Hortenzie a jiné květiny

806
12.3.17 13:23

Hortenzie a jiné květiny

Ahoj :mavam: Hledám rady od zahradnic, jsem absolutní anti talent na pěstování kytek a vétšinou všechny zahubim. Letos jsem se ale hecla a chtěla bych si dát nějaký hezký kytky do květináčů ke vchodu, aby se to zutulnilo. A teď k věci, vchod je na jihozápad, od poledne tam do pozdního večera v létě praží slunce. Přežily by hortenzie? Po případně co jiného bych tam mohla dát? Myslela jsem nějaký buxus a pak něco kvetoucího, aby to bylo hezky veselý a barevný jako to mívají ve středozemí, poradíte???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.3.17 13:33

Doporučuji levandule, ta přímé slunce miluje!:-)hortenzie mi loňské léto totálně oddělalo, mám jednu víc na slunci a nestíhala jsem jí dodávat vodu..obecně bych se zaměřila na středozemní rostliny.-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
12.3.17 13:44
@beeerush píše:
Ahoj :mavam: Hledám rady od zahradnic, jsem absolutní anti talent na pěstování kytek a vétšinou všechny zahubim. Letos jsem se ale hecla a chtěla bych si dát nějaký hezký kytky do květináčů ke vchodu, aby se to zutulnilo. A teď k věci, vchod je na jihozápad, od poledne tam do pozdního večera v létě praží slunce. Přežily by hortenzie? Po případně co jiného bych tam mohla dát? Myslela jsem nějaký buxus a pak něco kvetoucího, aby to bylo hezky veselý a barevný jako to mívají ve středozemí, poradíte???

hortenzie mají rádi stín, nebo polostín a kyselou pudu. mediteranske rostliny zase potrebují teplo a nesnesou mrazy…ale je taková krásna a nenáročná rostlina ze stredomorí, která vydrží i chladné počasí, agapanthe, kvete nádherne na modro, kvÉty jsou i bíle, ale modré jsou podle mne krásnejší a listy celoročne ostávají zelené… anebo koupite vždy v kvetinárstvi neco a když to odkvete, tak to vyměníte… dejte si do googlu obrázky na hesla : zahrada, garden, garten, jardin mediteranée a inspirujte se…

• Citovat
  • Upravit
Aenne
12.3.17 13:46
@Kateřina Hubálková píše:
Doporučuji levandule, ta přímé slunce miluje!:-)hortenzie mi loňské léto totálně oddělalo, mám jednu víc na slunci a nestíhala jsem jí dodávat vodu..obecně bych se zaměřila na středozemní rostliny.-)

hortenzie nemá ráda příme slunce, musí být alespon v polostinu

• Citovat
  • Upravit
Aenne
12.3.17 13:48
@Kateřina Hubálková píše:
Doporučuji levandule, ta přímé slunce miluje!:-)hortenzie mi loňské léto totálně oddělalo, mám jednu víc na slunci a nestíhala jsem jí dodávat vodu..obecně bych se zaměřila na středozemní rostliny.-) [/citace

jo, levandule jsou nádherné, nevím jak ale přežijou zimu, jinak levnadule nemá ráda moc zalévaní, pak ji hnijou kořeny

• Citovat
  • Upravit
11452
12.3.17 13:52

Levandule normálně přezimuje, alespoň ta v záhonu. Hortenzie klasické ne, latnaté možná. Nádoby budou rychle vysychat. Nemyslela jsi spíš oleandry? Ty se musí na zimu uklidit. Zmrzly by.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.3.17 15:05

Levandule přezimuje v klídku, ale v květináči bych jí dala do chladné místnosti, to by fakt nemusela dát

s tou hortenzií je to pravda- myslím ten polostín, ale zvládala mi v pohodě i přímé slunce.. nikdy mi nezmrzla, zvlášt, když se na zimu zakryje folií nebo chvojím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
12.3.17 18:46

Takže ty hortenzie na zimu necháváte normálně venku? Já mám jedinou možnost uklidit ty rostliny do nevytápěné garáže, myslíte že by vydržely?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
12.3.17 18:50

@Aenne agapanthe je super typ, díky moc, přesně takové květiny jsem měla na mysli.

A ještě k levanduli-tu jsem v květináči měla a vždycky mi uschla, sousedce taky, při tom jsem zalévala, nevíte čím to může být?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Aenne
12.3.17 23:30
@beeerush píše:
@Aenne agapanthe je super typ, díky moc, přesně takové květiny jsem měla na mysli.A ještě k levanduli-tu jsem v květináči měla a vždycky mi uschla, sousedce taky, při tom jsem zalévala, nevíte čím to může být?

levandule vždy na zimu uschne, to je její cyklus, mnela by se před zimou ostříhat, nechat jenom takových 5 - 10 centimetru, podle velikosti a stáŔi rostliny a ona si vždy na jar vyžené nové stonky, levandule mám moc ráda, žiju v teplých krajinách, takže mám mediteranskou zahradu, nevím, co z toho přežije v Čechách, vím, že Agapanthe má ráda i chladnejší podnebí, nemá žádne choroby, vyrdží chlad, i sucho, je nádherná, existuíí dva druhy, trpazličia a obRí, ju mám v zahrade tu obří, velikou, kvety vyháni až do vejšky 1 metra, ale jenom kvety, které pak odkvetoou a zustanou dekoratívni listy… a mám jí taky i v kvetináčí,, do stredu velikého okrouhlého kvetináče jsem dala obří agaphonte a kolem nej trpasličí agaphonte a když to kvete, tak to výtváŔí takový kopček květin, no je to nádhera, nekvete celý rok, jenom od juna do augusta, ale to nevadí, protože ty listy jsou krásne pořád…

• Citovat
  • Upravit
Aenne
12.3.17 23:32
@Aenne píše:
levandule vždy na zimu uschne, to je její cyklus, mnela by se před zimou ostříhat, nechat jenom takových 5 - 10 centimetru, podle velikosti a stáŔi rostliny a ona si vždy na jar vyžené nové stonky, levandule mám moc ráda, žiju v teplých krajinách, takže mám mediteranskou zahradu, nevím, co z toho přežije v Čechách, vím, že Agapanthe má ráda i chladnejší podnebí, nemá žádne choroby, vyrdží chlad, i sucho, je nádherná, existuíí dva druhy, trpazličia a obRí, ju mám v zahrade tu obří, velikou, kvety vyháni až do vejšky 1 metra, ale jenom kvety, které pak odkvetoou a zustanou dekoratívni listy… a mám jí taky i v kvetináčí,, do stredu velikého okrouhlého kvetináče jsem dala obří agaphonte a kolem nej trpasličí agaphonte a když to kvete, tak to výtváŔí takový kopček květin, no je to nádhera, nekvete celý rok, jenom od juna do augusta, ale to nevadí, protože ty listy jsou krásne pořád…

opravuji agaphante - agapont je tvar, ve kterém se to tady vyslovuje.

• Citovat
  • Upravit
21810
12.3.17 23:40
@beeerush píše:
Takže ty hortenzie na zimu necháváte normálně venku? Já mám jedinou možnost uklidit ty rostliny do nevytápěné garáže, myslíte že by vydržely?

Hortenzie nechávám přes zimu na záhoně a zatím mi vydržela. uvidím co letos, po kruté zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
13.3.17 14:52

Hortenzii určitě ne, chodím okolo jedné zahrádky kde jí v létě stíní slunečníkem :lol:
Hezké a na slunci mohou být různé druhy tavolníků, na fotce nízký 30cm.
Různé druhy brslenů, některé se dají hezky tvarovat.
Nízká weigela.
Různé nízké dřištály, mám červený Admiration a žlutý Tiny Gold (bacha mají malé trny).
Deutzia gracilis ‚Variegata‘ je hezká celý rok.
:mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
14.3.17 21:04

@Reniii Děkuji za typ a ty variegaty jsou vhodné i do květníků??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
14.3.17 21:27

@beeerush Já je mám „na volno“ na zahradě…ale vše to jsou nízké, nenáročné keříky podle mě by neměl být problém je pěstovat v květináči. Samozřejmě ve větším květináči.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama