nebyli, teď nastupuje do školky, tak pořád čekám že se to zlepší tam. Mluví dobře, jen hrozně syčí u sykavek (s, š, c, č, z, ž) :roll: proberu to i s učitelkou a kdyztak v září začnu jednat. Doktorka mi třeba řekla, že je furt čas, za ten rok než půjde do školy se prý zdokonalují nejvíc :nevim:

lampicka11
Závislačka 3440 příspěvků 5 inzerátů 28.08.18 20:18

Na 5ti letce. Dcera špatně říká ř,š a sykavky… A občas drmoli. Taky jsme teď vyfasovali zadanku. Ale ve školce mají logopedku tak uvidím

Shena
Povídálka 25 příspěvků 164 inzerátů 28.08.18 20:41

Ve školce nás upozornili, že by to chtělo logopedii (synovi bylo 4,5 roku). Zavolala jsem logopedce - bez žádanky od doktora by stála každá půl hodina 200,–, s žádankou od doktora nic. Doktor jí vystavil na počkání. Bylo nám řečeno, že většina písmen, co tu maminky píší v příspěvcích nad mým, dětem „naskakuje“ až po 5tém roce, ať cvičíme, ale jsme i trpělivý, že věk v tom také hraje důležitou roli …

aknah31
Neúnavná pisatelka 15405 příspěvků 28.08.18 22:18

Vyzadala jsem se u obvodaka sama zadanku, bez problemu mi ji vystavil.
Starsi syn zacal s logopedii tri mesice pred tretim rokem a mladsi syn tesne po tretim roce. Nelituji.
Nebyl problém ze by kluky nevzali nebo nas odpalkovali ze maji cas.

Adinka_2012
Závislačka 2603 příspěvků 8 inzerátů 29.08.18 09:12

syn neumí s,c,z, š, č, ž, l, r, ř. Logopedka doporučila chvíli ještě vyčkat, vždy je prý lepší, když to naskočí samo. Kdyby ne, máme se po 4. roce ozvat. Radši chci začít dřív než později. Starší neuměl l, r, ř, po deseti měsících logopedie nám zbývá začít používat ř, vyvodit ho umí, jen si ho zafixovat. Takže je to běh na dlouhou trať, i když byl syn šikovný, spolupracoval, poctivě jsme trénovali, logopedka byla moc spokojená, tak i tak to trvá dlouho a uspěchat to nelze. Pro mě byla priorita, aby uměl do první třídy vše, ř asi nestihneme, ale ř prý v první třídě nevadí. Ale stejně bych to chtěla mít už za sebou. Dám si chvilinku pauzu a pak pěkně nanovo s druhým :) .

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >