hlídání

574
20.12.05 21:54

hlídání

Ahoj holky,

zakládám nové téma a myslím si, že se chytne.

Zajímalo by mě jak je to u vás, když chcete pohlídat třeba i přes noc, komu dáváte vaše zlatíčka?

My osobně dáváme mojí mamce, na tu se mohu se vším spolehnout. Ale jak jí mám dát tchýni, to už je mi dva dny předem špatně. Nevím proč, prostě vím že jí najíst dá, dohlídne na ní, ale nějak je mi to proti srsti. Vím, že ve všem se na ní nemůžu spolehnout. Třeba když jí řeknu ať jí dá spát v sedm a manžel jí v osm zavolá jak malá usnula, tak ona mu klidně řekne, že se malý spát nechtělo, tak že jí nedala. To rostu, fakt.

Jak je to teda u vás, mám jen já takovýhle odpor dávat dítě ke tchýni a k tchánovi? Podotýkám, že tam malá už nejméně půl roku nespala, vždycky jsem se z toho nějak vykroutila, ale teď se blíží vánoce a mám strach, že zase budou otravovat ať jí tam necháme aspoň na jednu noc spát.

Děkuju za příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6545
20.12.05 22:03

Verunko,
myslím, že u tchánovců t oje daný tím, že vlastním rodičům (až na výjimky) věříme, známe je nejlíp. No jo, tchýně:)

Jinak já to neudělala a neplánuju. Sice mi občas leze i na nervy, ale nedala bych:))) a ani na to nemaj čas a nezkoušej to. S tchánovcema bydlíme a navíc holka je děsně uřvaná, usíná tak, že jsme v posteli s ní s manžou, nesmí ani jeden odejít…navíc na jejich vkus usíná moc pozdě (v 21cca, podle nich musí bejt ve 20 úplně tuhá).

Další problém je moje nedůvěra ve smyslu, že nedodržují mou dané pokyny a některé jsou pro mě zá:,–(ní, které zkrátka přehlížet nechci (nemluvě o tom, že jak moje máma, tak moje tchýně jsou takové, že jim dovolíš jedno a příště už nemam šanci říkat, že něco nesmí). To platí pro obě - máma i tchýně. Takže dokud nenabudu dojmu, že nic, co udělají nebo jí dají, nebude odporovat mým zá:,–(ám, nemaj šanci…možná se mi to vymstí, netuším, ale zatím tu potřebu nemám. A nikdo to ještě nezkusil…

Ale pokud víš, že o ni bude dobře postaráno a už tam spala, tak bych se nebála…tuším, že bych měla problém ale asi i sama se sebou, že jí u sebe nemám:)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
20.12.05 22:09

Ahoj, tak ja tedy odpor k tchanovcum nemam, vychazim s nimi dobre, kdyz babi(tchyne) hlidala poprve malou to ji byli 3m na vikend tak sem se bala ze ji treba bude davat vic jidla(UM) nez sem ji rekla atd. Pak tam byla mala na tyden a to ji bylo 6m a tehdy sem se presvedcila ze instrukce ktere dam(jidlo, spani) se dodrzuji takze sem spokojena a ted jedou holky zas na tyden, jedine z ceho mam obavu-mala ma momentalne obdobi ze nechce nikoho jineho nez mamu, tatu, segru :( Jinak uz ji hlidala i druha babi, a dokonce kamaradka jedne babi z prace(kvuli rodinne svatbe). Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
20.12.05 23:17
:o

me pripada zrovna ODPOR dost silne slovo!
nekdy me tchyne taky namychne ale abych to nazyvala odporem" mi pripada dost skarede..
Vzdyt si prece chteji tech vnoucat taky uzit…a myslim ze bysme se je meli taky snazit pochopit,kdovi jake budme jednou tchyne" my..a myslim ze by nas moc mrzelo kdyby matky deti nasich synu mluvili o odporu,nemyslite?? :wink:

kazdopadne,ohledne tematu,ja s tchyni vychazim pomerne dobre,myslim ze nejdulezitejsi je mit jasno od zacatku,jaky mame nazor na vec,a vse ji vysvetlit,pokud nechape a dela veci podle sve hlavy,nemlcet,neurazet se,ale naopak mluvit a vysvetlit,s usmevem to jde lip..
Ja ji moje mimi nechavala na nekolik hodin denne uz od 1mesice;na cely den jeste nikdy…stala se babickou az v 70letech,tak je mi ji lito,namalou se pokazde moc tesi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
21.12.05 09:04

tak ja na hlídaní nemám nikoho poblíž :(
celá rodina je 600 km ďaleko… teda tá moja - aj keď jediný, komu malú zverím aj z mojej strany rodiny, je moja mamina… :wink:
tchýni nemám, a tchán .. no to je proste chlap :wink: 8) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.12.05 09:24

Ahojky,
tohle je téma o kterém bych mohla psát romány :)
Manžel mě pořád nutí dát malého ke tchánovcům.Mě to ale nejde.Jsem si na 100% jistá že nedodrží to co jim řeknu.Jednak ho nechají dělat si co chce.(hraje si s kabelama od TV,nosí tchánovo brýle 3dioptrie,může baštit co chce atd.)V půlroce ho hlídala asi tak 2hodiny a když jsem se vrátila malej držel v ruce koblihu a cpal se celý od marmelády a cukru,dudlana mu namáčela do medu a do cukru k pití mu dávala černý sladky čaj s citronem cpe ho instantníma polévkama normální snad už ani uvařit neumí.Straší ho psem od švagrové (maďarský ohař)Z dědy měl až do nedávna strach.Je to tak měsíc co poprvé k němu šel sám.Na nočníku ho nutí sedět dokud něco neudělá i přesto že děsně řve.
Fakt bych tu mohla psát hodně dlouho.
Vždy když jsem už vyjela že takhle teda ne tak vše odkývali a pár dní bylo vše v poho a pak na novo.No a nedávno jsem se dozvěděla že jsem hysterka která týrá své dítě,protože mu nic nedovolí

A moje mama no tak tam je to celkem OK jen je zase moc přísná ale to byla i na nás.Např.mě vytáčí když mu nutí jídlo co nechce,a vše mu zakazuje.

Tak to je jen tak ve zkratce proč mám ODPOR dávat malého ke tchánovcům :(
Moc mě to mrzí protože tak nemůžu plnit manželovo přání a jit s ním třeba do kina atd.Sice se snažím ale když už ho hlídají tak z kina nic nemám protože pořád myslím na to co asi zrovna dělají atd.

Petra

• Nahlásit
  • Citovat
738
21.12.05 10:19

Ahojky,

mám téměř 15-ti měsíční holčičku a bydlím ve stejném městě jako tchánovci.

U nich Markétka už 2× spinkala a spinkala tam lépe než doma (spala 11 hodin v kuse).

Tchýni důvěřuju, vždy jí připravím, co bude M. pít a jíst, jediné co nikdy neuhlídám je Lipánek. Z něho mají tchýně i moje máma nějakej komplex, protože si myslí, že když dávám Markétce bílý jogurt, že jí nic nedopřeju.

Tento boj jsem vzdala a smířila jsem se s jedním lipánkem týdně.

Takže u tchýně je to bez problému, spinkala tam 2× a u mojí mamky, která bydlí 20 km daleko bude Markétka prvně sama spinkat 28.12., kdy s manželem a tchánovcema jdeme na dopinknou = uzavření sezony od pingpongu.

Takže s hlídáním problém nemám, jen se cítím divně sama doma bez dítěte.

Ale všem, které píšete, že byste dítě nesvěřili, protože byste se bez něj necítili dobře: myslím si, že je třeba udělat vlastním rodičům radost a dítě svěřit a vašemu vlastnímu já taky udělá den, či noc či odpoledne bez dítěte moc dobře.

Svojí holčičku miluju, leč s ní toho zvládám udělat málo, všude chce být, všechno chce vidět. Čas pro sebe mívám, až když usne.
Proto takové ráno doma jen s manželem, kdy si v klidu přečtu noviny, tak takové ráno mě nadopuje na hodně dlouho.

Markéta

PS: ještě jedna poznámka: nebuďte naivní a nemyslete si, že tchánovci či vaši rodiče budou přesně dodržovat, to co vy nařídíte.
1. v cizím prostředí se to podle mě ani provést nedá
2. mají na starosti svoje vnoučátko a neexistuje, aby na něj byli tak přísní jako rodiče. Prostě vždycky budou rozmazlovat a proč kvůli tomu dělat zle v rodině. Takové vyjímečné rozmazlení vám ve vašich domácích rituálech velikou škodu neudělá.

Je to ale jen můj názor, nám to doma funguje, takže mě nekamenujte a dopřejte svému dítěti i oběma rodičům radost z hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
738
21.12.05 10:27

…ještě jsem chtěla dodat, že moje máma i tchýně nedělají nic z toho, co tady popisujete:

dudlík do medu - jasně jsem vysvětlila, že med je alergen
slazený čaj - vždy!!!! neslazený, argumentuju jim tím, že nechci, aby z M. byla koule, jako všechny ženský v rodině
Kobliha - ano jednou dávala tchýně Markétce banán v čokoládě, když jí byl rok, dostala ode mě vynadáno a jasně jsem jí vysvětlila, že nikdy více, může jí dávat BEBE sušenky a veškeré ovoce

Prostě mám veliké štěstí, že tchýně i máma jsou rozumné a že moje argumenty berou a pokud jim jednou řeknu, že Markétka něco nebude, tak už jí to nedávají, ustoupila jsem v tom lipánku.

Takže se NEBOJÍM, dávat jí hlídat.

Taky jsem jim oběma do očí jasně řekla, že dítě není žumpa, aby do ní cpaly jídlo kdykoliv, ale díky tomu jí dávají jídlo pravidelně.

Je třeba udělat hned na začátku jasno a určit pravidla a mantinely, ale zároveň je to třeba udělat tak, aby mamina nevypadala jako zoufalá hysterka, která si myslí, že bez s vého dítěte nepřežije a že se o miminko nikdo nepostará tak dobře jako ona.

Markéta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12466
21.12.05 11:09

Ahoj holky,
musim vam rict, ze muzete byt radi , ze tchyne a maminky vase ditka mohou a chteji hlidat. Myslim, ze bych i leccos zkousla, kdyby byly schopne pohlidat. Ja si musim brat hlidani pres agenturu, nebo proste nejake jine, ale cizi… :( Chodim do prace (na maly uvazek) a takova tchyne nebo mama kdyby hlidaly, tak i dost usetrim, takhle si ani nevydelam, to co zaplatim za hlidani :(
Navic ze zacatku jsem samozrejme mela i velike problemy nechat syna hlidat „cizim“ lidem, ale musim rict, ze kdyz proste jina moznoast neni, tak si clovek zvykne. Podotykam, ze synovi je to teda uplne jedno, vsechny hlidaci tety ma moc rad. I kdyz pochopitelne nejradeji ma zrovna tu, co bych ja nemusela ;)
Takze zadny stezovani na hlidaci tchyne!!! :))))))))
Ahoj Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
21.12.05 11:12

Ahoj,

ja jsem zezacatku nechavala malou s tchyni jen treba na hodinku nebo dve, ale pri tom jsem byla v dome. Jen jsem pracovala. Takze jsem je mela obe celkem pod dohledem.
V noci s malou neni zadny problem. Maximalne potrebuje dat do pusiny dudlik, kdyz ho nemuze najit, nebo podat plinecku, kterou zmoula v rucicce.
Nocni hlidani si uz vyzkousel i patnactilety svagr, kdyz jsem se na dve hodiny s manzelem sla podivat na tridni sraz. A dopadlo to OK. (musim podotknout, ze po zavolani bychom byli do 5 minut doma)

Proste takove to chvilkove pohlidani zvladame bez problemu i s hlidacima tetama. Ovsem ja jsem vzdy pobliz. Kdybych mela byt nekde daleko a nevedet, co spolu vyvadeji, tak bych do toho asi nesla.

Nejvetsi hlidaci akce probehla pred nedavnem. Byla jsem 5 dnu v Anglii za manzelem. Hlidala vetsinou tchyne, ktera mela podrobne seznamy. Sice Charlie chodila spavat o hodinu pozdeji a nesly spolu do cviceni a plavani, ale rozhodne to spolu zvladaly. U rocniho ditete uz nemam takovy strach z nedovolenych potravin, protoze nejsme alergici a mala zatim taky nebyla vubec osypana. Zastavam pravidlo, ze ochutnat se muze temer cokoliv (krome par potravin) v malem mnozstvi!!! U mensiho miminka bych se bala.

Ale asi opravdu zalezi na povaze tchyne a hlavne na generaci. My jsme mladi, takze tchyni je teprve 40 a je jeste takova celkem pruzna, co se tyce novych veci. Moje babicka by chtela hlidat taky, ale u ni jsem si jista, ze by nedodrzovala zadne pravidla, takze chodime jen na navstevy.

A zajimalo by me, jak u vas funguji hlidajici tatinci??? Ti taky dokazou byt dost nebezpecni. Manzel hlidal tento tyden a potom jsem zjistila, ze spolu posnidali parky (Charlie sporadala cely parek a pulku bulky)…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
21.12.05 11:26

Ahojky, moc dobry napad na diskusi.

Sice je nase mala jeste mala (podle me) na hlidani, ale takove 1 az 2hodinove hlidani babi (moji mamky) uz zazila. Je fakt, ze jsme se strasne bala, aby ji nedala uz v tom veku (cca 3m) cumel do medu ci nejakou presnidavku.. ale nakonec se tak nestalo. A to i pres to, ze jsem objevila u mamky spoustu papani od Hami ci Sunarku (to mi na klidu nepridalo). U me mamky vim, ze plakat nebude, ze ji zabavi a ze s ni nebude delat blbosti(jako vyhazovani do vzduchu, trepani a posazovani).
Coz se rozhodne o me tchyni rict neda. Kdyz ji poprve mela na rukou bala jsem se, ze se neco stane, ze se ji mala vyvlikne a spadne. Je prece jenom o dost starsi nez moje mamka. A i ted, kdyz Julinku drzi ci hlida a ja jsem treba v kuchyni moc klidna nejsem. Juli u ni stejne dlouho nevydrzi a casto zacne plakat. Nevim, mozna je to kvuli toho, ze s ni dobry pocit nemam a mala to vyciti. Ono tomu nahralo i to, ze nez jsme se s manzou vzali, brala me pouze za jakousi nahrazku, nez si najde jeji syn poradnou zenskou. A toho pocitu se, ikdyz po dlouhe dobe, porad nemuzu zbavit.
Uvidime, jakmile Julinka povyroste a zacne byt samostatnejsi, bude to zase o necem jinem. Ale ted je porad nase a s nami, stejne jsou babicky moc daleko.
Tak je to u me. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
569
21.12.05 11:51

Hihi hlídací tatínek :lol:
Takhle včera hlídal zkpčím to z deníčku kam jsem to už taky psala :lol:
Jela jsem na nákup a na poštu P.hlídal malého.Než jsem odjela dala jsem pořáddnou přednášku na co má P.myslet a co má dělat.Na poště jsem si vystála mega frontu abych poslala Petrovo jeden jediný dopis.pak jsem frčela na nákup přední sklo totál zaprasený a samo že došla voda.Na cestě zpátky jsem dostala děsnou křeč do pravé nohy a měla jsem co dělat abych s tím zaparkovala.Šla zazvonit na P.at mi jde pomoct s nákupem samo že nepřišel a tak jsem to vytahala sama ruce jak opice.Doma mě čekalo super překvápko.Po celém bytě rozházené koliky na prádlo,vysypaný koš s prádlem připravený na žehlení,Ondra pročůraný koberec taky,Deka na sedačce celá počmáraná od propisky stůl a Ondra taky a jako třešnička na dortu vybalená celá antikoncepce a jeden prášek chybí nejspíš ho zbaštil.Když se ho zeptám kýve hlavičkou a říká ham bobo (bonbonek).Tak jsem se ptala co to tu dělali a P.mi řekl jsem ho hlídal ale tohohle jsem si nevšiml!

Ptra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
21.12.05 12:14

Ahoja,
já na rozdíl od jiných maminek raději nechám Matýska u tchýně, než u mojí mámy. Mám prostě pocit, že tchýně je svědomitější, opatrnější a naprosto nemám strach tam Máťu nechat. U mé mámy bych se obávala, i když jsem vyrostla naprosto v pohodě a máma se o nás starala skvěle, prostě mám pocit, že by to nezvládla a ani nevím, proč. Bojím se, že ho nechá někde sedět v koutě a že naprosto nedodrží moje instrukce. Tchýně je v tomhle ohledu úplně jiná. Stoprocentně by se mu věnovala, jak by to jen šlo, a vše by dodržela. A i kdyby ne, je dost přísná a rozumná na to, aby to vyřešila správně i po svém.
Přesto Matýska kromě jediného odpoledne před půl rokem (kdy jsme jeli bráchovi na svatbu) nikdo nehlídal. Nějak jsem nepotřebovala.....
Teď navíc řeším problém spaní 1 nebo 2× přes den a v poledne ho musím budit, aby ještě usnul jednou kolem té půl čtvrté, jinak kdybych ho nechala spát, vytuhnul by až třeba v šest a to by teda před osmou šel spát těžko. A já se bojím, že by ho tchýně nechala dlouho spát a on by pak do noci řádil. Taky jsem takovej magor, že všechno musí být cca přesně ve stejnou dobu (dělám si doma takového malého robůtka :lol: ) a jak se to trochu vychýlí, jsem nervózní.
Doufám, že mě to brzy přejde a ráda budu tchýni dávat Matýska na pohlídání. Ale asi počkám, až bude spát jen 1× po o a bude klid.
Doufám, že jsem psala srozumitelně.
Jinak zatím hlídá bez problémů manžel (vše dodržuje přesně podle harmonogramu :D a je s Matýskem rád), tak co to měnit.
M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
958
21.12.05 12:19

Ahojky,

myslim, že nikde to není úplně jednoduché a u tatínků musíme myslet na to , že jsou to jen chlapi!!!

Já mám tchánovce v baráku o patro níž, takže k nám chodí často na návštěvu a Verča (9.měsíců) je na ně zvyklá, takže s krátkodobým hlídaním na pár hodin neni problém, až na to, že se musí hlídat u nás doma, protože u nich je hroznej BORDEL. Ale na delší čas bych jim malou asi nesvěřila, protože jsou oproti mým rodičům postarší, tudíž mají šílený tendence dávat Verče čokoládičky a masíčko, jako třeba vysočinu......fakt hrůza! Nejvíc mě dostává děda tchánovec, kterej neudělá bez piva ani ránu, jak se snaží malou taky naučit pít pivo. Začal s tim tak, že máčí malý dudlík do pěny, to potom fakt rostu.

No a svoje rodiče mám 200 km a ještě pracujou, takže se k hlídání moc nedostanou, ale je fakt, že svojí mamce prostě důvěřuju a když je malá u ní, tak jsem klidná úplně nejvíc. škoda, že jí mám tak daleko.

Takže mi nezbývá nic jiného než se s tim smířit a snažit se hlavně s tchánovcema vycházet a taky jsem zjistila, že na ně platí trochu strašení. Vždycky vymyslim, proč jí něco nemůžou dát, jako co jí to může udělat a protože jsem zdr.sestra, tak mi to nějak baštěj a nedávaj jí to.

Takže vám přeju hodně trpělivosti i s rodičema a tatínkama!
Mějte se Kačula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
21.12.05 12:38

Mě osobně to ani nevadilo když malá spala u tchánovců, ale vždycky vím, že když jim dám instrukce, tak je zá:,–(ně nedodrží.

A vadí mi ještě jedna věc u tchánovců v baráku bydlí ještě švagrová, které se bohužel už poměrně často nedaří otěhotnět. Vždycky vidím jak se na Verunku úplně třese, když jí tam dáme třeba dopoledne a oni jdou s kočárkem do města a mi je třeba náhodou potkáme, tak ona se u toho kočárku tak naparuje, že by člověk řekl, že si myslí, že je to její dítě. A jednou jsem jí i dokonce slyšela když se potkala se svojí spolužačkou ze školy, že ta kamarádka jí říká, to už je tvoje a ona jí s klidem i když jsem stála vedle ní řekla to víš že je. Já do toho vstoupila, a řekla jsem že je jen teta. Pak kamarádka odešla a moje švagrová mě sjela, že jsem jí při tom měla nehatl Tohle mě hrozně štve.

Myslím, že to není teda ani tak odpor k tchánovcům ,ale ke švagrové. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama