Hláska Ř v 10 letech

Anonymní
18.11.19 09:43

Hláska Ř v 10 letech

Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila jak naučit 10 leté dítě hlásku Ř. Dcera se narodila s anomáliemi čelisti, ted má problémy s růstem zubů, na logopedii chodíme již od 3.let, jak se cvičí tato hláska také vím, ale tím jak má ty zuby všelijak ( a hlavně všechny skoro mléčné) tak nám ty zuby na sebe nejdou…už nevím co s tím :nevim: :nevim: :nevim: nějaká rada?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

5892
18.11.19 12:57

U nás ot samé, ale já jsem rezignovala- tím myslím, že se z toho ted to neřeším protože jak mu vypadly zuby a rostou, sále, má rodnátka, tak opět prost ř je špatné.. a i začíná mírně jakoby r jak cizinec,
Nám řekli, že se to dorostenými zuby a civčením upraví..
Jinak unás kluk dole nemá ani jedničky a jednu dvojku tak prostě nemůže dávat jazyk za zuby, když se něco trénuje.. 1 mu ani nenarostou..
naštěstí má menší čelist stahutí to rovnátkama ale prostě má prázdnou pusu a je to znát na mluvení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.19 16:20

@Janasas Tak to jste mne trochu uklidnila, že v tom nejsme sami.My to samé, nejprve rovnátka na roztáhnutí čelisti a teď dostane na pevno…My sice jedničky dole i nahoře máme nové(jako jediné) ale na to ř musí být zuby na sobě a to prostě nedá…navíc má ted po tom roztažení velkou mezeru mezi horníma jedničkama…já tedy doufám, že se to časem srovná, mě jen rozčilují ty posměšky " že neumí mluvit"… :cert: :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
5892
18.11.19 23:01

U nás naštěstí o posměchu takto nevím.. Kluk to ř, r neříká třeba - plosím, ale to r řekne jakoby trochu jako cizinec, ř taky tak na půl. Naštstí nešišla, ale prostě neni to 100% procent..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14
19.11.19 09:10

Neporadim, co s tim, ale pokud by to nahodou neslo, chci rict, at se tim ani jedna netrapite. Je mi 23 a ř neumim doted a nejspis nikdy umet nebudu. S posmechem jsem se kupodivu temer nesetkala, snad jen parkrat neco na zakladni skole, ale tomu jsem se jen zasmala a sla dal. Nekdy se mi ted stane, ze mi nekdo neco nerozumi (zvlastni, ze nekteri lide s tim nemaji vubec problem a nekteri fakt nemuzou odvodit nektera slova, kdyz tam to ř neslysi), tak to musim treba dvakrat zopakovat, coz je neprijemne, ale beru to s nadhledem. Recnik ze me holt nikdy nebude, ale ziju. Call centrum neplanuju. :oops: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.19 10:04

@Tyna04 Tak to je skvělé, nám právě někdy také lidi nerozumí a už jsem se setkala i s tím, že se mne zeptali děti, proč mé dítě špatně mluví…přitom mne to nepřijde jak jsem zvyklá kromě toho ř…většinou je jí rozumět asi i záleží jak rychle mluví nebo pomalu…

• Nahlásit
  • Citovat
1518
22.12.19 20:42

Syn se naučil Ř až v 8,5 letech. Logopedka radila - zuby na sebe, našpulit pusu a lehce říct R - ozve se Ř a ne moc nahlas, zpočátku jakoby šeptem…nakonec se to naučil a to už jsem nedoufala. Ted chodím ještě s dcerkou, ta mám taky ten skus divný, takže trénujeme..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama