Hry s malým miminkem

17.1.20 14:28

Hry s malým miminkem

Dobrý den, mám 6-ti týdenní miminko. Chtěla jsem se zeptat, jak jste jej rozvíjeli. Jestli jste si nějak hráli a nebo to bylo jen přebalování, krmení, mazlení a spánek? Taky mně zajímá, jestli máte někdo „nenosící“ miminko. My s manželem nechceme moc učit nošení na rukou, když není potřeba. Jaký máte na to názor. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

33
17.1.20 14:36

V tomto veku jsem s ni prohlizela kontrastni leporela (ty ji dost bavily, hodi se pak i pri paseni konicku), chodili po byte (aby se rozhlizela), zkouseli uz nejaky hrkacky… Zkus a uvidis, o co ma zajem :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 14:37

V tomhle věku je to opravdu zejména o přebalování, krmení, spinkání. Já jsem syna dávala pod hrazdičku, to ho bavilo. Měla jsem i snahu mu ukazovat obrázky, ale to podle mě žádný rozvíjecí efekt ještě nemělo. Pro nejmenší děti jsou taky různé kontrastní kartičky. Trénovali jsme polohu na bříšku (vždy pouze pod mým dozorem a na chviličku), taky jsem mu třeba třela o sebe ručičky a nožičky, to prý pomáhá, aby si miminko uvědomilo své tělo a okolní prostor. Další hry přijdou časem, nabízet hračky (Ale od určitého věku spíš větší, aby se podpořilo rozevírání pěstiček) a miminko si samo vybere. Podle mě se nedá noc zkazit ani zpíváním nebo čtením pohádek.

Já moc nenosila, když syn plakal, stejně to nepomáhalo. Můj názor je takový, že se má matka řídit vlastními pocity s přihlédnutím k tomu, jak miminko reaguje, zas bych se tomu nebránila za každou cenu, ale není třeba naučit mimčo, že ho budu nosit pri každém zakňourání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23370
17.1.20 14:43

Nijak, v 10 tydnech je obcas po hrazdou, snazi se sahat na hracky. V6 tydnech lezel jak placka.
Noseni, nikdo nenosi dite zamerne, vsichni vetsinou udelaji cokoliv aby bylo dite spokojene, kdyz je to noseni, tak nosi. Nechapu, co myslis tim „nechceme ho nosit“ tak nejak se s nim asi premistovat musis treba doma.

Příspěvek upraven 17.01.20 v 14:44

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.20 14:43

Určitě chrastítko :D dělá zvuky a je barevné zkusila bych mu to dávat i do ručičky jestli by to už chytil nějaké tenké a malé ale :* jinak podle. Mne i hudba rozvíji smysli miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
17.1.20 14:46

@pikola No myslím to tak, že třeba přijde tchýně a malý je spokojený na dece a hrajeme si a ona hned začne: vem ho na ruce a nos ho atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
17.1.20 14:53

Tak jak tu zahnelo - hrazdicka, chrastitka, kontrastni karty, obcas na brisko na chvilinku, povidat…mazlit a ja nosila teda rada, kdyz mala plakala a nebo knourala, uzivala jsem si to. Taky moc nechapu, jak nechcete nosit, jak tu zaznelo. Mas na premistovani po byte/baraku kosik na koleckach nebo? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
17.1.20 14:54
@andysek172 píše:
@pikola No myslím to tak, že třeba přijde tchýně a malý je spokojený na dece a hrajeme si a ona hned začne: vem ho na ruce a nos ho atd.

Tak nosit cely den ne, ale tak pomazlit a tak, proc ne. A kdyz nekdo prijde, tak chapu, ze si chce pochovat ;)
Pokud je spokojeny nekde, tak nevidim duvod jo odtamtud brat. Delej si to podle sebe. Klidne ji rekni, ze je spokojeny a nevidis duvod to porad nosit. Taky jsem malou dala na deku, ukazovala, povidala… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
881
17.1.20 14:55

My jsme ji v této době hodně zpívali, povídali a měla oblíbeného plyšáka, pořád na něj koukala a reagovala když jsme jí ho ukazovali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23370
17.1.20 15:02
@andysek172 píše:
@pikola No myslím to tak, že třeba přijde tchýně a malý je spokojený na dece a hrajeme si a ona hned začne: vem ho na ruce a nos ho atd.

Tak jí ho dej do ruky at si nosi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49126
17.1.20 15:06

Jsou děti, které nošení nepotřebují, a jsou děti velmi kontaktní. Pokud má člověk kliku na to druhé a nenosí, neb to dítě na to nechce učit, je to smutné. Pokud má člověk dítko nekontaktní, co se zabaví celodenním válením na dece, tak nač ho kam vláčet. Ale tělesný kontakt dělá dobře většině miminek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 15:13

@ugluk Právě máme podle mně nekontaktní. Malý se narodil a měl 5 kilo a sestřička říkala, že tak velké děti mají rády svůj prostor. A opravdu mám ten pocit. Po odříhnutí bych ho nosila. ALe začne plakat a uklidní se až v postýlce. Na jednu stranu jsem ráda, že ho nemusíme nosit celý den, aby neplakal.. Ale na stranu druhou mi je trochu líto, že má rád svůj „klid a prostor“ a já ho nemůžu pořádně pomazlit a ponosit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2090
17.1.20 15:37

Já jsem dceru v šesti týdnech měla na rukách nonstop, jinak brečela. Nijak jsem ji na to neučila, prostě nic jinýho nefungovalo. Od tří měsíců to postupně přestalo.
No a nijak cíleně jsem ji nerozvíjela nikdy, prostě co ji bavilo, to jsme dělaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama