Kolika - začátek až po 3. měsíci

3145
16.1.20 20:38

Kolika - začátek až po 3tim měsíci

Maminky, prosim o radu ci zkušenost, zda to neměl někdo z vás stejně.

Mám 3,5 měsíčního syna, narozen cca o 3 týdny dříve. S bříškem má problémy od cca měsíce, nějakou dobu ani sám nekakal. Muselo se pomáhat. To už teď celkem zvládá. Míval i zelené stolice s hlenem, to se teď celkem zlepšilo. Řešila jsem s pediatrem, navrhl pouze probiotika. Vyzkoušeny biopron a biogaia, obojí mi přišlo ještě horší… Espumisan taky hrůza.
Syn je kojeny. Přišlo mi, ze mají na plynatost vliv mléčné výrobky, ty jsem omezila, ale nevysadila úplně, používám máslo, ostatní nejim. Opět pediatr nevidí důvod držet dietu. Syn přibírá krásně, kožní projevy nemá… Co ho trápí, tak reflux. Občas ublinkava malo nebo vůbec, někdy hodně a to jsem také vůbec nevypozorovala, cim je to zpusobeno. Občas mi ale přijde, ze jsou to spojene nadoby. Jakmile je větší plynatost je větší ublinkavani…

Doteď to bylo náročné, ale poslední tři večery večer totální bolestivý pláč od 18 hod. Přichází ve vlnách a je vidět jak tvrdne bříško. Rourka nepomůže. Nabídnutí kojení ho ještě více rozpláče. Trochu pomáhá nahřátí bříška a nošení zády k sobě a houpání. Toto trvá cca hodinu a pak usne vyčerpaním. Pak se probudi do pul hodiny a chce nakojit a spinkat…

Nic jsem poslední dny nezměnila, nejim nic noveho… Absolutne nechápu, ze se to stále zhoršuje namísto zlepšení.

Máte prosím pro mě někdo nějakou radu. Nebo vyskytly se u některého z vašich miminek koliky az takto později? Případně je možná takto manifestace ABKM?

Děkuji za jakýkoliv postřeh a předem se omlouvám, když nebudu moc odpovídat, ale čas hraje proti mě :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16.1.20 20:48

Nechci vás děsit, nemusí to nic znamenat, může to brzy odeznít, ale vyžádala bych si uzv bříška a pokud tam nic nebude vidět, podívat se i přes záda. Syn na tom byl podobně, na koliky nepomahalo nic, biogaia I espumisan vše ještě zhoršovaly. Nyní se léčí s neuroblastomem. Jedna DR mi tvrdila, že bolest nemohla být způsobena nádorem, ale rodiče dětí s neuroblastomem, s nimiž jsem mluvila, měli stejnou zkušenost - ukrutne koliky, na něž nepomůže nic.
Držím palce, ať se vše ukáže být v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
16.1.20 21:19

@anonymni_prezdivka Dekuji za zkusenost. A vasemu synovi vznikly koliky taky z ničeho nic? Nedavno jsme na sonu bříška byli, cca měsíc zpět a to měl v pořádku… Tedy byli jsme kvuli náhlému zvraceni pro vyloučení zúžení žaludku. Poznal by se ten neuroblastom případně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4535
16.1.20 21:20

Já bych to hned neviděla černě. Syn měl taky koliky, každý den od cca 3 týdnu až do 4 měsíců jecel nepřetržitě 17-23 hod. Nepomahalo absolutně nic. Prostě z toho musel vyrůst. Dcera teď byla v pohodě, ale kolem 3 měsíců taky nastalo asi 2 týdenní zhoršení. Netuším, proč, taky nic Nepomahalo, ale stejně, jak to přišlo, tak to taky odešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1857
16.1.20 21:21

Naši kluci po biogaie zvraceli, jinak byli a jsou neblinkaci mimina. Pomohl dost Maxik od Dr. Maxe (probiotika pro děti, 1×5 kapek), pak na večer, když brečeli několik hodin v kuse jsem pred kojenim davala i 15 kapek espumisanu. Laktacni poradkyne mi však rekla, ze jestli se prdiky zlepší právě po espumisanu, nebo jiných kapickach se dozvím třeba až za týden :? Pomohlo taky nejist čokoládu a mliko jako takové (taky jsem plně kojila) a pila jsem kefiry. Je to na prd, ale chce to vydržet pokud se jedná o klasickou novorozeneckou koliku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
16.1.20 21:31

Vysadila bych mléko a radši i vejce aspoň na týden nejlépe 14 dni. Sama uvidíte jestli bude zlepšení. Abyste abkm mohla vyloučit. Mi se to jako ta alergie jevi. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
16.1.20 22:08

@Fifi2 Me prave taky docela :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
16.1.20 22:36

@hipisek84 tak za to nic nedáte. Já vysadila z mléka vše. A vyrazne zlepšení bylo, ale ne uplne. Pořád jsem si nebyla jistá. Až jsem se dočkala alergologických testu, tak se ukazalo, že je i na vejce.
Zkuste a budu držet palce, ať to je něco jiného. Ikdyz dá se s tím fungovat úplně v pohodě. A je velká šance, že to s věkem zmizí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
17.1.20 06:58

@Fifi2 Ty alergologicke testy se delaji z krve? Jinak trochu mimo tema, ale co jste jedla k snidani k pecivu? Mi z toho vychází jen sunka. Marmelada a margarin…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
17.1.20 07:11

Neporadí ještě někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
17.1.20 11:24

@hipisek84 ano z krve, ale trvalo dlouho než jsme se jich dočkali.
Margarín bez mléčných bílkovin je hnědá perla s vitaminy. Většina margarínu bílkoviny má. Jeste k tomu co jste napsala tak med, parky, paštika. :nevim:( studovat složení. )Stopy mléka, ale neresime. Taky obyčejný chleba s margarínem s redvickama, rajcetem..ve zdravé výživě jsou k dostání rýžové, kokosové jogurty, pomazanky. Nebo se dá koupit rostlinné mléko a udělat si puding, musli.
Můžete horkou čokoládu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.1.20 22:05
@hipisek84 píše:
@anonymni_prezdivka Dekuji za zkusenost. A vasemu synovi vznikly koliky taky z ničeho nic? Nedavno jsme na sonu bříška byli, cca měsíc zpět a to měl v pořádku… Tedy byli jsme kvuli náhlému zvraceni pro vyloučení zúžení žaludku. Poznal by se ten neuroblastom případně?

Omlouvám se za pozdní odpověď, já už sem moc nechodím… Napsala jsem to špatně, koliky měl od 3 týdnů. V 7t jsme byli na pozorování v nemocnici, protože křičel i20h denně - plakal I ze spani a spal max. 8h denně, vč. spaní přes den… Měl I reflux, ten se spravil asi ve třech měsících. Koliky polevily v 9t, o něco víc polevily ve 4m a zcela ustaly v 6m.
Bohužel nedokážu říct, jestli by nádor byl na sonu vidět. Znám případ, kdy holčička měla různé problémy, dělali opakovaně uzv, nic nenašli. Pak jednou někoho napadlo dělat uzv přes záda - a našli velký nádor v břiše.

Omlouvám se, nechci vás strašit, člověk už to s tou zkušeností vidí všude… Určitě to nic takového nebude, jen jsem už teď moc opatrná… Nebo spíš přecitlivělá na tato témata. Držím palce, ať je brzo dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.2.20 09:50

@hipisek84 ahoj hipisek, jak to s vámi vypadá? musím na vás pořád myslet a doufám, že je vše už lepší :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3145
23.2.20 07:49

@anonymni_prezdivka Promin, ze pisu az nyni, je toho nějak moc. Dekuji, ze jsi na nas myslela. U maleho se potvrdila ABKM, takže drzim dietu bez mleka a taky je lehce hypotonicky, tak cvicime Vojtovku. Nicmene jeho place, co jsem tu resila ted zpetne hodnotim jako prechod na jiny spaci rezim a kdyz jsme to vychytali, kdy uspat a jak (nekdy chce jen v leze ne v naruci) tak ty hysteraky prestaly. Tak snad uz bude jenom lépe. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.2.20 18:14

@hipisek84 jezis, to jsem moc rada! :hug: abkm mne mrzi, vim, ze je to velke omezeni, ale pry se to za par let srovna :) tak snad i u vas. drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat