Hořčík v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 03.07.10 21:57
Hořčík v těhotenství

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na užívání hořčíku v těhotenství. Jsem v 10. týdnu. Ptala jsem se doktora na užívání hořčíku a odvětil, že pak mi ho předepíše, ale neřekl kdy. Občas už mi brní lýtka a po ránu mám tak slabé ruce, že neudržím ani knihu. Připadá mi, že i navečer mám bříško tvrdší.

Přečtěte si článek: Magnesium v těhotenství: Pomoc při křečích

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 03.07.10 22:03

ahojky, pij aspoň magnesii a zkus se zeptat v lékárně .. nicméně já bych mu řekla že to chci a proč to chci, ne se nechat odbýt, já ho měla na zač. těh. tak málo že jsem sebou práskla a to jsem ještě nevěděla že jsem těhotná, takže doporučuju a z nedostatku může právě dojít i k tvrdnutí apod.

Januliiik
Vesmírná mluvilka 30426 příspěvků 03.07.10 22:34

dá se koupit, ale na recept je myslím bez dopaltku, aspoň já to tak měla, taky jsem měla problémy s tvrdnutím bříška a velké křeče, mě to doktor předepsal sám od sebe a opravdu mi to hodně pomohlo :palec:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 03.07.10 23:07

Ahoj, normálně si hořčík kup - tableti Magnesii lactici (zrovna tenhle se předepisuje těhulím) v lékárně a zobej :wink: neublížíš sobě ani miminku a uleví se ti :wink:
Přeju pohodové těhotenství :-)

Monika H.
Extra třída :D 12064 příspěvků 03.07.10 23:27

Andrejko, s tím hořčíkem opatrně. Doktoři ho sice hodně předepisují, ale je to minerál a ten se usazuje i v miminku. Křeče k těhotenství patří a nejen křeče, zkrátka se nebudeš cítit úplně ve své kůži, proto je to jiný stav. Pokud ti to pomůže kup si třeba Magnézii, ale ne každý den. Mě to právě říkala porodní asistentka, tak předávám informaci dál. Jez určitě zeleninu a ovoce, maso, zkrátka měj pestrou stravu a nezapomínej na vápník, to je mnohem lepší než chemické preparáty :kytka: .

Crystal87
Generální žvanilka 23904 příspěvků 04.07.10 08:15

Magnézko si můžeš koupit sama.Mně teda magnesium lacitit nepomohlo tak mi dr napsal magnosolf to je rozpustné a to možná trochu pomohlo ale ted ho nějak flákám zase jsem na to slyšela dost různé názory odborníků tka envím co si z toho vybrat

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 04.07.10 08:29

Magnesium lactici si kup, může se toho brát od 2× denně 1tbl až do 4× denně 2tbl, tak začni na nejmíň a uvidíš. Dr mi říkala toto a že když se to nezlepší, tak mám trochu přidat a když se to pak zlepší, mám se postupně vrátit na to míň. Ono ať už se to usazuje nebo ne, za předčasný porod to nestojí. A nebere se to po 35.nebo36.týdnu, teď z hlavy nevím, protože by mohl být problém u porodu s kontrakcema, on ten hořčík působí jako relaxant na svaly.

nozu
Extra třída :D 11759 příspěvků 04.07.10 09:13

mě doktorka doporučila na křeče v lýtkách vápník. říkala, že s hořčíkem radši opatrně. docela to pomohlo. tak uvidíš. asi bych nejdřív zkusila tohle a pak teprve šla do nějakých dávek hořčíku.

luciashek
Zasloužilá kecalka 960 příspěvků 04.07.10 13:06

Ahojky,

určitě doporučuju neperlivou magnesii a mě na pohotovosti doporučili šumáky magnézka, jsou volně dostupné v lékárně, lékarnice ti určo poradí. NO a na další kontrole mi dr. napsal Magnosolv, který užívám asi od 9.tt. Měla jsem s křečemi ve stehnech a tříslech prolém od začátku těhu a po tom magnézku je to lepší, i když třeba když se ti napíná děloha a berou tě vazy, tak i magnézko je naprd.

oliii
Kelišová 6145 příspěvků 2 inzeráty 04.07.10 13:52

Andrejko kup si magnosolv jsou to rozpustné šumáky ber jeden denně bude líp nic tím nepokazíš :wink:

andrejka87
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.07.10 14:06

Andrejko,tak já magnesium beru od 10tt,hlavně také proto,že čekám dvojčátka,tak prý že se mi roztahuje děloha více a rychleji než normálně,beru ráno a večer a cítím se dobře,křeče jsou pryč.Mám magnesium lactici..Rozhodně bych si dr. o něj řekla,neváhej..a přeji krásné dny :-)

Hanull
Povídálka 24 příspěvků 29.10.11 15:03
křeče v začátku

Ahoj, jsem tu poprvé a hledám nějaké informace ohledně bolestí a křečí v začátku těhot. Jsme asi v 5tt, 1.těhotenství, ale na určení stáří jdu ve středu. Mám však docela velké bolesti až křeče v podbřišku až do třísel. Trvá to 5-20min. Nepomáhá na to žádná poloha, jen to rozchodit a rozdýchat. Frekvence cca 6×denně. Máte s tím někdo zkušenost? je to normální? předem díky za info.

Saroya
Neúnavná pisatelka 17629 příspěvků 29.10.11 16:45

měla jsem v druhém trimestru migrény a na ty někdy magnézko zabírá, taky občasné tiky v oku, cukání svalů, tak jsem si Magnesi Lactici koupila a užívala, nemělo to na migrénu vliv, na svaly jo. Ovšem můj Mudr se tvářil, že je to dost brzo na to brát horčík a mnohem lepší je pít Magnézii, což jsem teda pak dělala taky. No a nakonec jsem ho vysadila, protože migrény odezněly, křeče mám, ale ty jsou asi i od problémů s žílama, nějak už to doklepu, teď jsem na konci a to se Magnézko už zas vysazuje, aby děloha nebyla relaxovaná, ale trochu makala. Zajímavý, že někdy po 20tt mi docela začlo čas od času tvrdnout břicho (ale oproti zkušenostem jiných dost málo) a teď netvrdne skoro vůbec…

Veronika 12
Kecalka 141 příspěvků 11.08.12 14:09
Hořčík

Ahojte. tak sama nevím. Někdo říká hořčík ano, někdo ne. Každopádně jsem si dnes koupila také tabletky magnesii, protože cítím bolest celý den. jsem v 12tt. Lékař sice říkal že bolesti jsou normální, ale já se bojím potratu protože mám ještě myom, tak jsem si raději koupila. Snad tím nic nepokazím. Jen nevíte někdo, zda nevadí k tomu brát vitamíny pro maminky?
Díky Veronika

Evka73
Závislačka 2673 příspěvků 17.08.12 17:29

@Veronika 12 - Také beru mutivitamíny pro těhotné a k tomu kyselinu listovou a hořčík. Akorát teď jsem jeden hořčík dobrala a protože říkal lékař že se nějakou dobu před porodem už brát nemá, aby svalstvo nebylo příliš uvolněné, tak se chci poradit příští týden, kdy k němu jdu, jestli si ještě další balení koupit nebo ne. Termín mám za 3 měsíce.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Rebel Limberský: Nařkl slávistického bosse Tvrdíka z ovlivňování zápasu

David Limberský (35) opět potvrdil, že je právem označován za největšího... číst dále >

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >