Jak se starat o petržel?

330
9.3.17 21:12

jak se starat o petržel?????

Prosim jak se starat o petržel v tomto stavu :D vždycky mi chcipne, nemusí to byt petržel bazalka, pažitka atd?? Jediné co mne napadlo ostříhat a dát do mrazáku :lol: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2098
9.3.17 21:18
@Jj.Mm píše:
Prosim jak se starat o petržel v tomto stavu :D vždycky mi chcipne, nemusí to byt petržel bazalka, pažitka atd?? Jediné co mne napadlo ostříhat a dát do mrazáku :lol: :roll:

To mas koupene v supermarketu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
9.3.17 21:18
@pedigka píše:
To mas koupene v supermarketu?

Ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7237
9.3.17 21:57

Podle mne chce hlavně spoustu světla. Zkoušela jsme ji pěstovat na balkoně (lodžii), ale neúšpěšně. Prostě měla tmu. A to jsem ji měla jak ze semen, tak sazeničku za zadrádky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4986
9.3.17 21:59

@Jj.Mm Tak jako tak ti možná chcípne, misku s vodou ob den, nepřemokřit, nemá to ráda, zpracuj lístky kolem, co nejdřív, kudrnka stejně ani nevoní, jen hezky vypadá. Když chceš zachovat, tak nechat prostřední lístky a třeba se ti povede po přesazení do běžného substrátu ji zachovat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.3.17 22:35

Myslím, že tyhle kupované bylinky se hlavně musí co nejdřív přesadit do normálního substrátu, ten, ve kterém jsou prodávané, je dimenzovaný na to, aby rychle vyrostly a byly svěží na prodej, ne aby vydržely.
Jestli je to koupené ve fólii, tak bych ji na tom prvních pár dní nechala a rosila to rozprašovačem, teprve postupně „přivykala“ na drsnější podmínky.

Jinak, přidávám tip na pořad o tom, jak se tyhle bylinky pěstují:
https://www.stream.cz/…supermarketu
(snad se to smí, dávat sem externí odkazy…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2098
10.3.17 00:34

@klamonožka
Stejny odkaz jsem sem chtela napsat. Byla jsi rychlejsi :palec:.

Mne kupovane bylinky ze supermaketu vzdy zasly :-(. Naopak moje mamka je venku zasadila a par let uz se jim krasne dari. Pritom se o to nestara.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
737
10.3.17 18:13

@pedigka Mám to stejně, vše mi celkem rychle chcíplo, jen jedna bazalka přežila…ostříhanou jsem jí někdy loni v dubnu zasadila do skleníku k ředkvičkám a děj se vůle boží. Přežila a zásobovala mě celou sezonu :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
10.3.17 18:22

@Jj.Mm Nejlépe přesadit do nového substrátu na bylinky a nenachávat pouze v tom původním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama