Hrozí deprese?

4.6.15 11:21

Hrozí deprese?

Ahoj, jsem nervózní z přítele.. Ráno jsem vstávala do práce a přítel seděl na posteli, lesk v oku, tak jsem se ptala co se děje, prý že nic. Teď mi volal do práce a snažil se mi to vysvětlit - že někdy mívá takové stavy, návaly smutku, že se ráno vzbudí, chce se mu brečet, zdají se mu sny o tom co špatného se mu kdy stálo a tak.. Opakuje se to cca po dvou měsících, tak mám trochu starost, aby se z těhlech občasných úzkostí nebyklubala třeba deprese. Máte s tím někdo zkušenosti? Mám ho hnát k doktorovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1963
4.6.15 11:26

Spíš nějaký syndrom vyhoření :nevim: Deprese je dlouhodobý stav.
Myslím, že ho práce asi moc nebaví, nenaplňuje, může tam být šílený kolektiv… Mluvila jsi s ním o tom? A kolik je mu let?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 11:32
@puntice píše:
Spíš nějaký syndrom vyhoření :nevim: Deprese je dlouhodobý stav.
Myslím, že ho práce asi moc nebaví, nenaplňuje, může tam být šílený kolektiv… Mluvila jsi s ním o tom? A kolik je mu let?

Je mu 32, o práci mluvíme, ale dělá za barem/nic jiného prý neumí/, lidi ho rozčilujou, ale nic dramatického, šéf je relativně v pohodě.. Normálně je normální, nebo jak bych to řekla, prostě to jak mu bylo ráno normálně nemá.. Syndromem vyhoření bych to rozhodně nenazvala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1963
4.6.15 11:54

@lilliann nelépe by poradila @Ester13

Já tyhle stavy úzkosti znám, ale tedy ne ráno, měla jsem je večer.
Ráno jsem je mívala jen rok, kdy jsem byla opravdu v nevyhovujícím zaměstnání. Třeba to má nějaký prostý důvod. Stalo se to už někdy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6582
4.6.15 12:23

Ahoj, píšeš, že stavy bývají nejčastěji ráno a že nasedají na sny, které se mu opakují a obsahy těchto snů jsou o tom, co se mu špatného stalo.
Těžko takto diagnostikovat, ale po těch pár řádcích, které jsi napsala si myslím, že ano, na psychologa to je a tyto stavy mají opravdu tendenci někdy se zhoršovat.
Nechci střílet jen takto od boku, ale na medikaci bych to neviděla, čili bych nevolila psychiatra. Pokud by to na ni přecejen bylo, určitě by ho psycholog poslal dál.
Jestli chceš, klidně mi napiš víc, klidně do SZ a můžeme něco vymyslet. Jako velmi pozitivní na tom všem vidím to, že partner s Tebou o tom mluví, to je vždy velmi dobrá zpráva.

Psychologové se dají sehnat i přes pojišťovnu, jen je třeba, aby mu psycholog lidsky sedl. Odkud jste? Mohla bych, pokud budu vědět někoho doporučit. (taky je dobré zjistit, jakého terapeuta by preferoval-věk, polaví…).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.6.15 13:00

@Ester13 ahoj, jsme z Prahy.. říkal, že se mu to stává cca jednou za dva měsíce.. Jinak je to veselý kluk, i když trochu cíťa.. Prý si trochu pobrečí a je to dobré.. No říkal, že se necítí na žádný kožený gauče, tak ho moc nechci nutit. Zatím mi to vyprávěl jenom ve zkratce do telefonu, tak třeba večer se mi svěří více, až se uvidíme osobně..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama