Přerušení užívání antikoncepce - mohlo dojít k početí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Unnamedm
Povídálka 24 příspěvků 08.06.19 06:57
Zapomněla jsem na antikoncepci

Ahoj holky. Minulý týden jsem od středy do středy měla 7 denní pauzu. Ve středu jsem zapomněla užít 1. pilulku po pauze, takže jsem ji brala až ve čtvrtek ráno. Ve čtvrtek jsem měla sex a přítel se do mě udělal :zed: (ve čtvrtek večer jsem pilulku užila normálně. V pátek večer jsem na ni zase zapomněla, protože jsem usnula a teď jsem ji vzala až v sobotu ráno.. je možné, že jsem nebyla chráněna a mohlo dojít k početí? (Pilulku jsem ráno stihla užit až o 9 hodin později)
HA už užívám dohromady půl roku.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Maki96
Kecalka 182 příspěvků 1 inzerát 08.06.19 07:00

Počkala bych až dorazí MS. A nové plato začla brát vždy ráno v určitý čas, ať se tohle nestává ;)

terynka006
Závislačka 3608 příspěvků 08.06.19 07:02

Pokud jsi předtím brala pravidělně tak by to vůbec nemělo vadit. antikoncepce účinkuje i v týdenní pauze mezi platy takže pokud jsi zapomněla jednou nebo dvakrát tak jsi chráněná byla

Unnamedm
Povídálka 24 příspěvků 08.06.19 07:02

@Maki96 Doufám, že dorazí. Mám teprve 17 :D

Unnamedm
Povídálka 24 příspěvků 08.06.19 07:04
@terynka006
@terynka006 píše:
Pokud jsi předtím brala pravidělně tak by to vůbec nemělo vadit. antikoncepce účinkuje i v týdenní pauze mezi platy takže pokud jsi zapomněla jednou nebo dvakrát tak jsi chráněná byla

No ono to bylo tak, že jsem měla 7 denní pauzu a hned ten první prasek jsem zapomněla.

Unnamedm
Povídálka 24 příspěvků 08.06.19 07:11

Chtěla bych ještě dodat, že to jsou první tři prášky po 7 denní pauze.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11062 příspěvků 08.06.19 07:47

No když to zobes jak lentilky, jednou rano, jednou večer, jeden den nic, jeden den si vezmeš 2, tak samozřejmě ta ochrana nemusí být tak spolehlivá, jako když to bereš pravidelně. Nastav si v mobilu upozornění ať ti to každý den zazvoní ve stejný čas a hned si tu piluli vem.

arada
Neúnavná pisatelka 19224 příspěvků 08.06.19 07:54

Proč zakládáš dvě stejné diskuze? Proč jste se nechránili jinak, když zapomínáš brát prášky?

Tableta
Kelišová 5307 příspěvků 08.06.19 07:55

Ano, šance samozřejmě je. V tvém případě doporučuju bariérovou antikoncepci.

Unnamedm
Povídálka 24 příspěvků 08.06.19 08:05
@Kriss Tina píše:
No když to zobes jak lentilky, jednou rano, jednou večer, jeden den nic, jeden den si vezmeš 2, tak samozřejmě ta ochrana nemusí být tak spolehlivá, jako když to bereš pravidelně. Nastav si v mobilu upozornění ať ti to každý den zazvoní ve stejný čas a hned si tu piluli vem.

Nezobu to jak nějaký bonbonky. Občas se prostě stane, že člověk třeba usne nebo přijde později domů a pak už mu to nedojde

Unnamedm
Povídálka 24 příspěvků 08.06.19 08:10
@Tableta píše:
Ano, šance samozřejmě je. V tvém případě doporučuju bariérovou antikoncepci.

Myslím si, že teď už mi barierová antikoncepce je k ničemu, když už je možné, že budu těhotná.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 11062 příspěvků 08.06.19 08:17

@Unnamedm proto ti říkám nastav si na to budík, bude na to myslet za tebe. Nebo to neber večer ale ráno, to si spíš vzpomeneš třeba při snídani :nevim: z toho tvyho „občas se prostě stane“ pak vznikají ty situace, kdy holka nechápe jak může být v tom, když bere antikoncepci. Nicméně teď už neuděláš nic no, počkat 2 týdny a udělat pro jistotu test.

Tableta
Kelišová 5307 příspěvků 08.06.19 08:25
@Unnamedm píše:
Myslím si, že teď už mi barierová antikoncepce je k ničemu, když už je možné, že budu těhotná.

To, že je možnost, že budeš těhotná, neznamená, že těhotná opravdu budeš. A i kdyby, tak si mou radu vem k srdci do budoucna, když si na to neumíš myslet. Protože pak je ti hormonální antikoncepce v podobě tabletek zcela k ničemu, narozdíl od té bariérové. Na tu se jen tak zapomenout nedá.

Unnamedm
Povídálka 24 příspěvků 08.06.19 08:25
@Kriss Tina píše:
@Unnamedm proto ti říkám nastav si na to budík, bude na to myslet za tebe. Nebo to neber večer ale ráno, to si spíš vzpomeneš třeba při snídani :nevim: z toho tvyho „občas se prostě stane“ pak vznikají ty situace, kdy holka nechápe jak může být v tom, když bere antikoncepci. Nicméně teď už neuděláš nic no, počkat 2 týdny a udělat pro jistotu test.

Zase na druhou stranu.. na příbalovém letáku stojí, že pokud vynechanou pilulku užiju do 12 hodin, tak se nic neděje. Tak nevím..

Verunecka289
Závislačka 3455 příspěvků 08.06.19 08:33
@Unnamedm píše:
@terynka006No ono to bylo tak, že jsem měla 7 denní pauzu a hned ten první prasek jsem zapomněla.

Podle mě máš problém, co máš napsaný v příbalovým letáku?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama