Hledání práce v dnešní době

Anonymní
1.8.21 12:42

Hledani prace v dnesni dobe

Ahoj vsem, mam zamestnani, ale nejsem tam vubec spokojena tak si chci najit neco jineho.Uz tyden posilam zivotopisy a zatim se ozvali jen z jedne firmy.Byla jsem na pohovoru a byla v soku, kolik nabidli.Je to prace v eshopu a v Praze a plat 19 hrubeho. Koukala jsem po ruznu a opravdu mi prislo, ze ty platy sli hrozne dolu. Pohybuje se to okolo18-25.Jedna se prace v eshopu, expedice, sklad, administrativa atd.
Mate nekdo zkusenosti s hledani prace v dnesni dobe? Ja mam ted praci, kde mam 33 hrubeho, je to prace na smeny ktera mi nevyhovuje a kolegyne jsou tam hrozny.Chci pryc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5148
1.8.21 12:54

V administrativě je přetlak lidí, proto mohou nabídnout málo. Přihlásí se jim 100 lidí a pár ochotných za tohle pracovat najdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
1.8.21 12:58

Za týden nemůžeš čekat žádný zázraky, ono to chvíli trvá než se tím množstvím životopisu prohrabou. Na takový neodborny místa se hlásí mraky lid9, takže můžou jít se mzdou dolů. On se někdo najde kdo za to bude dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24528
1.8.21 13:05
@Anonymní píše:
Ahoj vsem, mam zamestnani, ale nejsem tam vubec spokojena tak si chci najit neco jineho.Uz tyden posilam zivotopisy a zatim se ozvali jen z jedne firmy.Byla jsem na pohovoru a byla v soku, kolik nabidli.Je to prace v eshopu a v Praze a plat 19 hrubeho. Koukala jsem po ruznu a opravdu mi prislo, ze ty platy sli hrozne dolu. Pohybuje se to okolo18-25.Jedna se prace v eshopu, expedice, sklad, administrativa atd.
Mate nekdo zkusenosti s hledani prace v dnesni dobe? Ja mam ted praci, kde mam 33 hrubeho, je to prace na smeny ktera mi nevyhovuje a kolegyne jsou tam hrozny.Chci pryc.

Týden je krátká doba, nevím kolik se pohybují platy v Praze, u nás je to běžný plat, pro někoho, kdo nemá vyloženě nějaké speciální vzdělání (což asi na práci v eshopu netřeba) a ještě jen ranní třeba. Tobě teď můžou dost dělat právě ty směny. A změna práce ti nezajisti lepší kolektiv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
1.8.21 13:09

Administrativa, taková ta běžná neodborná (komunikace s klienty/dodavateli, účtování faktur, zakládání objednávek…) je 18-25 hrubého dlouhodobě a zaslouženě, to zvládne dělat cvičená opička. Dá se jít s penězma podstatně nahoru i v administrativě, ale musíš něco umět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21334
1.8.21 13:12
@Kriss Tina píše:
Týden je krátká doba, nevím kolik se pohybují platy v Praze, u nás je to běžný plat, pro někoho, kdo nemá vyloženě nějaké speciální vzdělání (což asi na práci v eshopu netřeba) a ještě jen ranní třeba. Tobě teď můžou dost dělat právě ty směny. A změna práce ti nezajisti lepší kolektiv.

přesně tak navíc u nás je to s prací na nic takže o taové místo se tu popere x lidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 13:14

Ze platy sly dolu??? 8o Ehm, ehm, spis naopak… :lol:

Povim ti zkusenost ze strany zamestnavatele.. prace je dostatek, cca poslednich 5 let je tezke sehnat zamestnance (i brigadniky) a platy sly nahoru. Ver, ze v Praze sehnat zamestnance, ktery by pracoval za 30 tis hrubeho na pozici prodavacka je nerealne. To same s brigadnikama, za 150 kc hrubeho na hodinu v Praze nikdo pracovat nebude a jeste se ti vysmeji, ze jsi skrt a at si tu praci delas sam. :8o My nabizeli 150 kc cisteho pro brigadniky na pozici prodavace (nenarocna prace, jen holt 12 hod smeny) a dopadlo to tak, ze se nam ozvali pouze 3 brigadnici, z cehoz jeden vubec neposlal zivotopis, a dalsi dva se ani BEZ OMLUVY nedostavili na pohovor. :zed: Sehnat v dnesni dobe covidove zamestnance, ci brigadniky alespon na leto, je uplna utopie, a to jsme hledali uz od brezna. Prace je v Praze dostatek, ale lidi si prace nevazi, nejen, ze neumi ani poradne napsat email s motivacnim dopisem, natoz poslat zivotopis. A kdyz uz tohle splni a my je pozvem na pohovor, tak se ani bez omluvy nedostavi :roll: :pocitac: A to se netyka jen brigadniku, kteri jsou mladi a svet maji u pr*ele, protoze jim rodice vsechno plati.. ale tyka se to i zamestnancu, kterym je 30+, takze by clovek ocekaval, ze na ne bude spoleh, protoze preci jenom si tito lide uz vydaje na zivot plati sami a rodice jim nestoji za zadkem. :think:

Davali jsme i inzerat na FB a vylozene tam bylo napsano „v pripade zajmu poslete email s pruvodnim dopisem a CV.“ Nejen, ze nekteri jedinci odepisovali rovnou do messengeru, ale take se nasli taci, kteri do komentu napsali doslova toto „zavolejte my, mam veliki zajem“… :roll: :mrgreen: po rozkliknuti profilu na nas vykoukla potetovana zmalovana holka s cigarem v puse a jeji verejne fotky byly plne kaleb, chlastu a libacek s nejakym frajerem. O takoveho uchazece o praci fakt zajem nemas :? Ano, ten clovek muze byt spolehlivy a pracovity, ale kdyz tohle vidis, tak to fakt nevytvari dobry dojem.

Holt, komu se chce pracovat, tak si da zalezet a napise pekny pruvodni dopis a posle CV. Tito lide si praci vzdycky najdou.. ale pak je skupina lidi, kterym je tak nejak vse jedno a jen si stezuji, ze prace neni…

Nerikam, ze to je vylozene tvuj pripad, ale mozna se zamysli, zda tvuj pruvodni dopis a CV jsou kvalitne napsany, a zda nemas na FB neco, co muze potencionalni zamestnavatele odradit. Ver mi, ze dost zamestnavatelu preden googli nez nekoho pozvou na pohovor ;) a nebo dalsi duvod, proc se ti neozvali.. nedelas ted praci, ktera je na urovni a potrebuje se na ni vzdelani? Pokud se hlasisdo skladu eshopu, tak tam opravdu znalosti potreba nejsou, tudiz se ti neozvou, protoze jsi na tu pozici prilis vzdelana. Neposilej jeden stejny zivotopis a pruvodni dopis do ruznych firem, ale vzdy to uprav podle pozice, na kterou se hlasis. Napr pokud chces do skladu, tak urcite nepis, ze mas 3 tituly a umis 5 jazyku :D snad chapes jak to myslim :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 13:15

Já teď hledala práci.. Má zkušenost je, že skoro všude píší, že se do 14 dnů ozvou. Ale to znamená, že buď za 14 dnů ti přijde, že si nepostoupila do užšího výběru nebo se neozvou. I když musíš brát v potaz, že jsou prázdniny a dovolené. A tam kde jsem vyhovovala praxí a zkušenostmi, tak se mi ozvali za pár dnů a pozvali na pohovor. Nakonec jsem našla a prakticky od jejich podání inzerátu jsem do měsíce nastoupila. Jinak v Brně administrativa se pohybuje od cca 20tis. hrubého. Ale to beru, co jsem byla na pohovorech.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 13:15

Takovou praci jsem delala leta a plat byl vzdy pekny, asi je to opravdu tim, ze je ted vella nezamestnanost a najdou se taci, kteri to za ty penize vezmou. Nedavno jsem delala na expedici v eshopu a mela 27 hrubeho.Neni to ani rok zpatky.Asi jeste prehodnotim svoji nynejsi praci a mozna tam zustanu, ale nejhorsi je, ze me to ani nebavi :( Ale zase nemuzu si dovolit pracovat za 20 hrubeho, to mi vystaci akorat na najem a pak se muzu jit past

• Citovat
  • Nahlásit
34631
1.8.21 13:16
@Anonymní píše:
Mate nekdo zkusenosti s hledani prace v dnesni dobe? Ja mam ted praci, kde mam 33 hrubeho, je to prace na smeny ktera mi nevyhovuje a kolegyne jsou tam hrozny.Chci pryc.

Já bych osobně, co neumí napsat bez chyby pár slov, práci v administrativě taky nedala. Pracuju přes dvacet let v jedné firmě. Není vždycky vše růžové, ale zatím mě nevyhazují a já práci na směny taky zvládám. Kolegyně jsou tam různé, občas slepičinec, ale ve svých 43 letech už se jen chápavě usmívám…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 13:20
@Anonymní píše:
Ze platy sly dolu??? 8o Ehm, ehm, spis naopak… :lol:

Povim ti zkusenost ze strany zamestnavatele.. prace je dostatek, cca poslednich 5 let je tezke sehnat zamestnance (i brigadniky) a platy sly nahoru. Ver, ze v Praze sehnat zamestnance, ktery by pracoval za 30 tis hrubeho na pozici prodavacka je nerealne. To same s brigadnikama, za 150 kc hrubeho na hodinu v Praze nikdo pracovat nebude a jeste se ti vysmeji, ze jsi skrt a at si tu praci delas sam. :8o My nabizeli 150 kc cisteho pro brigadniky na pozici prodavace (nenarocna prace, jen holt 12 hod smeny) a dopadlo to tak, ze se nam ozvali pouze 3 brigadnici, z cehoz jeden vubec neposlal zivotopis, a dalsi dva se ani BEZ OMLUVY nedostavili na pohovor. :zed: Sehnat v dnesni dobe covidove zamestnance, ci brigadniky alespon na leto, je uplna utopie, a to jsme hledali uz od brezna. Prace je v Praze dostatek, ale lidi si prace nevazi, nejen, ze neumi ani poradne napsat email s motivacnim dopisem, natoz poslat zivotopis. A kdyz uz tohle splni a my je pozvem na pohovor, tak se ani bez omluvy nedostavi :roll: :pocitac: A to se netyka jen brigadniku, kteri jsou mladi a svet maji u pr*ele, protoze jim rodice vsechno plati.. ale tyka se to i zamestnancu, kterym je 30+, takze by clovek ocekaval, ze na ne bude spoleh, protoze preci jenom si tito lide uz vydaje na zivot plati sami a rodice jim nestoji za zadkem. :think:

Davali jsme i inzerat na FB a vylozene tam bylo napsano „v pripade zajmu poslete email s pruvodnim dopisem a CV.“ Nejen, ze nekteri jedinci odepisovali rovnou do messengeru, ale take se nasli taci, kteri do komentu napsali doslova toto „zavolejte my, mam veliki zajem“… :roll: :mrgreen: po rozkliknuti profilu na nas vykoukla potetovana zmalovana holka s cigarem v puse a jeji verejne fotky byly plne kaleb, chlastu a libacek s nejakym frajerem. O takoveho uchazece o praci fakt zajem nemas :? Ano, ten clovek muze byt spolehlivy a pracovity, ale kdyz tohle vidis, tak to fakt nevytvari dobry dojem.

Holt, komu se chce pracovat, tak si da zalezet a napise pekny pruvodni dopis a posle CV. Tito lide si praci vzdycky najdou.. ale pak je skupina lidi, kterym je tak nejak vse jedno a jen si stezuji, ze prace neni…

Nerikam, ze to je vylozene tvuj pripad, ale mozna se zamysli, zda tvuj pruvodni dopis a CV jsou kvalitne napsany, a zda nemas na FB neco, co muze potencionalni zamestnavatele odradit. Ver mi, ze dost zamestnavatelu preden googli nez nekoho pozvou na pohovor ;) a nebo dalsi duvod, proc se ti neozvali.. nedelas ted praci, ktera je na urovni a potrebuje se na ni vzdelani? Pokud se hlasisdo skladu eshopu, tak tam opravdu znalosti potreba nejsou, tudiz se ti neozvou, protoze jsi na tu pozici prilis vzdelana. Neposilej jeden stejny zivotopis a pruvodni dopis do ruznych firem, ale vzdy to uprav podle pozice, na kterou se hlasis. Napr pokud chces do skladu, tak urcite nepis, ze mas 3 tituly a umis 5 jazyku :D snad chapes jak to myslim :)

Chapu a zadne extra vzdelani ani um nemam. A naprosto souhlasim s tim, ze najit zodpovedne a pracovite lidi je v dnesni dobe skoro nemozne. V minule praci jsme hledali do oddeleni expedice a to, co se hlasilo byl otres. Zivotopis mam napsany dobre, kamaradka mi s tim pomahala a ona se vyzna. Kazdopadne opravdu mi neprijde normalni, i kdyz je to obyc pracovni pozice, nabizet v Praze 18 hrubeho.

• Citovat
  • Nahlásit
32621
1.8.21 13:20

Dcera hledala v dobe nejvetsich uzaver, od loňského listopadu. Nastoupila do noveho v unoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 13:22

Ja dělám v Praze v administrativě a mám 40 hrubého. To je průměrný plat v Praze.Za 19 bych teda z postele nevstala.

• Citovat
  • Nahlásit
33919
1.8.21 13:23
@Anonymní píše: . Kazdopadne opravdu mi neprijde normalni, i kdyz je to obyc pracovni pozice, nabizet v Praze 18 hrubeho.

Proč ne? Práce je komodita jako každá jiná. Pokud by ji za tyhle penéíze nikdo nedělal, dají víc. Ale hádám, že bude děsná fluktuace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.8.21 13:24
@Russet píše:
Já bych osobně, co neumí napsat bez chyby pár slov, práci v administrativě taky nedala. Pracuju přes dvacet let v jedné firmě. Není vždycky vše růžové, ale zatím mě nevyhazují a já práci na směny taky zvládám. Kolegyně jsou tam různé, občas slepičinec, ale ve svých 43 letech už se jen chápavě usmívám…

Nejedna se primarne o administrativu, ale spis sklad, eshop, expedice. A chyby delam ve spechu, pisu to dost narychlo.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat