Reklama

Hodně bledé 3měsíční miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura77
Stálice 72 příspěvků 03.10.09 10:01
Hodně bledé 3měsíční miminko

Ahoj holky. Prosím poraďte. Náš 3měsíční chlapeček je stále hodně bledý, resp. mě to nepřijde, ale doktorka to stále říká. Byli jsme na krevním obraze a vše je ok, ale stejně mě to trochu znervóznuje. Má k tomu často červenou kůži, která lemuje oči na dolních a horních víčkách (např. při kojení), což vypadá hrozivě. Já sama jsem chudokevná a mám brát železo. Může to mít na něj vliv? Nemůže to věstit nějakou krevní chorobu? Děkuju moc.

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 03.10.09 11:35

Jou lidé, kteří jsou bledule, s tím mnoho nenaděláš. Naše celá famílie je taková… Pokud má krevní obraz v pořádku, nemusíš se bát.

Hele, já když si jdu koupit pudr nebo make up tak chci nejsvětlejší odstíny a když je to na jaře, tak většinou mám stejně problém, že je vše tmavé.

Tak asi budete poslouchat poznámky o řediteli sejrárny nebo vápenky - a co? Si můžou trhnout, ne? :)

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34042 příspěvků 03.10.09 11:46

ségra taky měla sejrové miminko a já mám takovou kolegyni v práci, když je KO OK, tak to neřeš, jen nezapomínej na opalovací krémy.

Laura77
Stálice 72 příspěvků 03.10.09 12:25

Holky, díky. Akorát, že ani já ani manžel nejsme typově bledí, takže nevím, po kom může mít světlou plet. Každopádně to teda nebudu řešit.

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 03.10.09 12:41
Laura77 píše:
Holky, díky. Akorát, že ani já ani manžel nejsme typově bledí, takže nevím, po kom může mít světlou plet. Každopádně to teda nebudu řešit.

Po sousedovi? :D Promiň neodolala jsem :)

Geny pro světlost jsou recesivní, takže mohou být mnoho generací skryté a nemusí se projevit. Ale stačí, abyste ty i manžel právě tyhle skryté geny předali dál a můžete mít světlé miminko. :) Krom toho miminečka se mění, takže v pubertě z něho může být snědý brunet :)

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.10.09 13:38

Lauro - u nás to bylo s Kubíčkem taky tak!
Mě nepřipadalo, že je nějak moc bledý, ale dr. mi to říkala při každé návštěvě a pořád mě s tím nervovala!
Pak nás dr. poslala na krevní obraz a ten byl úplně v pořádku a tak se dr. uklidnila a přestala na to pořád podotýkat.
Nechali jsme to tak a dál už to nijak neřešili!
Teď jen co vysvitne sluníčko tak se Kubík nádherně opálí do hněda a nikdy není jako „spařené prasátko“.

Karolínka taky vypadá jako porcelánová panenka, ale myslím, že to s ní bude tak jako u Kubíka!

Ani my s manželem nejsme žádné bledule, řekla bych že právě naopak a obě dítka jsou bledulky :roll: :roll: :roll:

Nechej tomu volný průběh a hlavně se nestresuj, že mu něco je! Určitě není a je jen bledý, ale to neznamená, že takový bude i později!

Malému přeji hodně zdravíčka :huban: :huban: :huban:

Flyingfrog
Extra třída :D 12098 příspěvků 03.10.09 17:46

Chm a já zase asi byla normální mimčo, ale už dobrých patnáct let poslouchám, jak jsem bledá a jestli mi něco není. Občas to někdo změní na zelenou :twisted:

Na ty opalovací krémy nezapomínej a pečlivě maž.

Pipet
Generální žvanilka 24082 příspěvků 03.10.09 19:09

Zdravá lesní barva se tomu říká…

Pokud byl vyšetřen krevní obraz a je OK, tak bych se nebála.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 04.10.09 08:38

Dr. někdy plaší, ale když to má být pro dobro věci tak proč ne že.
U nás to bylo taky pořád, že je bledej. No vygradovalo to KO na 6tým měsíci, kdy se k tomu přidal ještě malej váhovej přírůstek…to se na nás dr. se sestrou vrhli jak upírky 8O no už když začla ta TMAVÁ krev tíct do zkumavky tak se mi dr. začla omlouvat, že to asi bude ok a taky bylo.
Krémem na opalování mažeme jak vzteklý, ale u nás to teda nemá po sousedovi, ale po mně :lol: taky můžu být ředitelka vápenky, ale fakt že co jsem velká a mám z toho rozum tak mi to absolutně nevadí :wink: Důležitější je podle mě zdravá kůže než opálený vzhled :)

janinkacumacek
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 04.10.09 12:31

Já se přiznám, že jsem z celé naší rodiny jen já jak bílej tvaroh s mírně začínající zelenkavou plísní :roll: , takže žádný stresy. Dost často se mě někdo zeptá jestli mi není špatně, v létě se neopaluju, páč bych byla, jak tu někdo hezky napsal „spařené prasátko“ :lol:

Jo a v těhu i po porodu jsem dlouho brala železo i náš prcek kvůlii anémii, ale že by byl nějak extra bledej mi nepřišlo.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34042 příspěvků 04.10.09 15:32

opravdu nechápu, v čem tkví krása opálenosti. zvláště snědé ženy s extra plavými vlasy - přirozenost sama (nejspíš obě barvy umělé)

sama se opaluji dobře, tak nadhazuji pohled z druhé strany - po první krátké vycházce na sluníčku v tílku mám vypálená ramínka až do podzima (prostě se to nikdy už nedoopálí, nechápu)

PetraV.
Kecalka 127 příspěvků 04.10.09 18:29

U nás je to to samé. Doktorce se zdá syn bledý od 3 měsíců, třikrát nás hnala na odběr, pokaždé ok, ale stejně preventivně dostal maltofer.. Já, manžel i starší dcera jsme jako stěna :lol:

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 05.10.09 22:06

OT

Pudlo - přirozenost sama aneb zřejmě volňásek do solárka to mě tedy dostává poslední dobou :lol: :lol:

s těma ramínkama to mám stejně, teda ne na ramenou, ale na nártech. Sotva na jaře vylezu v páskových botách už to mám vypálený jak cejch (bez ohledu na to kolik krému a s jakým ochran fa použiju :roll: :roll: )
a skoro celou zimu trvá než to sleze 8O :lol:

Petro prevence musí být, ale čeho je moc :roll:

PetraV.
Kecalka 127 příspěvků 06.10.09 09:21

Dopracovali jsme se k tomu, že při každé kontrole nás paní doktorka zdraví - áááááááá, vítám bledé tváře… :lol:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Začíná devátá StarDance je tady: kdo je na prášky a co nám řekl Chlopčík?

Devátá řada oblíbené taneční soutěže je konečně tady a s ní přišlo také mnoho... číst dále >

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >