Opruzeniny - řešit ihned s lékařem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 16:02
Opruzeniny - řešit ihned s lékařem?

Ahoj maminky,

nejprve bych se omlouvám za anonym, ale jedna se o citlivé tema a z mého okolí me tu lidé znají.

Syn ma již nekolikaty den opruzeniny, které jsem nejprve zkoušela léčit sama pomoci klasických masticek - Bepanthen, sudocrem, rybilka, pak mastickou od paní doktorky, kterou jsme před par měsíci dostali, černý čaj a vse pomohlo tak kolisave - jednou pomohlo, pak se zhoršilo a takhle stále dokola. Dnes jsem se tedy rozhodla jet na pohotovost. Tam nam paní doktorka předepsala Imazol a zabaly z rapiku. Teď kdyz už máme správnou léčbu, tak doufám, ze to konečně pomuze. Co me ale hodně teď trápí je to, ze mám nějaký vnitřní pocit, ze jsem neco zanedbala a zkoušela vůbec všechny ty dostupné masticky a nejela raději za lékařem hned..
nemam odvahu se s tím ani komukoliv svěřit a zeptat se, jak by v tomto případě postupovaly me kamarádky. Proto bych se chtěla zeptat vás.. jely byste ihned po zjištění opruzenin k lékaři, nebo byste nejprve zkoušely doma, zda pomůžou dostupné masti? Můj muz mi dnes naznačil, ze jsem to zanedbala.. :,(

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4333 příspěvků 16.09.18 16:05

Nejela bych nikam, dala bych krem na zadecek z Lidlu (s opickou) a rano by bylo po opruzenine.
Dneska se ze vseho hned dela neskutecny halo a resi to minimalne pulka mesta.

TRG
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 16.09.18 16:11

Tak nevím, jak to vypadá, kdyby to vypadalo hodně zle, asi bych za doktorkou jela, aby se vyloučily jiné kožní problémy… ale s běžnou, byť nepěknou opruzeninou, bych nikam nejela, už vůbec ne na pohotovost. Dávala bych rovnou ten řepík, zkusila bych tekutý pudr (Sudocrem nebo cokoliv) a lanolin (v lékárně Purelan), nechávala větrat, nemyla (moc) mýdlem a nepoužívala ubrousky. Holt některé děti na to trpí.

ka2ka
Extra třída :D 13106 příspěvků 16.09.18 16:11

nejela to bych tam byla dost často :think:

Helileli
Závislačka 3038 příspěvků 16.09.18 16:14

Nejela bych hned. Až pokud by to bylo hodně blbý. Jednou to bylo už otevřená rána, to jsme dostali antibakteriální mast a doporučení mazat gencianou, to se osvědčilo velmi, od té doby jsem na urputnejsi zarudnutí mazla fialku a nikdy se už žádné hrůzy neopakovaly.
Ale upřímně, na pohotovost? Ne, to bych opravdu nejela…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 16.09.18 16:24

K dr bych s opruzeninou nejela a na pohotovost taky ne ;)

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 16.09.18 16:33

Vždy jsme opruzeniny zvládli doma, to už by muselo být, abych řešila s MUDr.
U nás spolehlivě zabírá Imazol. Ten neni pouze na předpis, byť píšeš, že vám ho předepsala MUDr. Tak abys příště věděla ;) Pak ještě Sudocrem a Pytiol, ale ten Imazol je nejlepší ;)

ugluk
Hvězda diskuse 43448 příspěvků 16.09.18 16:43

Nejela bych - jako že se mi dítě oprudí a já do druhýho dne naklušu k doktorce? Pravda, osobně mám s opruzeninama jedinou zkušenost - dcera byla v látkovkách a oprudila se jedinkrát, když jí začaly růst zuby. A stejně jsem čekala dost dlouho, jestli se to nezlepší, než jsem k dr. šla, na životě ohrožující to není a pokud by to hned první den nebylo totál do krve, taky bych to nejdřív zkusila řešit sama.

rena621
Ukecaná baba ;) 1270 příspěvků 16.09.18 16:52
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

nejprve bych se omlouvám za anonym, ale jedna se o citlivé tema a z mého okolí me tu lidé znají.

Syn ma již nekolikaty den opruzeniny, které jsem nejprve zkoušela léčit sama pomoci klasických masticek - Bepanthen, sudocrem, rybilka, pak mastickou od paní doktorky, kterou jsme před par měsíci dostali, černý čaj a vse pomohlo tak kolisave - jednou pomohlo, pak se zhoršilo a takhle stále dokola. Dnes jsem se tedy rozhodla jet na pohotovost. Tam nam paní doktorka předepsala Imazol a zabaly z rapiku. Teď kdyz už máme správnou léčbu, tak doufám, ze to konečně pomuze. Co me ale hodně teď trápí je to, ze mám nějaký vnitřní pocit, ze jsem neco zanedbala a zkoušela vůbec všechny ty dostupné masticky a nejela raději za lékařem hned..
nemam odvahu se s tím ani komukoliv svěřit a zeptat se, jak by v tomto případě postupovaly me kamarádky. Proto bych se chtěla zeptat vás.. jely byste ihned po zjištění opruzenin k lékaři, nebo byste nejprve zkoušely doma, zda pomůžou dostupné masti? Můj muz mi dnes naznačil, ze jsem to zanedbala.. :,(

Nam Dr radila koupat v hermankovym caji. Nepouzivat obrousky ale zadecek umyt ve vode a na nejhorsi mista prikladat pytlik od cerneho caje behem prebalovani. Nam to pomohlo ale nevim jak to mate vy vazne.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 44 inzerátů 16.09.18 18:30

Nejela bych ale já teda Imazol nasadila hned, takže do druhého dne bylo po opruzeninách. Já myslím, že jsi to udělala správně.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Introvert Vetchý ukázal manželku. Sexbomba s odzbrojujícím úsměvem!

Ondřej Vetchý bezesporu patří k nejlepším českým hercům, také ale k těm... číst dále >

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >