Reklama

Výtok u roční holčičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 12:01
Výtok u roční holčičky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste se některá nesetkala s tim, že by měla cca roční holčička výtoky z pochvy? Teď při převalení měla žlutý výtok… Má i od neděle horečky.. rostou ji i zuby.. tak teď nevimm.. zítra s ní mám jit k Dr a donést moč

Reklama

Reakce:

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 18.09.18 12:10
@Anonymní píše:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli jste se některá nesetkala s tim, že by měla cca roční holčička výtoky z pochvy? Teď při převalení měla žlutý výtok… Má i od neděle horečky.. rostou ji i zuby.. tak teď nevimm.. zítra s ní mám jit k Dr a donést moč

Nám doktor říkal, že to holčička mít může, že je to normální. Pokud to nějak nezapáchá atd.

Zabatko
Závislačka 4208 příspěvků 18.09.18 12:17

Jestli je výtok žlutý a není masivní, tak to nejspíš bude e.coli ze stolice, zvlášť pokud má holčička plínky. Užila jsem si s dcerami dost, mám 3 a dvě na výtoky trpěly. Víš co udělej prvně - přebaluj často a při přebalení ji omyj, funguje i slabý roztok hypermanganu, ale ne sedací koupel, ale normálně stříkačkou jí tu pipku s tím vystříkat, to mi poradila doktorka na dětské gyndě, klidně když se něco dostane dovnitř, je jen dobře. Mázni ji bepanthenem, nebo pokud máš, tak Framykoinem, klidně i očním, rozhodně ne ničím proti kvasinkám a plísním, protože takto malé holčičky kvasinky nemívají. Pokud by to nebylo do 2 dnů lepší, tak bych zkusila doktorku, ale dětská na to stejně nemá moc možnosti, max. zkontrolovat moč, jestli to není i v močových cestách. Pokud by to měla opravdu z pipky, tak se dávají speciálně vyráběné čípky, které se zavádí, nebo pak Macmiror mast, na to je takový aplikátor, ale chce to fakt grif. Z mé zkušenosti u takto malé holčičky to většinou přejde po pár dnech samo, pokud se něco dostalo do pochvy.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 18.09.18 12:18

@P4ja to nevím co to bylo za doktora, ale naopak malé holčičky výtok mít nesmí, pokud mají tak by se to mělo přeléčit. Výtoky přicházejí až s hormonálními změnami, na což má spoustu let čas, pak jsou normální, ale do té doby je každý výtok třeba řesit, protože normální není. Výtoky u takhle malých holčiček bývají bakteriální a nejlepší je zajít přímo na dětskou gynekologii.

Zabatko
Závislačka 4208 příspěvků 18.09.18 12:18
@P4ja píše:
Nám doktor říkal, že to holčička mít může, že je to normální. Pokud to nějak nezapáchá atd.

Normální to není, už je na výtok který je běžný po porodu moc velká, až do cca 9 let by neměla mít holčička žádný výtok a každý je známkou nějaké infekce, nejčastěji přenos ze stolice. Obvykle se to upraví samo zvýšením hygieny, jak jsem psala. Hlavně dávat bacha jestli to není v močových cestách.

jessikka
Extra třída :D 10732 příspěvků 18.09.18 12:19

Jakýkoliv výtok z pochvy před pubertou je důvod k návštěvě lékaře.

P4ja
Kelišová 5751 příspěvků 18.09.18 12:22
@Elvinerha píše:
@P4ja to nevím co to bylo za doktora, ale naopak malé holčičky výtok mít nesmí, pokud mají tak by se to mělo přeléčit. Výtoky přicházejí až s hormonálními změnami, na což má spoustu let čas, pak jsou normální, ale do té doby je každý výtok třeba řesit, protože normální není. Výtoky u takhle malých holčiček bývají bakteriální a nejlepší je zajít přímo na dětskou gynekologii.

Nvm, tak možná myslel ten novorozenecký.

Zabatko
Závislačka 4208 příspěvků 18.09.18 12:23
@P4ja píše:
Nvm, tak možná myslel ten novorozenecký.

Ten novorozenecký normální je, vyrovnávají se hormonální hladiny.

Elvinerha
Zasloužilá kecalka 867 příspěvků 18.09.18 12:29

Novorozenecký ano, ale v roce je problém už někde jinde, nejčastější je asi přenos ecoli ze stolice do pochvy. A samozřejmě jako když se najde bakterie v pochvě dospělé ženy, dostane čípky nebo mastičku na zavádění. U dětí je to stejné, jen jsou ty čípky velikostně upravené právě pro takhle malé holčičky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:26

@P4ja @Zabatko @jessikka dnes jsem zvýšila od té doby hygienu a zatím ok.. měla to tam jen jednou… Zítra jdu k Dr s močí.. protože jak už sem psala má i malá horečky… Koupím i řepík tak mi to poradila Dr.. pokud by to bylo opět půjdu na gynekologii

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.18 22:28

@Zabatko koupím tedy i stříkačku… Mohu teda i řepíkem?

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Chmurná bilance Jana Hrušínského: My se smějeme, ale jsme prakticky zničeni

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (63) se k politice vyjadřuje poměrně... číst dále >

Mě a smazat? Směje se Rytmusovi Dara Rolins! A co mu dál vzkázala?

Zpěvačka Dara Rolins (45) se nestačí divit. S člověkem klidně můžete strávit... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >