Chlapeček rok a půl horečky 40

23
8.3.21 16:58

Horečky 40tky

Ahoj holky,
Jdu si sem pro radu. Náš malý, rok a půl, chlapeček trpí od svých 10 ti měsíců často na horečky. Poslední horečka býka doprovázená rýmou a kašlem, byl s tím spojené i slabý zánět močových cest.
Včera večer jsem už cítila, jak hoří, tak jsem zbystřila a naměřila mu 39,3 po odečtení v zadečku. K tomu žádné jiné příznaky. V noci tedy pláče bolesti, asi hlavička, a je neklidnyVzdy srazim nurofenem na 4 hodiny a pak zase horečka vystřelí na těch 39,4.
Co si myslíte, že to je? Je to normální, že dítě může mít horečku bez dalších příznaků?
Moc Vám. predem děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26011
8.3.21 17:00

Šestá nemoc nebo covid nebo cokoliv jiného. Po jednom dnu těžko říct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
8.3.21 17:07

Co to je ti asi nikdo neporadí, ale k tomu co píšeš… pokud srazíš horečku po 4 hodinách, tak musíš střídat Nurofen a Paralen/Panadol a ne dávat pokaždé Nurofen. Ten se smí opakovat po 6 hodinách. Zároveň bych určitě přidala i mechanické srážení, to znamená sprcha, ledové obklady atd. nejen srážet léky. A poslední poznámka, dávkování na sirupu je celkem hodně podseknuté. Naše doktorka mi poradila pokud nejde horečka srazit, tak dát o něco více, ale upřímně být tebou tak o tomto bych se poradila s doktorkou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
8.3.21 17:10

Nevím jestli je to normální, ale oba moji synové od malička trpí na to stejné. Tak jak jsi napsala, vysoké horečky a pak buď rýma nebo prostě vůbec nic. Horečky netrvají dlouho maximálně dva dny a pak prostě nic. Zrovna nedávno to měl syn 19 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.3.21 17:19

@Anny2148 Ano, Nurofen střídám s paralem. O tom jsem byla informována před půl rokem na pohotovosti. A prý nurofenu místo 2,5 ml dávat 4-5ml po 8 hodinách. Je to fakt pech do těch našich prdolku rvát takové množství léků. Myslela jsem, že covid by se projevil i s prujmem, zvracení. Moc díky za připomínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.3.21 17:21

@Andreáček Viď? Četla jsem mnoho článků, že některé děti na horečky holt trpí. Ale kamarádka mé dnes vyděsila, že to u toho našeho už není normální, mít horečku co 2 měsíce.
Našemu malému je 18 měsíce, podobně jako Vašemu. Řešila jsi to s pediatrem nebo nevíš, zda tohle je normální jev? Řeším se, že je to zajet ledvin - projevuje se horečkama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
8.3.21 17:24
@VEROVELS píše:
@Anny2148 Ano, Nurofen střídám s paralem. O tom jsem byla informována před půl rokem na pohotovosti. A prý nurofenu místo 2,5 ml dávat 4-5ml po 8 hodinách. Je to fakt pech do těch našich prdolku rvát takové množství léků. Myslela jsem, že covid by se projevil i s prujmem, zvracení. Moc díky za připomínky.

Toho Nurofenu se dává polovina váhy dítěte po 8 hodinách. To odpovídá maximální denní dávce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
660
8.3.21 17:26

@VEROVELS Super, nechci poučovat, jen jsem si říkala že to radši napíšu. :) Horečky u takhle malých dětí jsou normální, doktor na něm dřív jak za tři dny nic nevykouká, ale můžeš mu zkusit zavolat a jen nechat pro jistotu vyšetřit moč. Ale obecně pokud jsou horečky kolem 39 tak to prý bývá virové, pokud jsou nižší, ale dlouho tak bakterie. Takhle mě poučila hned u prvního naše doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.3.21 17:30

@Kvestorka děkuji.Tak to odpovídá těch 5 ml.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.3.21 17:31

@Anny2148 Bezva poznatek. dekuji. Je pravda, že si Venousek se svojí neterinkou dva dny zpět vyměnili dudlíky. Ale ona byla zdravá. Třeba měla něco prodělaného a my to nevěděli 😏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
100
8.3.21 17:35

Každé dítě je jiné, některé děti na to prostě trpí, si myslím. Když jsme byli u doktorky, tak malého vždy prohlédne, poslechne, vzali i moč, no a prostě nic. Vždycky řekne, uvidíme, a když to samo přejde dále to neřeší. Už tam s tím nechodím. Moje mamka mi říkala, že můj brácha to tak míval jako dítě také, prostě hned horečka a jak rychle to přišlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.3.21 17:54

@Andreáček Nám teda pediatrická zkontrolovala jej jednou moč a to jsem ji přinesla sama od sebe. Asi to nebere jako prioritu u takhle malýho prdolu kontrolovat moč. Mně to teda přijde docela zásadní věc. Jak dlouho má Váš syn horečky, když už se dostaví?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26900
8.3.21 18:04

My si horeček taky užili. Pravidelně měl 2-3 dny kolem 40,5. Bylo to hnusný. I se zvažoval syndrom PFAPA. Nakonec to nebyl. On u toho míval CRP 150 a výš.
Vyrostl z toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.3.21 18:25

@Billi koukám,že opravdu nejsme sami.To mě moc mrzí, že jste si také tak vytrpěli. Kolik bylo Vašemu dítěti a v jakých časových etapách se horečky dostavovaly? U nás opravdu co dva měsíce. Jednou nám to Dr. Už prelecila ATB, zda to není závažnější zanet v těle. Poté chvíli klid.
Jak dlouho to u Vás vydrželo? Ty horečnaté stavy? Myslím, do kolika let ☺️ V bylo Vašedite i v noci nevrle? Myslím si, že tak vysoké horečky nejsou způsobeny růstem zubů, jak některi tvrdí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
8.3.21 18:27

@Billi CRP jsme posledně jeli 110,postupně se zvyšovalo, první den 20,pak 70,pak 110. Proto Dr. nasadila ATB.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat