Čtenářský deník 4. třída

5903
14.11.19 18:38

Čtenářský deník 4. třída

Ahoj všem.
Ráda bych se zeptala, zda-li poradíte nějaké vhodné knížky pro čtenářský deník. Syn je ve 4. třídě a už jim začalo povinné čtení. Ráda bych nějaké nenáročné a pokud možno ze začátku nenáročné, útlé knížky. Například lovci mamutů - přes 200 stran. To by ho odradilo už od pohledu. Dáte nějaké nápady??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
588
14.11.19 18:42

Ztresteny dum na strome, na prvni pohled je to tlusta knizka, ale je tam hodne obrazku a malo cteni, syn to cetl uz na zacatku druhe tridy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11801
14.11.19 18:42

@Janča1212 Co Maly princ? Pro zacatek utla hezka knizka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11801
14.11.19 18:43

@eela To nase deti milujou, ale nevim, jak do ctenarskeho deniku, my mame seznamy doporucenych a tohle tam zrovna neni :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1564
14.11.19 18:51

Zadej do vyhledávače Světová četba pro školáky a třeba tam najdeš knížku, kterou máte v seznamu.Je to psané pro děti, hodně obrázků, jinak nevím co doporučit, aby to tvého Syna bavilo. U nás si děti píší čtenářské listy už od konce první třídy, ale zatím záleží na nich co si přečtou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5241
14.11.19 18:57

My čteme Dračí srdce myslím, že už je 5 dílů cca 120stránek jsou tam i obrázky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
14.11.19 19:02

Ja cetla osadu havranu, domov pro martany, spravnou petku, tajnou sedmu, mayovky, povesti jak ceske tak recke ;) pak jsem mela takovou tlustou knizku kde byl pribeh na kazdy den v roce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
676
14.11.19 19:14

Stačí zajít do knihovny, v dětském oddělení vám rádi poradí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
14.11.19 19:17

Dcerka také 4 třída má každý měsíc přečíst libovolnou knížku tak už má za sebou Kmotru lišku, Dášenku a teď čte Bylo, nebylo od Němcové k Vánocům dostane ještě nějaký soubor od Erbena. Jsem to pojala tak aby víceméně měla české autory :lol: ty knížky nejsou ani moc tlusté a obrázky jsou tak taky docela dost :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
662
14.11.19 19:33

Dcera cte serii knizek Klub zahad, nemaji nic zadano konkretne, tak cte, co chce. Prirovnala bych to k modernim Rychlosipakum, miva to neco pres 100 stran, coz snad ctvrtak musi zvladnout s prstem v uchu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
14.11.19 19:38

Beast Quest

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5903
14.11.19 19:57
@VerčaZav píše:
Dcerka také 4 třída má každý měsíc přečíst libovolnou knížku tak už má za sebou Kmotru lišku, Dášenku a teď čte Bylo, nebylo od Němcové k Vánocům dostane ještě nějaký soubor od Erbena. Jsem to pojala tak aby víceméně měla české autory :lol: ty knížky nejsou ani moc tlusté a obrázky jsou tak taky docela dost :palec:

Dášenka - super!!! Děkuju.
Po ostatním mrknu :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22687
14.11.19 20:05

No, ja tedy nevim, jak to mate, ale nase deti mely v povinne cetbe ve 4. tride verneovky a to tedy, snad az na Ocelove mesto, nejsou utle knizky ani omylem… a jsou pro dnesni deti dost nestravitelne. Ze by ve 4. tride ucitelka akceptovala treba Dasenku, se mi moc nezda… V pate tride ctou treba Foglara… na pohadky uz jsou trochu velke, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67033
14.11.19 20:22

A co baví dítě?
Kluk ted čte Vikinga Vika, Trosku - Vládce mořských hlubin a Kapitána Nemo, kdejaké Foglarovky, Tarzan pán Opic a další díly, Kdo zabil Snížka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67033
14.11.19 20:24
@mroe píše:
No, ja tedy nevim, jak to mate, ale nase deti mely v povinne cetbe ve 4. tride verneovky a to tedy, snad az na Ocelove mesto, nejsou utle knizky ani omylem… a jsou pro dnesni deti dost nestravitelne. Ze by ve 4. tride ucitelka akceptovala treba Dasenku, se mi moc nezda… V pate tride ctou treba Foglara… na pohadky uz jsou trochu velke, ne?

mi přijde Foglar pro mladší, než Verne.
Naší úče je to fuk. 4 knihy ročně a neřeší, které.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat