Hovawart, irský setr, nebo kdo?

Flenka
10.6.15 19:24

Hovawart, irský setr, nebo kdo?

Ahoj, přestěhovali jsme se do starého rodinného domu s obrovskou zahradou a chtěli bychom si k ní pořídit pejska na hlídání. Nyní máme doma jedno malé miminko, ale plánujeme jich více, proto by měl být pejsek i k dětem. Já zvíře nikdy neměla, ale manžel vyrůstal s mnoha zvířaty, psi nevyjímaje a náročnějšího by se nebál. Pejsek by měl boudu na zahradě, ale i pelech v předsíni u zdi kterou vyhřívají kamna z druhé strany. Jakého pejska byste doporučily?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

13534
10.6.15 19:28

Dost se radí ten hovawart, takže jestli se vám líbí, asi to není špatná volba. :palec: Já jen chci vyjádřit potěšení, že počítáte s pelechem i uvnitř - občas tu čtu o pobytu výhradně celoročně venku a je mi jich tak trochu líto. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 19:28

Hovawart, fena. Mám 2 a jsem naprosto spokojená. Je potřeba zkušenost a socializace, ale jinak je to fantastický hlídač a miluje rodinu. Ale dá se snadno zkazit, na to bacha. Ke zvířatům je fantastický. Utekl mi králík, on ho chytil a držel něžně tlapou a čekal, až si ho vemu. Zahání slepice, ovce, kozy. doporučuji, ale je to ostrý pes se silným pudem na hlídání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 19:30

Jo a zahřívat hovík opravdu nepotřebuje, ale netvrdím, že není rád, když smí na chvíli do baráku. Pak chce zas ven, kor v zimě je jim v domě horko. A to jsem z velmi chladné oblasti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11398
10.6.15 19:30

Tak na hlídání určitě ne setr, ale hovawart.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
10.6.15 19:31

Já jsem jednoznačně pro zlatého retrivra. Je to ohromně chytré plemeno samo o sobě, když se mu dostane dost pozornosti, lásky bude to výborný hlídač i mazel k dětem. Měli jsme fenku 16let, respektovala a poslouchala všechny členy rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11398
10.6.15 19:40

Retrívr a hlídač? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
10.6.15 19:41

Hovawart - je to úžasný pes, se kterým navíc jde dělat víceméně všechno. Nebo pak německý ovčák - pohlídá vám barák a k dětem je taky super - já s nima vyrůstala:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.15 19:41

Určitě howík - jako hlídač perfektní. Ale přimlouvám se za fenu. Se psem je docela těžké pořízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 19:43
@PetiteFillette píše:
Určitě howík - jako hlídač perfektní. Ale přimlouvám se za fenu. Se psem je docela těžké pořízení.

To určitě, jednoznačně fenu!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
10.6.15 19:44
@Fjodorka píše:
Retrívr a hlídač? 8o

Jeden z milionu :D A hovík je chytřejší :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Flenka
10.6.15 19:46

@loves Ovčáka nechci já, pokud tak křížence, ale spíš ne :).

Jinak všem děkuju za reakce, koukám že Hovawart výrazně vede. Přemýšlely jsme o tom plavém.

• Nahlásit
  • Citovat
antoinnetka
10.6.15 19:50

Já se přimlouvám za dobrý skutek a vzít si psa z útulku :) Vděčnějšího kamaráda stejně nenajdete

• Citovat
  • Upravit
10.6.15 19:53

Švagrová má fenu hovíka a je fakt skvělá. Jen říká, že jí nevěří, že jsou do jisté míry nevyzpytatelní, takže by ji třeba nenechala samotnou s dětma (má devítileté dvojky). Ale hlídač je parádní, nemá sklony k útěkářství, na návštěvy milá, nikdy nikomu neublížila. Od této feny se „podařily“ neplánovaně štěnda s flat coated retvívrem, jednoho s pejsků si vzala kamarádka, a to je teda rapl. Hroznej poděs, snaží se být pořád dominantní, jsou mu skoro 3 roky a ač má výcvik, usměrnit ho dá hodně práce. Švagrová je zběhlá ve výcviku velkých psů, měla například i leonbergery, i psy, i feny a říkala, že by si nikdy hovawarta psa nepořídila, ale do fenky by šla z fleku znovu.
Jinak pokud chceš tip ještě na jiné plemeno, tak super je i Výmarský ohař - dlouhosrstý. S tím mám osobní zkušenost a i když je to pes lovecký, tak pokud má velký prostor pro pohyb, tak mu lov nechybí. A je to naprosto fantastické plemeno. Oddané, strašně moc chytré, rychle se učí, hlídají, k dětem úžasní. Akorát to chce dobře oplocený pozemek - jsou to hraboši a umí docela skákat a šplhat :lol:

Příspěvek upraven 10.06.15 v 19:54

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4148
10.6.15 19:54

@antoinnetka Pejska z útulku bych si k miminku rozhodně nepořídila. člověk nikdy neví, jakou má ten pes zkušenost a jak zareaguje třeba když malé dítě nečekaně spadne, zakřičí…
Na to je dost času, až budou děti velké a nebude hrozit žádné nebezpečí. My takového křížence měli a k dětem bych ho nepustila ani omylem - vše s ním bylo na dlouhé lokte a třeba několik let se učil vůbec jezdit v autě, vyjít po schodech do baráku… Prostě všechno, i mne samotnou jednou kousl… Vděčný byl, ale k dětem je útulkáč prostě risk, který bych já nepodstupovala…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama