Hry a hraní s 18m batoletem

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
66
20.6.22 22:32

Hry a hraní s 18m batoletem

Holky, už mi nějak dochází tipy na hry s naši 18m holčičkou.
Vybarvujeme, razitujeme, plastelína, knihy, loutkové divadlo, puzzle, kostky…venku chodime krmit zvířátka nebo na hřiště. Pokud prší už mi dochází inspirace…dcera si sama nezahraje ani na vterinu-ani venku ani doma.
Venku má bazenek, pískovišti a stan, kde máme polštářky a knihy. Občas se profrčí na odrazedle ale jinak nechce chodit, stále se chce nosit(což odnáší moje zada)potrebuji ji motivovat, zabavit…napada vás něco???popr.jak trávíte čas venku nebo doma vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29946
20.6.22 22:46

@ToDe Prstové barvy, vodové omalovánky, křídy na chodník, Duplo, vláčkodráha.
Mladší byla velmi kooperativní a zvládala jednoduché dětské stolní hry (chytání rybiček, krtkova zahradka, dřevěné pexeso).
Na chození fungovalo házet jim ty bílé praskací kuličky ptačího zobu.
A plastová motorka frcela teda hodne u obou, ale děti byly dost akční.
Některé děti mají rády hudební nástroje, tancování na písničky spíš. (u nás se to teda nechytlo).
Lidi si chválí Albi tuzku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1301
20.6.22 22:55

Naseho kluka dost bavi kuchynka, susak a uklizeci vozik, pak mi doma pomaha. Je mu 17 mesicu :lol: jinak taky se u nas osvedcil ortopedicky koberecek, mame orthopuzzle a bavi ho, kdyz se stridame, delame na nem drepy, delam mu ruzne opici drahy a tak. Zabavi se a zaroven udela i neco pro spravny vyvoj nozicky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20666
21.6.22 01:57

No, sijes si na sebe setsakra bic :nevim:.
Bodejt by se zabavila sama, kdyz kolem ni porad skaces.
Nech ji taky trochu prostor pro vlastni invenci. Deti se uci a posouvaji tim, ze objevuji a delaji veci samy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
638
21.6.22 04:23

Nic z toho neděláme. Syn nevydrží sedět, musel by tam být vterinakem, a s roubikem. Vysáváme vysavačem, vaří duplo, jezdí s auticky, kope se mnou na zahradě nebo se houpe na zavesenem laně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
21.6.22 07:44

Nerobím dieťaťu animátora :nevim:

Doma si väčšinu času robím svoje a ona mi asistuje s čím sa dá, kramari po suflikoch alebo sa hrá so svojimi hračkami. Vonku ju nechám ísť kam chce a len nasledujem, komentujem čo vidíme a dávam pozor aby nevbehla na cestu. Má teraz 20m, robím to takto od zhruba roka.

Aj spoločné aktivity doma nechávam aby viedla ona - ja si len sadnem k hračkam a nechám malú aby mi doniesla tú, s ktorou sa budeme spolu hrať.

Dieťa potrebuje priestor na to, aby sa mohlo nudiť a mať čas vymyslieť si vlastnú aktivitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
23.6.22 21:03

Dekuji za reakce, holky;)inspirovala jsem se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2590
24.6.22 08:23

Naše děti v tomhle věku už i hodně bavila hra na něco - na vaření, na nakupovaní, na opraváře, na hasiče, na doktora, starání o miminko… A různé stavebnice. Venku je bavilo jen tak chodit plus odrážedlo, koloběžka, písek, prolézačky, zahradničení, bazén…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat