Hormonální profil progesteron

76
7.1.21 21:45

Hormonalni profil progesteron

Hodnoty progestrenu po ovulaci

Ahoj holky, dnes jsem 7DPO, byla jsem si nechst udelat test na progesteron a vysledek je 2,57 ug/l. Zda se mi ten vysledek hodne nizky. Muzu poprosit o radi, kdo mate zkusenost?😊 K doktorovi se dostanu az na dalsi folikumentrii.

Dekuju😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2573
7.1.21 22:38

@gemini22 To je docela nizke cislo (= 2,57 ng/ml, jen prepocet do obvyklejsich jednotek). Jak dlouhou mas lutealni fazi (za jak dlouho po ovulaci mas MS)? Neni spis kratsi? Nemas PCOS? Napr. u PCOS byva nizsi hladina.
Asi budes muset pockat do folikumetrie, pak ti muzou dat progesteron k uzivani. Zacina se brat az po OVU. Ale asi dobre nabrat cely hormonalni profil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.1.21 05:12

@Petra Star

Ahoj😊 tento cyklus jsem byla 4 DC na krvi na cely hormonalni profil a doktor mi rekl, ze je vse v poradku. S timto vysledkem na progesteron jsem u nej jeste nebyla. Cetla jsem, ze za zacatek menstruace se pocita az kdyz vylozene zacne “tect” krev.. pak mam lutealni fazi 11-12 dnu… ale uz od 7DPO snad kazdy mesic, nachazim na toaletaku spineni jasne cervene krve, je to treba jednou za den, ale je to tam. O PCOS se doktor nikdy nezminil, kdyz jsem byla zatim 3× na folikumetrii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
8.1.21 09:37

@gemini22 s tou kratsi lut. fazi a spinenim je to nedostatkem progesteronu, coz sis i overila odberem. Priste to proberte a asi ti da uzivat progesteron v druhe pulce cyklu. PCOS to byt nemusi, jen to zeny s PCOS casto mivaji, tak jsem se ptala. Jestli mas prirozenou pravidelnou ovulaci, tak nejsi ten pripad

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
8.1.21 10:03

@Petra Star
Jojo, reknu mu to a uvidim, co mi navrhne. Merim si bazalni teplotu a ted 3× jsem byla na folikumetrii..minuly mesic jsem mela ovulaci 14DC..ted jsem byla na fol. 13DC to mi rekl, ze je cyklus anovulacni, ze je folikul jen 10mm…ja ale merila dal(protoze nekdy mivam ovulaci i 19DC) a podle grafu byla ovulace az 23DC..takze si myslim, ze ovulaci mam, ale kazdy mesic jinak, ale kratkou LT a spineni od 7DPO mam vzdy.

Dekuju moc za rady a pomoc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
8.1.21 14:54

@gemini22 V mereni teploty se nevyznam, nevim, jak je to spolehlive. Ale muze byt, ze folik rostl pomaleji. Uvidis, kdy ti prijde MS. Progesteron si pripadne zmer, az budes mit cyklus s ovulaci, takhle k tomu mas jeste jeden neznamy faktor. Ale to spineni a brzka MS je jeden z priznaku nizke hladiny progesteronu. Embryjko se pak nestihne uchnizdit a splachne ho to. Nekdy staci brat progesteron jen druhou pulku cyklu, tehotenstvi to chvili podrzi a pak uz si zlute telisko poradi, ale je lepsi to kontrolovat a nebo brat progesteron dele. Ale jsi na dobre ceste, tak snad se vam brzy povede. Pripadne zkuste IUI.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat