Reklama

Rychlerostoucí popínavka do stínu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

deli33
Stálice 58 příspěvků 07.03.17 08:14
Rychlerostoucí popínavka do stínu

Ahoj holky, poraďte mi prosím nějakou rychlerostoucí popínavku do stínu (na místo za domem, kam svítí slunce jen navečer). Nemusí kvést, jde mi o zelenou plochu místo plotového dílce (2,5m vysokého) - ideálně už letos v létě. Existuje něco takového? Za všechny tipy moc děkuji.

Reklama

Reakce:

mooch
Extra třída :D 13714 příspěvků 07.03.17 10:31

Tak to bych vysázela fazole, ačokču, malé kiwi nebo něco takového :-). Ale z trvalek - ve stínu mám podražec, ale je tam už tak 2 nebo 3 roky a pořád má 50 cm. Nějak se mu tam buď nedaří nebo nevím, každopádně čekala jsem, že poroste rychleji. Poměrně rychle mi roste akébie, ale mám ji na východ. ale začala pořádně růst až druhým rokem, asi potřebovala zakořenit.

cverunka
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 07.03.17 10:33

Břečťan. A jako bonus je zelený i v zimě. :)

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 07.03.17 14:28

Zkus tam zasadit psí víno - přísavník trojlistý nebo pětilistý. Za rok to asi nezvládne porůst, ale jinak roste rychle. Do stínu je nejlepší břečťan, ale ten roste hodně pomalu a je to energetická pijavice takže já osobně bych ho na dům nedávala.

Malaga
Generální žvanilka 24370 příspěvků 07.03.17 14:30
@cverunka píše:
Břečťan. A jako bonus je zelený i v zimě. :)

břečťan roste pomalu…

inkakřivák
Extra třída :D 13262 příspěvků 13.03.17 18:13

Rychle roste psí víno, ale zase opadává

poppaea
Závislačka 3320 příspěvků 20.03.17 17:29

Mám podobný dotaz, máme malou zídku s plotem (viz fotka), a ráda bych to nechala něčím porůst, ideálně, aby to bylo s květy. Nevadí, pokud to bude jednoletka…Jenom nevím, jak to zasadit - buďto dát na zem truhlíky, aby se to pnulo nahoru, a nebo nahoru zavěsit květináče… vůbec se v tom nevyznám, nikdy jsem nic nepěstovala, můžete prosím poradit? (Líbil se mi hrachor, ale ty lusky jsou prý trochu jedovaté, a to nechci kvůli dětem).

Janli
Kelišová 5424 příspěvků 9 inzerátů 21.03.17 00:02

@poppaea Nejlepší je na zem postavit květináče, každá popínavka se plazí nahoru. Podívej se na povijnici. Roste rychle a hezky kvete.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Gondík, Měcháček a Hanuš ve hře Zkurvení havlisti: Nazí muži, co rozumí všemu

Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu. Přesně tak mluví tvůrci... číst dále >

Zablokovaný Facebook? Chtějí mi zavřít pusu, je to jako za nacistů, říká Klaus ml.

Chystá zákon o svobodě slova na internetu, kvůli cenzuře se v neděli veřejně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama