hodně spěchá- bolest břicha

574
9.8.06 22:04

hodně spěchá- bolest břicha

ahoj holky,

prosím vás o radu. Mého manžela už třetí den píchá na levé straně v podbřišku, co to může být? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5525
9.8.06 22:10

srusty, zanet mocovych cest, vetry, divertikulitida - zanet vychlipek na streve, ale to mivaji spis starsi lide… pak by to mohl byt taky hoooodne dlouhy a hoooodne atypicky ulozeny slepy strevo
jestli je to 3 dny stejny, at si zajde rano k obvodni, pravdep. to neni nic vaznyho, co by se muselo resit hned :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
9.8.06 22:15

Nebo taky kýla, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
978
10.8.06 00:03

Nechci tady kázat bludy, ale nezávisle od několika lidí jsem slyšela, že slepák je sice v pravo, ale bolele je v levo…ale zase k tomu většinou měli i jiné průvodní komplikace, takže těžko říct, jen bych to úplně nevylučovala, spolužačce ho na lyžáku jednou rozháněli studenými obklady.
Nicméně ať to v závěru nic není, max. ty výše uvedené větry :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
10.8.06 12:11

Holky moc vám děkuju.

Manžel se dneska bolestí nemohl ani oblíknout, prý ho to šíleně píchá když se ohne a nebo zakloní, když jde nebo stojí tak o tom vůbec neví. Prý mu taky chlapy v práci říkali, že by to mohla být kýla. Jak se projevuju její bolest?

Opravdu moc děkuju. Manžel dneska sice do práce šel, protože měl důležitou zakázku a musel u toho být, ale slíbil že si zítra dojde k doktoru, tak jsem zvědavá. Jen mám strach aby nemusel pod „kudlu“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
8.8.17 23:29

Divertikulitida

Ahoj!
Tak mně byla po dlouhém hledání zjistěná divertikulitida. Prvně si mysleli že mám UC. Ta mi nebyla potvrzena. Změnila jsem na gastru pani doktorku, ta mi udělala různá vyšetření- ultranzvuk, kolonoskopii a jiné, zjistila mi na tlustém střevě plno divertiklu. Řekla mi že jich na to jak jsem, mladá mám hromadu, že mám nějakou poruchu. Je mi 44let.
Dala mi Salofalk, beru ho jednou ráno. Beru ho od června až do září, pak že ho zkusáí vysadit. 18.9. jedu na dovolenou do Španělska na čtrnáct dní, Salofalk mi končí přesně den předtím. Byla bych raději abych ho tam brala ( moc mi pomohl uplně mně přestalo bolet břicho a přestali průjmy). Tak jsem pani doktorce volala a ta mi řekla at ho beru od poloviny srpna obden, aby mi do Španělska vydržel, když by se mi stav zhoršil at hned volám že mi ho ještě napíše.
Chci se zeptat je tu někdo co se s divertikulitidou léčí? berete léky nebo jste bez nich? Mně před léčbou strašně pořád bolelo břicho, několikrát jsem byla v nemocnici se zánětem tlustého střeva. Po Salofalku mně břicho přestalo uplně bolet, tak se bojím trochu až ho nebudu brát aby se mi ty bolesti zase nevrátili.
Předem moc děkuji za rady. Ilona Přibylová.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5471
9.8.17 09:18
@Basenji píše:
Ahoj!
Tak mně byla po dlouhém hledání zjistěná divertikulitida. Prvně si mysleli že mám UC. Ta mi nebyla potvrzena. Změnila jsem na gastru pani doktorku, ta mi udělala různá vyšetření- ultranzvuk, kolonoskopii a jiné, zjistila mi na tlustém střevě plno divertiklu. Řekla mi že jich na to jak jsem, mladá mám hromadu, že mám nějakou poruchu. Je mi 44let.
Dala mi Salofalk, beru ho jednou ráno. Beru ho od června až do září, pak že ho zkusáí vysadit. 18.9. jedu na dovolenou do Španělska na čtrnáct dní, Salofalk mi končí přesně den předtím. Byla bych raději abych ho tam brala ( moc mi pomohl uplně mně přestalo bolet břicho a přestali průjmy). Tak jsem pani doktorce volala a ta mi řekla at ho beru od poloviny srpna obden, aby mi do Španělska vydržel, když by se mi stav zhoršil at hned volám že mi ho ještě napíše.
Chci se zeptat je tu někdo co se s divertikulitidou léčí? berete léky nebo jste bez nich? Mně před léčbou strašně pořád bolelo břicho, několikrát jsem byla v nemocnici se zánětem tlustého střeva. Po Salofalku mně břicho přestalo uplně bolet, tak se bojím trochu až ho nebudu brát aby se mi ty bolesti zase nevrátili.
Předem moc děkuji za rady. Ilona Přibylová.

Ja ji mela 3 krat, naposled sileny, bolela me cele bricho, ale dostala jsem jen ATB, nic jineho mi nikdo nenabidl. Zeptam se na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.8.17 18:18

Zánět, střevní potíže… Hlavně zajedte k doktorovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie