Reklama

Horečka a neštovice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.12.10 16:27
Horečka a neštovice

Ahoj, malý má neštovice, ale nějak pomalu pupínky lezou. Předevčírem večer jeden, včera druhý a prozatím čekáme. Je celý den plačtivý, unavený a pořád spinká. Teď se mu objevila horečka 37,9 °C. K tomu má ještě rýmu a kašel. Takže nevím, z čeho ta horečka je. Jak se můžou střídat léky, vím že se musí střídat s jinou složkou, to znamená Ibalgin nebo Nurofen a Panadol nebo Paralen. Ale mám namysli, že dám třeba Nurofen sirup a pak třeba Paralen tablety, to znamená zda se můžou střídat tablety, sirup a čípky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.12.10 16:28

Jo malý má skoro tři ročky.

Eliška
Extra třída :D 11810 příspěvků 09.12.10 16:32

Andrejko, to je jedno, v jaké podobě účinná látka je, podstatné je dávkování, aby účinné látky (paracetamolu a ibuprofena) nedostal víc, než může. Takže se podívat, jak silné čípky nebo tablety nebo sirup jsou a spočítat si denní dávku podle příbal. letáku.
Ale 37,9 mi nepřijde zatím jako nutné dávat antipyretika.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 09.12.10 16:50

Tak předně 37,9 není horečka. Označuje se to zvýšená teplota a do 38 se nemá dávat nic (samo, že občas dáme taky, když je něco bolí…taky si na hlavu beru ibalgin :))

Druhak co jsem vyčetla, tak ta rýma může bejt k tomu.

Každopádně ta teplota je k těm neštovicím - výsevu. Může trvat po celou dobu výsevu pupínků

Už vůbec to neni teplota na to, abys střídala léky. To se dělá u vysoké horečky, kdy teplota neklesá nebo hned se zvýší zpátky (a někteří nedávají ani u horečky, to už je o názoru a nátuře)

Jinak je to individuální. Moje holky se začaly osypávat souběžně včera navečer, dneska už jsou víc (a do všech otvorů). Teplotu nemaj (nebo lehce zvýšenou. Nezdá se mi, takže to neměřim)

Dr řekla, že pokud by teplota začala po dobu, co se vysévají pupínky, tak OK. Pokud by začala až poté, co budou vysypané a začne to zasychat, máme naklusat.

Takže léky tu budu mít pro sichr připravené, ale nedostanou nic (resp. mladší dostává, má foukátka a akt. z počasí rozjetej kašel plus rýmu, starší nic). Pokud bude jo potřeba, dostanou Dithiaden, ale pokusíme se to zvládnout bez něj

Mladší bude mít 2r10m, starší bude mít 6r3m

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.12.10 17:10

Tak už měl 38,2 a strašně plakal, tak jsem mu dala Panadol sirup. Také hned nesrážím, většinou čekám do 38,5, ale tím že byl tak uplakaný, tak jsem mu dala. Jo k lékům od horečky se může dávat Dithiaden? Prozatím se neškrábe, tak nedávám, jen kdyby náhodou začal. A čím Gábinko mážeš dětí. Manžel šel do lékárny a nbídli mu Psilo-Balsam. A uvažuji kdy začít mazat? Jo, teď po vyspínkání začly potvůrky vylézat.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 09.12.10 17:19

oni brečí, že je to svědí - spíš. Myslim si. Takže já bych fakt dala až když bude mít horečku a nebo před spanim.

Zatim nemažu. Manžel veze Tanno Hermal, ale zatim nevim. Mam tu připravenou betadinu a TTO.

Dithiaden tu mít budu pro sichr, dnešní první neštovicová noc u mladší byla výživná, ale zas bere aerius, tak to zvážím a zkusím ho dát místo ráno na noc a uvidíme. Nechce se mi jí to moc dávat, léků má i takhle dost…

zatim nedostane ani starší

Vykoupu je krátce v hypermanganu slabém a tim zatim končíme. Moje představa.

Nechala jsem si koupig teda genciánu. Nemam jí ráda, ale kdyby to měly v puse, tak jim to tam dam. Na pipiny zatim nevim

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.12.10 17:29

Gabinko a kdy teda až srážíš?

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.12.10 17:30

Jelikož někteří říkají srážet nad 38 a někteří nad 38,5?
Ale kdyby ho to svědilo, tak se škrábé ne?

Amaly
Závislačka 3797 příspěvků 09.12.10 17:42

Tak my měli neštovice u starší - první noc hrůza,tak jsme hned druhý den mazali k doktorce pro Fenistil a pak už to bylo v pohodě - předtím ji to hrozně svědilo a bolelo i v puse, teplotu měla jen mírně zvýšenou. Mazali jsme dle dr. tekutým pudrem. Teď už je v pohodě,ale od včerejška to má malej - 10 měsíců. Zatím u něj nic moc nepozoruju (samo kromě pupínků), akorát jídlo moc nechce,tak asi to má taky v puse. Taky přemýšlím, jestli se začne škrábat nebo ne. Co bude lepší, když bude ubrečenej - jestli Fenistil a nebo Panadol :think:
Každopádně přeju vám rychlý průběh a třeba to půjde bez obojího :wink:

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 09.12.10 18:01

asi fenistil bych dala…když už

Srážím jinak podle celkového stavu. Pokud evidentně trpí bolestí, dám i bez teploty.

Taky je to dítě od dítěte. Starší má vcelku pravidelně u nemocí ke 40, tam to se mou nehne a nechám jí spát.

Mladší je „mrtvá“ už nad 37, ale zas - koukám na celkový stav, co k tomu je.

Bojko
Kecalka 197 příspěvků 09.12.10 19:26

no my měli neštovice, když malý byly asi tři roky a týden měla 40, osypaná až hrůza. Mazali jsme tekutým pudrem a na intimních místech fialovou vodičkou. Dávali jsme mimo léků na srážení teploty i Fenistil kapičky

Andrejka1
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 09.12.10 19:30

Já nevím proč, ale naše doktorka nikdy Fenistil kapky nedá, vždy Dithiaden

Amaly
Závislačka 3797 příspěvků 09.12.10 20:28

a není to skoro to samé?

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 09.12.10 20:36

já nevim:D Fenistil tu mam akorát v gelu a to je k ničemu.

Ale preferovala bych ho pro způsob podání. Ta mladš mi prášek nesní, kapky a sirup do ní (nakoenc vždycky) dostanu…

Amaly
Závislačka 3797 příspěvků 09.12.10 21:21

Andrejko - a jste si vůbec jistí,že jsem to ty neštovice? Jen mě tak napadlo,že jsi psala, že pupínky pomalu lezou. Mě hlavně dr. říkala, že to musí postupovat,jeden den červený pupínek,druhý den už s puchýřkem a pak to zaschne,a druhý den vyraší další pupínky,který se další den změní v puchýřek atd.
Jinak Ríša už je plnej,pořád jsem čekal, jestli neštovice vůbec chytne a zkoumala jsem každý pupínek,ale od včera je to jasný,měl jich už asi 8 v hlavě, nějaký na hrudníku. Jinak neštovice každopádně pak jsou v hlavě a svědí.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >