Reklama

Nákaza neštovicemi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 14.12.10 12:50
Nákaza neštovicemi

Ahoj mamky,
mám 3 děti ve věku 6, 3,5 a 11 měs. V neděli v podvečer jsme byli na návštěvě, přičemž v pondělí odpoledne se holčička známých osypala neštovicemi. Do té doby neměla žádné příznaky, vyrážka, teplota, bolest hlavy apod. Jaká je pravděpodobnost, že to naše děti chytly? Podle toho, co jsem se dočetla, je inkubační doba cca 14 dní a to nám vychází akorát tak na Vánoce:o(((
Díky. P.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 14.12.10 12:54

Nakazit se určitě mohli, aspoń to budete mít za sebou.
U některých dětí je průběh lehký, tak třeba to budete mít taky tak.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 14.12.10 12:57

no šance je relativně veliká. Infekční jsou děti cca 2 dny před výsevem (přičemž ale nemaj příznaky, nebo nic, co by si člověk dal do souvislosti)

Inkubační doba je cca 10-21dní (průměrně prej 11-14 den, ale četla jsem i o 29dnech)

Nezbývá než držet a čekat. Někdo by eventuálně očkoval Varilixem, ale to už bych radši ty neštovky prodělala.

Zvažovala jsem to na podzim, ale nakonec jsem kvůli mladší, která bejvá dost nemocná a je to první zima po vyndání mandlí, čili jsme chtěli sledovat, jak na tom bude, odmítla.

Minulou středu večer se holky osypaly téměř současně (starší má 6, kvůli ní jsem to zvažovala, pže kdyby je neprodělala, asi bych kolem 10-12roku očkovala). Ve středu odpol u nás bylak ámoška s malou holkou, dopol jsme byli u sousedů, pár dní předtím sousedka…holka starší chodila do školky…no veselé, fakt…

Ačkoliv první dny byly náročné (hlavně u mladší, ta to nesla hůř), beru jako pozitivum, že to máme za sebou. Na Vánoce nezávidím, no…hlavně na to myslet, až s někým vt é době budete v kontaktu - v tu inkubačku…upo­zorňovat na to lidi…

Já čekám v druhé půlce tohoto týdne, jak dopadne sousedka, od příštího týdne čekáme, co ostatní…fakt jsem zvědavá, jak se to rozjede

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 14.12.10 12:58

jo, starší měla do 50kousků (nepočítala jsem, odhaduju), nic moc. Víc jí to trápilo jen v uchu, jinak dobrý.

Mladší toho měla dost, všude (ale myslim, že mohla na tom bejt i hůř)…

každopádně přeju, ať to dopadne dobře

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 14.12.10 13:03

Takže bychom asi měli přestat chodit do školky?

poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 14.12.10 13:06
VikiSam píše:
Takže bychom asi měli přestat chodit do školky?

No jestli už jste tam dva dny byli, tak tomu už nezabráníš.

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 14.12.10 13:11

Ale pakliže je inkubační doba 10 - 23 dní a dítě je infekční 2 dny před výsevem vyrážky, tak by to podle mého laického uvážení ještě mělo smysl, nebo ne?

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 14.12.10 13:13
VikiSam píše:
Ahoj mamky,
mám 3 děti ve věku 6, 3,5 a 11 měs. V neděli v podvečer jsme byli na návštěvě, přičemž v pondělí odpoledne se holčička známých osypala neštovicemi. Do té doby neměla žádné příznaky, vyrážka, teplota, bolest hlavy apod. Jaká je pravděpodobnost, že to naše děti chytly? Podle toho, co jsem se dočetla, je inkubační doba cca 14 dní a to nám vychází akorát tak na Vánoce:o(((
Díky. P.

z toho, co tu čtu, jste tam byli tuto neděli. Takže doma by zůstat měli, ve školce to zatim podle mě roznést nemohli. Protože infekční jsou 2 dny před výsevem a vysévat se začnou cca těch 10-21dní.

Na druhou stranu - neštovice chytit nemuseli a do situace, kdy se můžou nakazit, se mohou dostat ještě hodněkrát a pokaždé by měly zůstávat doma

To je otázka - zůstat či nezůstat… :nevim:

Amaly
Závislačka 3797 příspěvků 14.12.10 13:37

Jako vím,že je to blbé,ale já bych do školky dávala,páč jako to by pak museli být od 7. do 27. dle doma, což je 20 dní. A ještě k tomu to fakt chytit nemuseli…
Když zjistíš neštovice-pupínky,tak už bych samo nikam nechodila. Ale jinak jo. :oops:

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 14.12.10 13:46

Jééé, pošlete mi taky nějakou nákazu. Já se snažím děti nakazit už 3 roky a pořád nic :-? :lol:

Virus už v dětech pravděpodobně je, takže pokud už byly ve školce, je možné, že infikovaly někoho dalšího. Asi bych pro jistotu nechala doma :think:

nozu
Extra třída :D 11580 příspěvků 14.12.10 13:56

podle mě jste neštovice chytit mohli a taky nemuseli. do školky bych děti klidně dala. stejně v nich neštovicové epidemie běhají po vlnách… jen bych se vyvarovala návštěv u těhotných a malých miminek.

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 14.12.10 14:14

no poslala bych, ale vzhledem k tomu, že holky vypadaj, že zasychaj, tak nejspíš neposloužíme :D

lulje
Kelišová 5528 příspěvků 14.12.10 14:18

Nečetla jsem ostatní.
Já tipuju, že jste to na 99% chytli ;) :palec:
My jsme to takto měli loni - malá si hrála s bratránkem, který příznaky neměl, ale druhý den se osypal. Hráli si 5.12., první pupínek jí vyskočil 20.12. Vím to přesně, protože jsem ten den zjitila, že jsem zase těhotná :lol:
Byl to mazec, protože hned po Vánocích jsme odjížděli na týden do Tater a odtud rovnou na týden na Ukrajinu. Přežili jsme a ten věk byl na neštovice ideální (měla rok a půl).

VikiSam
Kecalka 120 příspěvků 14.12.10 14:37

No holky, já se z toho, že jsme je pravděpodobně chytili moc neraduju. Když si představím tu dobu než mi odstonají všechny 3 děti 8-o :-? a ještě ke všemu nemám žádné zkušenosti, o to víc se třesu.Zase na druhou stranu, kdyby to měli všichni najednou, tak to máme za sebou a je klid. No ale proč zrovna o Vánocích :cry:
A s tou školkou a kroužky teda nevím, taky mi příjde jako blbost zůstat preventivně doma, ve škole by to koneckonců nešlo vůbec. Ale cítím se jak malomocná. Nevím, jestli teď mám na pozdrav každému odpovědět, že jsme se setkali s neštovicema. :roll:
Poslala bych je klidně dál, kdyby to šlo :think: :-)

lucielle
Zasloužilá kecalka 757 příspěvků 14.12.10 14:52

Já bych je do školky klidně dala… Co bych za to dala někde chytnout neštovice, marně se o to už nějakou dobu pokoušíme :-) Navíc pokud by je měli na Vánoce, tak alespoň ty maminky, co chodí do práce, by byly rády, že se většina nemoci pokryje ve dni, kdy se nemusí omlouvat z práce :wink:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >