Vada nožičky novorozence

janka9
19.2.10 12:54

vada nožičky

Ahoj,
prosím nemáte některá zkušenost s diagnozou „vtočené nožičky“ dovnitř neboli tzv.pes equinovarus ( koňská noha)???
Minulý týden se dr. na UTZ vyjádřil, že nožička je asi mírně stočená, ale taky že možná jen tak miminko „blbne“..... Nicméně se mu to nezdálo a dlouho to prohlížel a za 2 týdny mám jít na další UTZ pro kontrolu.
Mám hrozné nervy…

Stalo se vám někomu, že se dr. na UTZ taky nějak podobně vyjádřil a jak to nakonec dopadlo???
Díky moc

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.2.10 13:24

ahojky, malá měla po porodu nožičku úplně vytočenou ven - tzn. na druhou stranu ne dovnitř, prý málo místa v děloze,tak jsme museli cvičit cca měsíc Vojtovu metodu a pak už se jí to samovolně dospravilo. Prý to byla pouze svalová záležitost.
Ale nevím, když ji má vtočenou dovnitř, jesli to bude taky tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2069
19.2.10 13:24

Ahoj,
primou zkusenost nemam, jen matne tusim, ze to same melo miminko, se kterym jsme se setkali na ortopedii na Bulovce. Maminka tam s nim chodila na presadrovani, nevim, co mu s ni delali, jestli nejak vzdycky pootocili…, ale byli oba docela v pohode, brali to sportovne. Prisli, presadrovali, prespali tam, a myslim po tydnu znova. Miminko malinkou sadricku docela dobre snaselo. My, co jsme tam byli s vykloubenyma nohama a deti se nesmely hnout a chovat, jsme na tom byli trochu hur, ale urcite nebylo o co stat.
Tak moooc drzim palce, at mimik jen „blbne“ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
janka9
19.2.10 13:27

Holky děkuji,
já bych, popravdě, raději slyšela za ty 2 týdny, že sem spletli… Prý se to stává.
Ale moc se asi utěšuji…
Ach jo.

• Nahlásit
  • Citovat
Daniela1981
17.2.12 08:16

nozicka

Ahojky bud v klidu. My mame vtocenou nožicku tak že ma prstiky u kotniku. Vedeli jsme to v 20 tydnu tehotenstvi. U porodu mi rekli že se to rozhybe a rozmasiruje ale prdleaj poslali na na bulovku a dostali jsme sadru v 19 dnech života.Pak nas ceka operace a dlahy. Hlavne bud v klidu da se to lecit.

• Nahlásit
  • Citovat
edahadr
16.4.13 20:48

Ahoj, malej se také narodil s PEC a teď mu jsou 4 roky a je v pohodě. Dostal sádru hned v týdnu života, pak další 4 týdny jsmme jezdili na novou sádru, pak operace(natahovali mu šlachu, lámali patní kost, drtili kotník) pak 14 dná sádra, pak gumová dlaha na pevno, dlaha sundavací a konečně už jen vložky do bot. Kontroly máme 2× do roka, po dobu ještě asi 15 let ale…jsem ráda, že to máme za sebou, tak že pro všechny hlavu vzhůru, v dnešní době dokážou lékaři opravdu moooooooc :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama