Hnědé v trenkách

Anonymní
24.8.11 11:03

Hnědé v trenkách

Ahojky všem.
Nevím si rady se svým 9-ti letým synem. Pořád má „hnědo“ v trenkách. Vždycky jsem si myslela, že si neumí pořádně utřít zadek. Učila ho to, kontrolovala, dávala vlhčené ubrousky a stejně byla nadílka. Vždycky tvrdil, že si jenom prdnul a letělo to. Není to srajda ani jenom ušpiněný. Takový kousíčky H… Byla jsem z něho nešťastná, hlavně v létě aby nebyl zapruzenej a samozřejně byl cítit, aby se mu děcka nesmály. Až teď jsem byla párkrát svědkem při koupání, že si opravdu jenom ulevil a prostě z něho letělo kromě větrů i trošinka toho dalšího.
Nevím jestli s tím jí k dr. nebo jak na to. Kluk se za to samozřejmě stydí.
Omlouvám se za nechutné téma, ale trápí nás to.
Děkuji za všechny příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

12980
24.8.11 11:08

Zkušenost s tím nemám , ale dokážu se vcítit jak je to pro oba nepříjemné..
jen mě zaráží, že opravdu s prdnutím něco vyleze..
To má tak řídkou stolici.. :?: to se přece může stát - ale spíše při průjmu..
kdyby měl stolici tužší, pochybuji, že by se mu to stalo..Jak vypadá jeho velká potřeba??
Nešlo by jí nějak zhustit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7257
24.8.11 11:08

Vůbec to neni nechutné téma :hug: a je mi jasný že tě to trápí. A jinak kajdí normálně, nebo má pocit, že se jakoby nedokakal když je na velký. Třeba v něm zůstane ještě zbytek hovínka a pak ti takhle naděluje :nevim: . Ale zeptat se vašeho doktora bych se vůbec nebála, vždyť ti může poradit a třeba bude vědět co s tim. Ještě mě napadá jestli nemá povolený svěrač, ale na to je ještě asi malinkej. Ale pokud jsi ho jako miminko rourkovala, že trpěl zácpou, tak by to mohlo být ono. Každopádně jsem zvědavá co ti poradí jiné maminky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
24.8.11 11:18

a kadí normálně?pravidelně? je nemoc-nemůžu si vzpomenout na název, kdy to dítě má defakto řidší hovínko a přitom má zácpu-defakto to kolem konečníku obtíká :think:
nebo má fakt špatnej ten svěrač, protože normální to není-ať si prdnu jak si prdnu-pokud nemám průjem nic ze mě nejde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7257
24.8.11 11:19

Asi bych fakt zašla za tim doktorem :think: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3663
24.8.11 11:27

Vím že se to hodně stává před tím když chceš jít na záchod. Kolikrát za den chodí, může mít krátké střevo. Někteří lidé když se nají tak už musí spěchat jelikož mají již zaděláno a to může být i případ tvého kluka. Já bych mu zkusila trochu upravit jídelníček a nedávale sicené nápoje, aby se mu upravil trochu metabolismus. Jinak může jít i o poruchy, kdy lidé nedokáží udržet stolici. To tě nechci teda strašit, pa bych sním raději zašla k lékaři, vím, že procvičují svěrač. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4834
24.8.11 11:42

Nedivím se,že tě to trápí,protože kámoška má zas opačný problém se skoro 3.letým.Kadí 1× za týden ve velkých bolestech a vykajdí velikost velkého chlapa.Chudák má už stres jen jak se mu tlačí a pořád poskakuje,sedí s ním třeba i 3hod než se vykadí.Pro jeho prdelku je to jak porod.Ona je už zoufalá a malý stresovaný.Prý to mají rodové,tak nevím,ale každopádně zajdi raději k doktorovi,určitě se začne stydět víc a víc a pak nebude chtít nikde chodit.Přeji brzké vyřešení problému :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61116
24.8.11 11:56
goldenka píše:
a kadí normálně?pravidelně? je nemoc-nemůžu si vzpomenout na název, kdy to dítě má defakto řidší hovínko a přitom má zácpu-defakto to kolem konečníku obtíká :think:

paradoxní průjem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
24.8.11 11:58

alpako přesně tak :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Michaela Rauchova
24.8.11 12:07

ahoj,ja bych zkusila psylium,je to vlaknina a pomaha bud pri prujmu nebo pri zacpe.Pomaha zlepsit pravidelnost stolice.Je vhodny od 3 let.Vetsinou se da do vody a vypije se,ale da se dat do polevky,jogurtu apodobne.

• Nahlásit
  • Citovat
Michaela Rauchova
24.8.11 12:08

ahoj,ja bych zkusila psylium,je to vlaknina a pomaha bud pri prujmu nebo pri zacpe.Pomaha zlepsit pravidelnost stolice.Je vhodny od 3 let.Vetsinou se da do vody a vypije se,ale da se dat do polevky,jogurtu apodobne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
24.8.11 12:16

No, on chodí normálně 1× denně na velkou a s tím problémy nemá. Průjmy ani zácpama netrpí.

Taky mě napadlo to rourkování, že jsem mu jako miminku nějak ublížila. Ale ty problémy se objevily až poslení dobou. Když byl malinkej tak nic, až poslední roky to měl tak, nevím, jednou za měsíc. Ale to se stane i velkýmu, že jo?! Teď to má tak 5× za týden.

• Nahlásit
  • Citovat
7192
24.8.11 12:51

Možná je to blbost, ale napadlo mě, jestli nemá třeba povolený svěřač, když to z něj lítá i při prdění… :nevim: Já bych se teda doktora zeptala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12681
24.8.11 14:14

mazala by jsem s ním k doktororvi, kor když se to zhoršuje, bude tam někde problém a potřeba ho vyřešit než bude v pubertě-to už těžko vystrčí na doktora zadek a do budoucna by ho to trápilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
459
4.5.12 20:46

hnědé v trenkách - jak to dopadlo?

Dobrý den, mám ten samý problém s 5-ti letým synem. Jak to u vás nakonec dopadlo? Předem moc děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama