Hlavolam pro kojence?

19.4.17 22:53

Hlavolam pro kojence

Ahoj,
potrebovala bych pro syna (9mesicu) neco trochu tezsiho nez protahovat petflasky zkrz zbrdlinky postylky a zaroven lehciho nez jezek v kleci :lol: Ale typove ukol „dostat neco z klicky“ - to ted hrozne basti. Bohuzel se teda vetsinu veci snazi zbastit i doslova a ja bych byla rada kdybych ho u takoveho hlavolamu nemusela hlidat. Nejlepsi by bylo, kdyby se to dalo rychle a bezpecne vyrobit doma, ale jestli vite o takovem komercnim produktu - treba zvazim koupi. Nemate prosim nejake napady?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

119
19.4.17 23:41

No, jsem zvědavá, taky se připojím a budu čekat na návrhy :) Náš má teda 18 m a snaží se dostat ježka z klece, ale to už vlastně vzdal a hned to nadšeně rozdává a ukazuje, že ho chce vytáhnout :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
20.4.17 01:48

V 10 měsících byla u syna oblíbená zábava šroubovací krabička od krému a v ní chrastítko. Celkem rychle se naučil šroubovat.
Nebo ještě můžete zkusit místo pet flašek různě velké plyšáky, já mu mezi šprusle zaklínila plyšové kostky a on se je snažil vyrazit ven, to ho taky dokázalo zabavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Marie432875
20.4.17 07:01

Ja v te době synovi dala,,hračku" z krabice od kapesniku a v ni víčka od marmelad, chrastitko, cokoli co se tam vešlo. Bavilo ho vytahovat to a vracet dovnitř. Dal např spy bag, mrkni na web ať mas představu, ja vyrobila z pet lahve, rýže a blbostí z kinder vajíček. Jen víčko jsem musela oblepit páskou, aby ho neodsrouboval. Potom treba obyc papír propichat pastelkami a nechat je v nem, ať zkouší vytahovat, občas to roztrhne, u nas hrozná sranda :) a co byla vždycky tutovka, tak kolicky na pradlo. Ať uz s nima neco,,vešel" nebo jen tak zuzlal.

• Nahlásit
  • Citovat
20.4.17 08:25

Nás devitimesicni vydrží sedět u hracího hrnce od fisher price. Zatím podvádí a tvary tam dává pokličkou, ale vyhraje si s tím. Taky rad mícha vareckou cokoli co děla randal v plechovem pekaci. Ale to není moc hlavolam, to je spis na hlavu pro okolí :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2740
20.4.17 08:25

U nás celkem dlouho vedly prázdné pet lahve- plné mi uměl rozdělat, šroubovat se naučil velmi brzy. pak ho taky bavilo hrát si se zavařovačkami ( menší dávat do větších, šroubovat na ně víčka) Není to ale hra bez dozoru. Inspirace bude určitě spousta třeba v montesorri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 15:06
@Laureatka píše:
No, jsem zvědavá, taky se připojím a budu čekat na návrhy :) Náš má teda 18 m a snaží se dostat ježka z klece, ale to už vlastně vzdal a hned to nadšeně rozdává a ukazuje, že ho chce vytáhnout :D

Jako jezek v kleci trochu funguje neco dat do Oballu. Ale pro nas je to jeste prilis vysokej level - kdyz je to dost male aby to dokazal vyndat, tak je to taky dost male, aby to zkusil snist.
Jak to pisu, napada me, ze mu tam mozna dam kus jabka ( jako v Zoo :oops: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 15:18

@Heivka @Marie432875 @Tichošlápek @smudlinky
Diky moc vsem. Spy bag petlahev jsem tedy dnes vyrobila. A myslim, ze syna nadchnou i ty aktivity „s dozorem“, i kdyz neresi muj problem, tak se moc tesim az je vyzkousime. Dnes zacal pres svou ohradku sundavat dratene susaky pradla z topeni :zed: sikulka muj :) Dovedete si predstavit, ze s mymi prvomatkovskymi predstavami o bezpecnosti se to uplne nepotkava. Diky a kdyby vas jeste neco napadlo, rada se necham inspirovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 15:23
@smudlinky píše:
U nás celkem dlouho vedly prázdné pet lahve- plné mi uměl rozdělat, šroubovat se naučil velmi brzy. pak ho taky bavilo hrát si se zavařovačkami ( menší dávat do větších, šroubovat na ně víčka) Není to ale hra bez dozoru. Inspirace bude určitě spousta třeba v montesorri

Od te doby, co mam dite, mi montesorri prijde zajimavejsi, nez bych kdy verila, ze bude. Ale co se myho soucasnyho hledani tyka, tak jsem zatim na nic nenarazila a nemam odvahu zadat do vyhledavace primo dotaz „klec pro dite“. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5168
20.4.17 19:07

@malytlustyhroch Sušáky jsou ještě dobrý, syn co začal chodit, mi začal přeprogramovávat pračku a taky se naučil zapínat minutku, která je vestavěná v troubě a taky pořád zapíná topení. Ty lepší kousky ještě přijdou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 20:14
@Heivka píše:
@malytlustyhroch Sušáky jsou ještě dobrý, syn co začal chodit, mi začal přeprogramovávat pračku a taky se naučil zapínat minutku, která je vestavěná v troubě a taky pořád zapíná topení. Ty lepší kousky ještě přijdou :mrgreen:
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama