Reklama

Hnisavá angína?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 20.02.10 10:39
hnisavá angína?

Ahoj,byli jsme s malou (3r) včera u doktorky,protože měla teploty. Doktorka diagnostikovala angínu a dala jí Fromilid. Dnes ráno dostala třetí dávku,teploty vždy po nurofenu klesnou, ale po 4,5ti hodinách zase vyskočí(38,5). Dnes jsem objevila na jazyku takový jakoby půchýř žluté barvy,velký tak centimetr. Patří to k té angíně? Nebo máme radši zajet na pohotovost? Jinak pokud nemá zrovna teplotu,tak si hraje,kouká na pohádky :nevim: Angínu už měla, ale bez toho „puchýře“.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

LUCI
Kelišová 6337 příspěvků 20.02.10 11:01

ahoj, nebude to afta? Někdy Ondráškovi při angíně z oslabení a teploty taky vyskočí afty na oblouku, u zubů i třeba na jazyku a právě takové velké…a strašně dlouho se hojí…, malej je už 14dní po dobrání atb a na oblouku ještě stále má jizvu po takové fakt velké aftě, byli jsme s tím pro jistotu i na ORL.
A tentokrát u angíny byli teploty čtyři dny, v noci hrůza, přes den by nikdo nepoznal, že mu něco je :-? , ale v noci, jak je ten krk zduřelý a k tomu se spustí trochu rýma tak blinkal hleny a plakal a tak…
No, kdyby se ti nezdálo a chtěla bys prostě uklidnit, tak radši na tu pohotovost zajeďte, v tom ti stejně nikdo neporadí, to si musíš rozhosnout sama… Tak přeju, ať ste brzy fit, chjo ty nemoce a nekonečná zima je fakt k zbláznění…

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 20.02.10 11:35

Adámek měl hnisavou angínu dvakrát,ale bez puchýřku na jazyku..Pokud vím,angína je zánět mandlí,hnisavá - jsou tam hnisavé čepy..Měl vysoké horečky,dostal ATB.Dva dny byl úplně K.O,jen spal..Potom už to bylo lepší..Taky si myslím,že to mohou být afty,které vznikají při oslabení organismu..

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 20.02.10 12:57

Holky díky, asi zbytečně plaším. Na oběd snědla plnou misku polévky a vypadá to,že ji ten jazyk ani nebolí.. Tak snad to bude dobré :wink:

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 20.02.10 13:53

ahoj,
taky tipuju aftu, častá věc, i dle popisu. Jinak pro tvůj klid, někdy stačí i jen na pohotovost nebo lékařce zavolat. Já to dělám když si nejsem jistá průběhem často, moje dr. mi dala číslo na sebe domů, tak si domluvíme, co a jak, ona je zlatá, vždy si žádá, ať jí zavolám, jak se to vyvine a když jí hlásím, že už je to dobré, tak mi ještě děkuje, že jsem se ozvala. :srdce: Na pohotovosti ti určitě taky poradí.

Sijoma80
Kecalka 184 příspěvků 27.11.12 09:03

Ahoj, potřebuji akutní radu, včera odpoledne mě začlo škrábat v krku, večer jsem si šla lehnout a v noci to začlo, obrovská bolest v krku až jsem brečela ze spaní, nemohla jsem ani polknout, bolí mě jen jedna strana a když si to prohmatám zvenku cítím bolestivé bouličky, vím že by bylo nejlepší jít k doktoru ale jsem sama doma a doktora mám mimo moje bydliště a nemám doma auto. Nevíte mohlo by jít o angínu? A nějaká první pomoc nějaké cucací tabletky nebo tak?

kaczka89
Kelišová 5092 příspěvků 27.11.12 09:25

@Sijoma80 Podívej se před zrdcadlem do krku, při angíně bys měl ana mandlích hnisavé čepy. A jinak dej si na krk mokrý studený kapesník, na to igelit a zavaž si to šátkem. A na cucání ti poradí v každé lékárně. Ale nejsilnější je asi orofar.

Sijoma80
Kecalka 184 příspěvků 27.11.12 09:31

@kaczka89 V zrcadle nic nevidím, nemůžu ten jazyk ani vypláznout :nevim: jen jazyk mám bílý ukrutně to bolí :,( já měla angínu naposled snad v základce

Aklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.11.12 09:33

Dle svých četných zkušeností s angínou, mazej k doktorovi! Bolest bude horší a horší a každá hodina do nasazení antibiotik se počítá. Nic jiného nezabírá, maximálně se bolest na pár chvil uklidní a pak se to rozjede znova a více :cert:

kaczka89
Kelišová 5092 příspěvků 27.11.12 09:36

@Sijoma80 Já když se sama sobě dívám do krku, tak jazyk dávám spíše dozadu dolů. Ale tohel všechno je jen doasné řešení. POkud máš opravdu angínu, tak musíš dostat ATB

Aklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.11.12 09:36

A abych alespoň trochu poradila co teď, na tu chvilku zabírají analgetika (léky tlumící bolest), u mě to je Algifen.

kaczka89
Kelišová 5092 příspěvků 27.11.12 09:49

Jojo, to mi vlastně taky říkala na krčním, když jsem měla před ěmsícem právě hnisavou angínu, že si můžu vzít léky na bolest, ibalgin nebo tak něco.

Sijoma80
Kecalka 184 příspěvků 27.11.12 11:46

Tak jdu od doktora, angína jak vyšitá, v případě zhoršení mám mazat na ORL, mám pocit že to polykání je horší a horší, ani se nemůžu napít nebo najíst, do toho se starat o 3 prcky, nádhera :roll:

Aklama
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 27.11.12 15:29

Ahoj, jsem ráda, že jsi se tam dostala. neboj do 24h bude o něco lépe, zaberou antibiotika. dej si zatím ta analgetika.

kaczka89
Kelišová 5092 příspěvků 27.11.12 17:51

Přeju ať tě to brzo přejde, mě tehdá první antibiotika nezabrala, zabrala až ty co mi vyměnila na ORL

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč dítě Meghan Markle a prince Harryho nebude princ ani princezna?

Těhotenství Meghan Markle (37) oslavuje celá Británie, neboť je to událost,... číst dále >

Příběh Aloise Rašína: Jak se z radikálního nacionalisty stal zakladatel Československa?

Mluví se o něm málo, v souvislosti se vznikem Československa mnohem častěji... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >