Mýdlová nebo kosmetická laboratoř?

Anonymní
13.11.19 09:11

Mýdlová nebo kosmetická laboratoř

Doporučíte nějakou experimentální sadu pro 8lete děti? Ještě jsme nikdy neměli, rikala jsem si, že by je bavilo něco patlat… Zvažovala jsem mydlovou laboratoř nebo kdosi říkal že je lepší kosmetická laboratoř… Nevyznám se v tom.. Zase aby to nebyly vyhozené prachy za nic… Děkuji za tipy

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

154
13.11.19 09:31

Lepší máš najít si na internetu recepty na snadné mýdla, krémy a nakoupit ingredience podle toho. Většinou jde o čistě přírodní receptury a víš, co v tom je + nepřeplatíš to několikanásobně jako dětské sady. Já jsem tak kdysi patlala s dětma, kterým jsem dělala au pair a mělo to veliký úspěch :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 10:11

@LuciMik94 Tak ono ta výroba mýdla z přírodních ingrediencí není nic pro děti - to je z tuku a louhu, ale spíš si může zakladatelka koupit nějakou mýdlovou hmotu, kterou pak přetvoří na tvar, jaký budou chtít, můžou to něčím obarvit nebo do průhledné hmoty zalít mušličku, kamínek nebo i nějaký sušený květ. „Nepřírodní“ to bude stejně, jako normální kupované mýdlo, ale než ty dětské sady to bude určitě levnější.

Mám celkem osvědčený (a levný) obchod Fichema z Brna, na různé tyto suroviny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11199
13.11.19 10:26

Ja jsem dceri kupovala tyhle sady (foto) a vytvorily jsme pěkné mydla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2014
13.11.19 11:24
@lucynka25 píše:
Ja jsem dceri kupovala tyhle sady (foto) a vytvorily jsme pěkné mydla.

Ty máme taky. A jelikož nám zbyly barvy, vůně a formičky, tak jsme pak jen ve výtvarných potřebách dokoupili za pár peněz asi kilo mýdlové hmoty a pokračovali ve výrobě dál :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11199
13.11.19 12:31

@xstrasilka taky nam dost zbylo, tak to se pujdu poptat.My do toho davaly i susenou levanduli nebo kvitky a pak to davala babickam jako darecek :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.11.19 13:00

Výroba mýdel mé děti baví, ale ta sada fakt nic moc. Najdeš v ní přesně: pár gramů mýdlového základu, potravinářské barvivo, vůni, která moc nevoní (naředěný aroma olejíček) a pár mističek a formiček z nekvalitního plastu. Když to koupíš jednotlivě, budeš to mít za pár korun a v lepší kvalitě.
V podobném duchu se nese sada na výrobu slizu. Také kupuješ trochu předraženého lepidla a jedlé sody.

Co mě ale zaujalo, a myslím, že by mohlo mít úspěch, byla výroba krystalů a minerálů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.11.19 13:46

Nikdy jsem mýdlo nedělala, tak jsme mysleli pro začátek, že bychom vzali nějakou sadu s návodem a obrázky, Aby si to mohly děti dělat samy… Akorát nevím, zda je lepší mýdlová laboratoř nebo výroba mýdla… Je v tom rozdíl?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.19 22:43

Nakonec jsem to asi prehodnotila a říkám si, že možná bude opravdu lepší koupit zvlášť. Můžete mi tedy poradit konkrétně, kde koupit nebo objednat potřeby na výrobu mýdélek pro děti a co konkrétně? Budeme dělat poprvé, tak co konkrétně byste koupili? Děkuji moc. Která hmota je lepší? Bílá nebo transparentní?

• Nahlásit
  • Citovat
18.11.19 07:32
@Anonymní píše:
Nakonec jsem to asi prehodnotila a říkám si, že možná bude opravdu lepší koupit zvlášť. Můžete mi tedy poradit konkrétně, kde koupit nebo objednat potřeby na výrobu mýdélek pro děti a co konkrétně? Budeme dělat poprvé, tak co konkrétně byste koupili? Děkuji moc. Která hmota je lepší? Bílá nebo transparentní?

Zkus se podívat na tu Fichemu, jinak asi nějaké výtvarné potřeby… A přijde mi, že u nákupu hotové mýdlové hmoty pro děti bude lepší ta transparentní - dají se do toho zalévat různé věci, mušličky atd. což by se jim mohlo líbit víc, než neprůhledná hmota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama