Hluchota, pískání v uchu

21
7.8.14 11:39

Hluchota piskani v uchu

Ahoj, chtela jsem se zeptat jestli nemáte nekdo zkusenosti s ohluchnutim. Pred par dnymi zalehlo ucho a začalo vmi v tom i pískat. Bezela jsem k dr. Byla jsem na audiu a zjisteni ze jsem na leve ucho ohluchla z 70%.. beru asi 3 den prasky a dostavam injekce zadna zmena se nekona zalehlost pískot a hluchota pretrvavaji. Tak pokud mate nekdo stejny osud jako ja budu rada kdyz napisete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
77468
7.8.14 11:45

@nudliicka No, asi tě nepotěším :-( tohle (pokud je to to to samé, ale popisu to tak vypadá) mají za sebou oba rodiče, tátu ještě ten den přijali do nemocnice, 14 dní infuzí a sluch se defacto 100% vrátil a první infuzi dostal do 6 hodin od prvního pocitu ohluchnutí (a tvářili se tak, že rychlost je rozhodující). U mámy taky nejdříve jen injekce, infuze nasazeny až druhý nebo třetí den a sluch už se nevrátil, o něco se zlepšilo, ale pořád tam má výraznou ztrátu sluchu a pískot přetrvává.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33059
7.8.14 11:46

Řekli ti doktoři, co to způsobuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7013
7.8.14 11:47

Me huci a piska v uchu sest let, stalo se mi to po porodu, postupne jsem prestavala slyset. Mam potvrzenou otosklerozu, resi se to jen operaci, ale do ty se mi nechce. Nekdy to uz ani nevnimam, nekdy se muzu zblaznit jak to huci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2332
7.8.14 11:48

Před lety se to stalo mamce…Začalo to, jak popisuješ a po pár týdnech se přidaly šílené závratě, motání hlavy, neudržela rovnováhu ani v sedě…Dnes už nemá v tom uchu ani zbytky sluchu a navíc jí v něm pořád hučí a píská. Lítala všude možně po dr. a nakonec ji diagnostikovali až ve Střešovicích Menierův syndrom. Přeju ti, ať to není tvůj případ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
7.8.14 11:48

Nerekli a ani z ceho to je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2332
7.8.14 11:49

@j.a.n.i1 No ta rychlost nasazení léčby a infuzí je fakt důležitá - mamce to dr. pos.ral, pak jí řekli v těch Střešovicích, že kdyby ji hned poslal do nemocnice, mohlo to dopadnout mnohem líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77468
7.8.14 11:53

@alien21 Jojo, u táta se tak taky tvářili, „pěstovali“ si ho tam jako ukázkový exemplář, protože jemu se sluch krásně vrátil, ale jak říkám ráno dorazil do práce, při hovoru s kolegy měl pocit, že neslyší a už po obědě byl přijatý, takže tam to fakt byla klika, že narazil na někoho znalého a ten jednal okamžitě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Krakatice88
7.8.14 11:53

Nemám to já, ale můj taťka. Na levé ucho slyší jen permanentní pískání. S doktory to řešil, ale objektivní příčinu nezjistili, už si mysleli, že mu snad přeskočilo a vymýšlí si to :roll: Má to takhle už několik let, a už si na to zvykl. Není to na něm nijak znát, otázku „Co?“ pokládá stejně často jako slyšící :D A na co přesně bereš léky a injekce?

• Citovat
  • Nahlásit
77468
7.8.14 11:54
@nudliicka píše:
Nerekli a ani z ceho to je

Oni netuší z čeho to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21
7.8.14 11:55

Docela me to desi… je mi 27let a nikdy jsem s usima problemy nemela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77468
7.8.14 11:58
@nudliicka píše:
Docela me to desi… je mi 27let a nikdy jsem s usima problemy nemela

Není to závislé na tom zda člověk nějaké problémy měl… u nás nikdo problémy neměl… a ad věk nevím, tátovi mohlo být tak kolem 45, mámě kolem 60.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7013
7.8.14 12:10
@j.a.n.i1 píše:
Není to závislé na tom zda člověk nějaké problémy měl… u nás nikdo problémy neměl… a ad věk nevím, tátovi mohlo být tak kolem 45, mámě kolem 60.

neměla jsi teď nějakou hormonální změnu? Těhotenství? Porod?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77468
7.8.14 12:13

@Janinac To asi nemělo být na mě ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7013
7.8.14 12:21
@j.a.n.i1 píše: