Učení s dítětem

12.11.19 14:49

Učení s dítětem

Ahoj máte prosím nějaké rady, jak zabavit dvouleté dítko, když se potřebujete učit s druhým do školy? Mám pocit, že malá pak začne děsně žárlit a záměrně po nás leze a křičí. Jsem z toho lehce na odstřel????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13455
12.11.19 14:54

Učit když je druhý rodič doma a mladší zabaví nebo pustit pohádku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
649
12.11.19 14:56

Mám doma to samé, s tím, že se starší se musím učit už ve školce… Buď se s ní učím, když malého večer uložím (kolem půl osmé), nebo mu na půl hoďky pustím televizi (nejvíce miluje, když je tam prezentace videí a rodinných fotek) a teď docela dlouho vydrží u kinetického písku (samozřejmě potom uklízím bordel).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.11.19 14:57
@Kriss Tina píše:
Učit když je druhý rodič doma a mladší zabaví nebo pustit pohádku?

Tatku mame doma až večer a na televizi a mobil mladší nereaguje. Nebaví jí to. Ale děkuji moc za nápady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18617
12.11.19 15:18

@zdenik1988 Mam tedy to mladsi dite starsi, ale kdyz prudi, vrznu ji nejaky sesit s ukoly pro predskolaky. Neslo by toho mladsiho zaparkovat k nejakemu cmarani, at si pripada, ze dela, co starsi bracha? Nebo ho nechat slozit puzzle, vkladacku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
488
12.11.19 15:18

Hrajte na schovku :D Ale nehledej jí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 17:35

@Pocahonta Můžu se zeptat, z jakého důvodu se musíš se starší učit už ve školce? Já se taky tedy s dětmi učím, dělám předškolákovy týdeníčky, už ve školce, ale to z důvodu, že děti jsou v srpnu a já pokud to nebude nutné, nechci odklad…

• Nahlásit
  • Citovat
649
12.11.19 19:10
@Anonymní píše:
@Pocahonta Můžu se zeptat, z jakého důvodu se musíš se starší učit už ve školce? Já se taky tedy s dětmi učím, dělám předškolákovy týdeníčky, už ve školce, ale to z důvodu, že děti jsou v srpnu a já pokud to nebude nutné, nechci odklad…

U dcery bylo podezření na vývojovou dysfázii, ale ta se nepotvrdila. U psychologa a v PPP objevili, že má problémy se sluchovými a zrakovými podněty a dělalo by to pěknou neplechu ve škole. Takže musíme každý den cvičit (nesmí se vynechat), to do toho ještě nepočítám logopedii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.11.19 19:15

@Pocahonta Díky za info, my půjdeme do PPP asi v březnu, před zápisem, tak uvidíme, co nám tam řeknou… U dcery se nebojím, syn je takový, že se lehce rozptýlí, nevím, jestli udrží pozornost celou hodinu…

• Nahlásit
  • Citovat
649
12.11.19 19:27
@Anonymní píše:
@Pocahonta Díky za info, my půjdeme do PPP asi v březnu, před zápisem, tak uvidíme, co nám tam řeknou… U dcery se nebojím, syn je takový, že se lehce rozptýlí, nevím, jestli udrží pozornost celou hodinu…

Tak uvidíš, co vám tam doporučí…Já se popravdě té školy u dcery dost bojím, zaplať Pán Bůh, že předškolák bude až příští rok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47169
12.11.19 19:49

Prestoze maji skolacky ve svych pokojich stul. Tak vetsinou ukoly delaji v kuchyni-obyvaku, kde mame velky stul. Skolacky delaji sve veci do skoly a nejmladsi ma papir nebo pracovni listy a maluje.
A nerusi se. Ale uz je teda starsi. Je predskolak. Kdyz je rychlejsi, nez segry udelaji sve. Tak jde do pokoje nebo na sedacku a donese si auta na hrani.
Takze bezne ve stejny cas a u jednoho stolu jsme vsichni a vsichni tri pracuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
18.11.19 17:19

Je normální, že mladší dítě se dožaduje pozornosti, a může to být z několika důvodů. Jedním z těch důvodů může být to, že i mladší dítě se chce učit a starší sourozenec je pro něj vzorem, tak neche nic prošvihnout, když vidí, jak děláte úkoly s tím starším.
Jak už zmínila @Svistice, zapojte to mladší dítko a dejte mu taky nějaký úkol.
Nebo vemte mladší dítě na klín a společně se dívejte, jak starší dělá úkoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 09:59

Jak vybrat notebook pro syna?

Ahoj, chci koupit sedmiletému synovi notebook, aby na něm mohl občas hrát hry a dělat i časem nějakou práci do školy. Poradíte mi s výběrem např. z těchto https://www.terastore.cz/…c258383.html ? Jaký máte vy a jaké minimální parametry by měly stačit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
3.12.19 12:03
@Jank19023 píše:
Ahoj, chci koupit sedmiletému synovi notebook, aby na něm mohl občas hrát hry a dělat i časem nějakou práci do školy. Poradíte mi s výběrem např. z těchto https://www.terastore.cz/…c258383.html ? Jaký máte vy a jaké minimální parametry by měly stačit?

Když mé dceři bylo 7 let, neměla žádný notebook ani tablet. A vůbec jí to nechybělo :)
Na práci do školy má Váš syn ještě nějakou dobu čas a hrát se dá i bez notebooku… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama