Reklama

Horečka a v ústech červené tečky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 16.12.10 18:59
Horečka a v ústech červené tečky

Dnes od dopoledne má malá horečku. Měla 38,4 tak jsem dala Brufen, srazila po spaní měla zase přes 38 tak jsem dala Paralen a už je to zase na 38,8. Koukala jsem jí do pusinky a má tam takové malinké červené skvrnky. Na bříšku má pár pupínků, ale má exém, tak je možné, že se jí k té horečce zhoršil i exém. Můžete poradit? Nevím, jestli jet na pohotovost, nebo počkat do rána. Minule jsem se rozhodla jet i když nebyly horečky, jen vyrážka a malá měla spálu.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

mertinka
Kecalka 397 příspěvků 16.12.10 19:02

Urcite budes klidnejsi ,kdyz pojedete na pohotovost.. :wink:

nattallia
Kelišová 5140 příspěvků 16.12.10 19:11

Vypadá to na spálu ale pokud jste ji měli :think: nebo silná angína ale nechci strašit, určitě jedte hned na pohotovost :wink:

At je brzo líp :kytka:

Fifik
Ukecaná baba ;) 1961 příspěvků 16.12.10 19:35

Spála se bohužel může opakovat :-? Vysoké teploty a „malinový jazyk“ - výrazně červený a ťupkatý - jsou první příznaky.

Karllicka
Kecalka 398 příspěvků 16.12.10 20:01

Spala nebo ji tam radi streptokok.

poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 16.12.10 20:12

Kolozubko, já bych jela na pohotovost.

BohunkaP
Extra třída :D 14945 příspěvků 16.12.10 20:19

Já osobně bych v popsané situaci nejela.

Není to miminko, horečku nemá ještě ani celý den a pokud se dá sirupem srazit, nechala bych dítě vyspat a jela hned ráno.

Karllicka
Kecalka 398 příspěvků 16.12.10 20:51

Ja bych taky jela rano k doktorovi.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 16.12.10 20:54

Já bych jela. Jednak proto, že jsem spálu nebo spálovou angínu na vlastní oči nikdy neviděla, ale měly to jiné děti z rodiny, je to pěkný prevít. Neviděla jsem, protože nemocným návštěvám se vyhýbám.

Můj syn měl dvakrát hnisavou angínu, vysoké horečky, taky je neměl ještě celý den, ale moc ho bolelo v krku a pořád chtěl spát. Jeli jsme a už to bylo rozjeté, dostal ATB.

Jen bych se asi domáhala přednostního vyšetření - podezření na infekční nemoc. Spála a spálová angína je infekční, jednou za pár let bývají ve školkách a školách epidemie.

BohunkaP
Extra třída :D 14945 příspěvků 16.12.10 21:02
Jana206 píše:
Můj syn měl dvakrát hnisavou angínu, vysoké horečky, taky je neměl ještě celý den, ale moc ho bolelo v krku a pořád chtěl spát.

To je jiná situace než popsaná. V tomto případě bych jela taky.

Ale holčička zakladatelky si nestěžuje na bolesti, není spavá - podle popisu má pouze horečku a tečky v ústech - a já po špatných zkušenostech považuji pohotovost za řešení ve stavu krajní nouze.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.12.10 21:07

Ahoj. Já bych zavolala na dětskou pohotovost řekla, že dítě má horečku a pupínky v puse a jestli máme přijet nebo to počká do rána.

Jana206
Nadpozemská drbna 26390 příspěvků 16.12.10 21:10

Bohunko, ale té holčičce zakladatelky je 18 měsíců :nevim: Starší teda v tomto věku obstojně a srozumitelně mluvil, mladší byla sice celkově vývojově dál, ale co se týče mluvení, používala univerzální slovo „toto“ :-) Nevím, jestli by mi řekla, že ji bolí v krku :mrgreen:

No, možná jsem moc úzkostlivá, ale nikdy nemůžeme odhadnout, co se z toho vyvine.
Taky považuju pohotovost za řešení z nouze. U nás na pohotovosti i neradi předepisují ATB. To by měl udělat lékař, který dítě zná a ví, jaké nemoci prodělalo a co bralo za léky v poslední době.

Pokud je pohotovost v dojezdové vzdálenosti a holčička není spavá, nechová se jinak, tak bych možná taky počkala. Pokud ale bych bydlela třeba 20 km od pohotovosti, jela bych večer než v noci :nevim:
Záleží na situaci.

peluani
Extra třída :D 10543 příspěvků 16.12.10 21:36

Ahoj,ja bych jela,buh vi co to vsechno muze byt :think:

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 16.12.10 22:38

Ahoj, všem moc děkuji za názor. Nakonec jsem volala na pohotovost a řekli mi okamžitě přijet, tak jsme jeli a máme spálu :-( Spála se opravdu může bohužel opakovat, ale dr. nám řekla, že mám tentokrát trvat na kontrolním výtěru a taky na vyšetření ledvin. Toninka dostala první dávku penicilinu a zítra ráno jedeme na další pigárko :-( Je to fakt na palici, budeme zase měsíc v izolaci.

BohunkaP
Extra třída :D 14945 příspěvků 16.12.10 22:58

Tak hlavně, ať jste brzo v pořádku! :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >