Reklama

Opruzeniny - řešit ihned s lékařem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 16:02
Opruzeniny - řešit ihned s lékařem?

Ahoj maminky,

nejprve bych se omlouvám za anonym, ale jedna se o citlivé tema a z mého okolí me tu lidé znají.

Syn ma již nekolikaty den opruzeniny, které jsem nejprve zkoušela léčit sama pomoci klasických masticek - Bepanthen, sudocrem, rybilka, pak mastickou od paní doktorky, kterou jsme před par měsíci dostali, černý čaj a vse pomohlo tak kolisave - jednou pomohlo, pak se zhoršilo a takhle stále dokola. Dnes jsem se tedy rozhodla jet na pohotovost. Tam nam paní doktorka předepsala Imazol a zabaly z rapiku. Teď kdyz už máme správnou léčbu, tak doufám, ze to konečně pomuze. Co me ale hodně teď trápí je to, ze mám nějaký vnitřní pocit, ze jsem neco zanedbala a zkoušela vůbec všechny ty dostupné masticky a nejela raději za lékařem hned..
nemam odvahu se s tím ani komukoliv svěřit a zeptat se, jak by v tomto případě postupovaly me kamarádky. Proto bych se chtěla zeptat vás.. jely byste ihned po zjištění opruzenin k lékaři, nebo byste nejprve zkoušely doma, zda pomůžou dostupné masti? Můj muz mi dnes naznačil, ze jsem to zanedbala.. :,(

Reklama

Reakce:

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 16.09.18 16:05

Nejela bych nikam, dala bych krem na zadecek z Lidlu (s opickou) a rano by bylo po opruzenine.
Dneska se ze vseho hned dela neskutecny halo a resi to minimalne pulka mesta.

Uživatel je onlineTRG
Kecalka 463 příspěvků 16.09.18 16:11

Tak nevím, jak to vypadá, kdyby to vypadalo hodně zle, asi bych za doktorkou jela, aby se vyloučily jiné kožní problémy… ale s běžnou, byť nepěknou opruzeninou, bych nikam nejela, už vůbec ne na pohotovost. Dávala bych rovnou ten řepík, zkusila bych tekutý pudr (Sudocrem nebo cokoliv) a lanolin (v lékárně Purelan), nechávala větrat, nemyla (moc) mýdlem a nepoužívala ubrousky. Holt některé děti na to trpí.

ka2ka
Extra třída :D 12762 příspěvků 1 inzerát 16.09.18 16:11

nejela to bych tam byla dost často :think:

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 16.09.18 16:14

Nejela bych hned. Až pokud by to bylo hodně blbý. Jednou to bylo už otevřená rána, to jsme dostali antibakteriální mast a doporučení mazat gencianou, to se osvědčilo velmi, od té doby jsem na urputnejsi zarudnutí mazla fialku a nikdy se už žádné hrůzy neopakovaly.
Ale upřímně, na pohotovost? Ne, to bych opravdu nejela…

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2337 příspěvků 16.09.18 16:24

K dr bych s opruzeninou nejela a na pohotovost taky ne ;)

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 16.09.18 16:33

Vždy jsme opruzeniny zvládli doma, to už by muselo být, abych řešila s MUDr.
U nás spolehlivě zabírá Imazol. Ten neni pouze na předpis, byť píšeš, že vám ho předepsala MUDr. Tak abys příště věděla ;) Pak ještě Sudocrem a Pytiol, ale ten Imazol je nejlepší ;)

ugluk
Hvězda diskuse 42574 příspěvků 16.09.18 16:43

Nejela bych - jako že se mi dítě oprudí a já do druhýho dne naklušu k doktorce? Pravda, osobně mám s opruzeninama jedinou zkušenost - dcera byla v látkovkách a oprudila se jedinkrát, když jí začaly růst zuby. A stejně jsem čekala dost dlouho, jestli se to nezlepší, než jsem k dr. šla, na životě ohrožující to není a pokud by to hned první den nebylo totál do krve, taky bych to nejdřív zkusila řešit sama.

rena621
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 16.09.18 16:52
@Anonymní píše:
Ahoj maminky,

nejprve bych se omlouvám za anonym, ale jedna se o citlivé tema a z mého okolí me tu lidé znají.

Syn ma již nekolikaty den opruzeniny, které jsem nejprve zkoušela léčit sama pomoci klasických masticek - Bepanthen, sudocrem, rybilka, pak mastickou od paní doktorky, kterou jsme před par měsíci dostali, černý čaj a vse pomohlo tak kolisave - jednou pomohlo, pak se zhoršilo a takhle stále dokola. Dnes jsem se tedy rozhodla jet na pohotovost. Tam nam paní doktorka předepsala Imazol a zabaly z rapiku. Teď kdyz už máme správnou léčbu, tak doufám, ze to konečně pomuze. Co me ale hodně teď trápí je to, ze mám nějaký vnitřní pocit, ze jsem neco zanedbala a zkoušela vůbec všechny ty dostupné masticky a nejela raději za lékařem hned..
nemam odvahu se s tím ani komukoliv svěřit a zeptat se, jak by v tomto případě postupovaly me kamarádky. Proto bych se chtěla zeptat vás.. jely byste ihned po zjištění opruzenin k lékaři, nebo byste nejprve zkoušely doma, zda pomůžou dostupné masti? Můj muz mi dnes naznačil, ze jsem to zanedbala.. :,(

Nam Dr radila koupat v hermankovym caji. Nepouzivat obrousky ale zadecek umyt ve vode a na nejhorsi mista prikladat pytlik od cerneho caje behem prebalovani. Nam to pomohlo ale nevim jak to mate vy vazne.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 865 příspěvků 45 inzerátů 16.09.18 18:30

Nejela bych ale já teda Imazol nasadila hned, takže do druhého dne bylo po opruzeninách. Já myslím, že jsi to udělala správně.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >