Reklama

Horečka a křeče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 08:59
Horecka a křeče

Maminky, prosim radu. Rok a pul dcera, vecer horecka 38.2 v konecniku. Dala jsem ji nurofen a sla spinkat. Chodila jsem ji kontrolovat, spala klidne, teplota vsak porad pretrvavala. Kolem jedne se probudila a uplne horela. Zmerena opet v konecniku - 38,6. Podan paralen cipek a teplota klesla uplne, dal klidny spanek. Ve 4:30 plac, dala jsem dudlik, pohladila - bez horecky a zase ulehla. V tu chvili zase plac tak skacu k postylce hladim ji a ona sebou cukla, jakoby se lekla. Beru ji do naruce a tohleto “leknutu” se opakuje jeste asi 3×. Mezitim je nekolik vterin klidna, neplace, jen kdyz ma tu krec vykrikne a place. Potom vse vpohode, reaguje na me, je ospala a usina. Do rana jsem ji kontrolovala, spala klidne. Ted jeste spinka. Ma nekdo podobnou zkusenost? Mam jit k doktorce? Vcera nekakala, jinak denne, mohly to byt krece v brisku ( potom hodne prdela) nebo to mohl byt dusledek ty horecky. Bylo to fakt desivy, zaskubla celym telem :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 20.09.18 09:17

Febrilní křeče? :think:

pikola
Neúnavná pisatelka 19058 příspěvků 20.09.18 09:17

Pokud co píšeš je bez odečtu, tak to zas tak strašné není, k lékaři bych šla až tak po dvou dnech.

Lucinka1986
Kecalka 346 příspěvků 20.09.18 09:21

Možná febrilni křeče, mohou trvat i pár vteřin.Dite nereaguje,oči v sloup, většinou má tělíčko prohnuté do praku a silné záškuby končetin,v tu chvíli je nejlepší dítě ochladit. Určitě bych doktorce zavolala a uvidíš.Pokud to bylo poprvé, nejspíš ji bude chtít vidět.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 09:22

@pikola jj, bez odectu! Prave ze, dle me ta horecka nebyla tak strasna aby to s ni souviselo. Nicmene me to strasne vydesilo. Navic to bylo tri hodiny po tom, co ji teplota uplne klesla.

Lucinka1986
Kecalka 346 příspěvků 20.09.18 09:24
@Anonymní píše:
@pikola jj, bez odectu! Prave ze, dle me ta horecka nebyla tak strasna aby to s ni souviselo. Nicmene me to strasne vydesilo. Navic to bylo tri hodiny po tom, co ji teplota uplne klesla.

Ono nejde o to jak je horečka vysoká, ale o rychlý vzestup teploty, kdy tělíčko reaguje křečí. Některé děti křečují už při zvýšené teplotě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 09:25
@Lucinka1986 píše:
Možná febrilni křeče, mohou trvat i pár vteřin.Dite nereaguje,oči v sloup, většinou má tělíčko prohnuté do praku a silné záškuby končetin,v tu chvíli je nejlepší dítě ochladit. Určitě bych doktorce zavolala a uvidíš.Pokud to bylo poprvé, nejspíš ji bude chtít vidět.

V ty dobe byla uz tri hodiny bez teploty prave. A takovy krece to uplne nebyly. Bylo to spis jako by se hodne lekla. :nevim:

Lucinka1986
Kecalka 346 příspěvků 20.09.18 09:29
@Anonymní píše:
@Lucinka1986 píše:
Možná febrilni křeče, mohou trvat i pár vteřin.Dite nereaguje,oči v sloup, většinou má tělíčko prohnuté do praku a silné záškuby končetin,v tu chvíli je nejlepší dítě ochladit. Určitě bych doktorce zavolala a uvidíš.Pokud to bylo poprvé, nejspíš ji bude chtít vidět.
V ty dobe byla uz tri hodiny bez teploty prave. A takovy krece to uplne nebyly. Bylo to spis jako by se hodne lekla. :nevim:

Můj syn si prošel v roce a půl febrilni křečí, která trvala 10 minut. Po čtvrt roce, kdy byl znovu nemocný, měl křeč která vypadala, tak jak ji popisuješ ty.
A jakou teplotu měla po tom „leknuti“?

Chulimanga
Kecalka 106 příspěvků 20.09.18 09:34

Ahoj, nemohly to být takové ty záškuby při usínání? Dcera sebou takhle škube když usíná v autě. Mně se to taky občas stane, když jsem hodně unavená :think:
 https://www.bety.cz/…procent-osob

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 09:39
@Lucinka1986 píše:
Můj syn si prošel v roce a půl febrilni křečí, která trvala 10 minut. Po čtvrt roce, kdy byl znovu nemocný, měl křeč která vypadala, tak jak ji popisuješ ty.
A jakou teplotu měla po tom „leknuti“?

Teplotu po tom “leknuti” mela (mereno na cele bezdotykovym) 36,7. Takhle to mela + - nejakej ten stupinek ty zmineny tri hodiny :nevim:
@Chulimanga to me taky napadlo, ona miva takovy “divoky” spani, ale ze by se to opakovalo i pri drzeni v naruci :nevim:

Lucinka1986
Kecalka 346 příspěvků 20.09.18 09:44

Tak v tom případě to febrilky nebyly:)
Tak je opravdu možné, že šlo o bezvýznamné záškuby třeba z leknuti, nebo ze spaní. Byla bych klidná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.18 09:50

@Lucinka1986 me napadlo to brisko akorat. Jestli ji zabolelo tak sebou cukla :nevim: desi me k tomu jen ta horecka no :? Jestli se muze stat i takovou dobu po poklesu horecky.
Porad lezi, je unavena chudinka :srdce:

Lucie_Sx
Závislačka 3005 příspěvků 20.09.18 09:51

To není horečka, nesnižuj v takovém případě. On ten paralen je zas dost dryák na žaludek, nedávej to zbytečně.
Btw. moje dcera měla křeče při prudkém snížení teploty.

pikola
Neúnavná pisatelka 19058 příspěvků 20.09.18 09:56

Horečka je nad 38,5 léky dávej jen pokud bude mít nad 38 (po odečtu!) a dodržuj rozestupy pro léky. Pokud by horečka neklesla ani po lécích a nebo je měla 2-3 dny tak bych šla k lékaři- Nemusí jíst, hlavně ať pije, je normální že je tělo unavené.

Murka
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 20.09.18 10:35

Febrilní křeče mohou být při rychle změně tělesné teploty směrem nahoru i dolů.
Teplotu nesrážej pokud po odečtu (!) není nad 38°C. Lepší je zvýšit příjem tekutin a pobyt v chladnějším prostředí (vyvětrat, příliš nepřikrývat).
Ty záškuby co popisuješ prober s dětským doktorem při další návštěvě. Ale osobně si myslím, že to febrilky nebyly.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >