Hubená v těhotenství - je to problém?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 21:14
Hubena v těhotenství je to problém?

Ahoj chci se optat… Jsem hubena od přírody, od otěhotnění jsem měla 159cm a asi 42 kg,.. Nyní jsem 20tt a mám 46,5 kg. Všichni kdo mě vidí tipuji že jsem tak možná ve druhém měsíci. Všechny testy mám v pořádku, miminko odpovídá velikostně dle tabulek. Celá moje rodina je hubena, ségra porodila v termínu, byla stihla jak já, ale nabrala až 20kg což jí i zůstalo. Druhá sestra jak anorekticka, vysoká, porodila ve 34tt kvůli infekci, ale od začátku měla v těhu Problémy, navíc kouřila. I o hodně jich přišla, má zasebou spoustu potratu. Každý mě straší mimo moji rodiny, že porodim dřív, že miminko nedonosim kvůli vaze. Ovlivňuje hodně moje původní váha to, jak se miminku daří? Jsem nekuřácka, nepiju, řekla bych že jim i dost zeleniny, ovoce… Sama se necítím šíleně hubena, jsem spíš drobná, o proti sestře jsem měla vždycky zadek a prsa :D. Navíc MUDr nic neříkal…

Přečtěte si článek: Jak se mění váha těla v těhotenství?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lenka_Hal
Extra třída :D 10203 příspěvků 23.07.19 21:18

Je to hodne o tom, jestli opravdu jis, jaka je zivotosprava. Hubene by neco nebrat mely, ale jsi teprve ve 20tt, to bych jeste neztracela nadeji…ale jde spis o pravdepodobnost (ne jistotu) trochu drivejsich porodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 21:19

Já měla na začátku prvního těhu na 171 cm 53 kg, do porodu jsem nabrala necelých 10 kg. Pořád jsem se ptala doktora, jestli je vše v pořádku, že moc nepřibírám a že mám malé břicho - uklidňoval mě, že mimi je dle utz naprosto v pořádku. Porodila jsem po termínu a syn vážil 3,7 kg.
Ale přece jen jsem trochu vyšší a těžší, tak nevím, jestli lze mou zkušenost zobecnit. Ale jestli je dle doktora všechno v pořádku a máš v něj důvěru, tak buď klidná. Ostatně, co ti zbývá jiného, násilím těžko asi přibereš.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12224 příspěvků 23.07.19 21:19

Ne nevadi to, ja třeba do 20tt jenom hubla. Ani na mě nebylo vidět že jsem těhotná nejvíc sem pak pribrala ke konci, u prvního 7 kilo u druheho 10.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 21:22

No právě já pribiram, v 1 trimestru by se mělo přibrat zhruba 1-2kg, ja přibrala 1.5kg… Ted ve druhem jsem přibrala asi 2.5kg zatím.. Jim celý den něco, mám neustále hlad. A řekla bych i ze zdrave…

josslyn.n
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 2 inzeráty 23.07.19 21:22

Já měla před těhotenstvím 52kg na 170 cm, takže o 10kg víc než ty, ale i o 10cm víc než ty, takže tak nastejno. Byla jsem štíhlá. Během 1. trimestru jsem přibrala jen 2.5kg, během druhého však už dalších 6.5kg. Teď jsem ve 35 týdnu a mám nahoře za celé těhotenství 11kg, takže taková klasika. Samozřejmě počítám s tím, že ještě přiberu. Miminko je zatím naprosto v pořádku, na váhu mi doktor neřekl nikdy nic.
Podstatné je abys nehladověla. Jez kdy máš chuť a na co máš chuť, neomezuj se. Miminko si z tebe totiž vezme co potřebuje, ale musí mít z čeho brát :palec:

Ještě jsem koukla do zápisků a ve 20tt jsem měla 57 kg, takže jsem přibrala do té doby 5kg.

Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 12224 příspěvků 23.07.19 21:26
@Anonymní píše:
No právě já pribiram, v 1 trimestru by se mělo přibrat zhruba 1-2kg, ja přibrala 1.5kg… Ted ve druhem jsem přibrala asi 2.5kg zatím.. Jim celý den něco, mám neustále hlad. A řekla bych i ze zdrave…

Tak to máš dobrý, já v tom prvním trimestru ještě 5 kilo zhubla, do 20tt sem nebyla ani na původní váze, nejedla sem skoro nic krom coly a rohlíku a občas cokady. A mimčo (vlastně oba synové) byli v pohodě, tabulkový, zdravý…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 21:27

@josslyn.n jeee moc děkuji :kytka: to jsem potřebovala slyšet = vidět :lol:, právě že dr nic nenamital, miminko je zdravé, ja jsem také ok, ;) a jim když mám hlad :palec:

pe-terka
Generální žvanilka 20270 příspěvků 23.07.19 21:31

V každém těhotenství jsme přibrala max 11kg - ale já nejsem hubená, jsem na pomezí štíhlá/ krev a mlíko (jak kde) :think: Pokud se dostatečně stravuješ a máš přiměřené množství kalorií (to neznamená přežírat se, běžná zdravá strava), tak to vůbec nevadí, že jsi hubená! Příroda miminko neošidí, pošle prvně jemu, pak tobě! Důležité tedy je aby tvá hubenost byla přerozená, nikoli z podvýživy :think: Pokud žiješ zdravě, máš zdravá rodidla, dostatek pohybu (pevné pánevní dno) a nežiješ promiskuitním životem, není důvod, abys porodila předčasně :think: Nestrachuj se předem :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 21:37

Já začínala na 55 kg/175 cm. Neměla jsem žádné nevolnosti, žádné zvracení a teprv v 19tt jsem přibrala první kilo. Teď ve 26tt mám nahoře tři. U doktorky se nad váhou ani nad přírůstkem vůbec nepozastavují, při měřeních prcek odpovídá tabulkám, tak věřím, že je všechno v pořádku :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 21:43

Vzdyt jsi pribrala 4,5 kila, to je akorat :nevim:
Ja 26.tt nabrala doted 4 kila, na konci to naskace samo
A vypadam, ze za chvili rodim, pupek neskutecny.

romik0013
Ukecaná baba ;) 1874 příspěvků 23.07.19 22:03

Bez obav, naopak bud rada, ze si hubenour a jis co chces :palec: mimi prospiva, ty taky, neni co resit..ja i takhle hubena mela mraky mleka, kojila sem do 17ti mesicu :palec: opravdu zalezi na kvalite stravy, ne na hmotnosti..jo a porodila sem v terminu 4kilovou holku a bez nastrihu :mrgreen: :mrgreen:

Petra67
Kecalka 363 příspěvků 5 inzerátů 23.07.19 22:04

Ja zacinala 52 kg, 170 cm, přibrala jsem na 61 kg, ovsem me se to spis tak rozlivalo pres nohy a zadek, ze jsem musela koupit nove kalhoty a bricho zadne…V 6. Mesici jsem nosila upnute tricka a bricho nikde, na svatbe kamarada v 8. mesici nikdo nepoznal, ze jsem v tom. Zrusila jsem i tehotenske foceni, protoze nebylo co fotit :lol: tyden pred porodem me cvaknul pritel v parku a celou dobu jsem zadržovala dech a nafukovala bricho, at tam neco mam :lol: vsecko v poradku.

Leo44
Kecalka 290 příspěvků 23.07.19 22:04

Jsem hubená dokonce na hranici s anorexii, otěhotněla jsem., bříško jsem měla vidět až někdy v 6-7 měsíci spíš v 7. Za celé těhotenství jsem přibrala 7 kg, malá byla zdravá a prospivala. Porodila jsem o týden dřív. Měla jsem naplánovaného CS, kterého jsem dobrovolně chtěla, mohla jsem rodit přirozeně ale to jsem nechtěla. po porodu jsem ztratila 12 kg a teď vedle sebe mám krásnou zdravou holčičku :srdce:

Sazuka
Kecalka 237 příspěvků 23.07.19 23:18

Já začínala na 47 kg a s výškou 163 cm, vždy jsem byla dost hubená a nešlo mi nabrat a jedla jsem naprosto normálně. V těhotenství jsem ze začátku taky moc nepřibrala, ale za druhý a třetí trimestr to pak vyskočilo ani jsem nevěděla jak :D dcera se narodila v 39+5 s váhou 2950g a 47cm a úplně zdravá. Taky jsem se bála aby bylo vše ok a tak jsem ještě brala těhotenské vitamíny a snažila se zdravě jíst. Teď čekáme druhé miminko, jsem v 31.týdnu a už jsem naprosto v klidu, štíhlost je u nás genetická, mamka i sestra jsou taky hubené. Tak buď v klidu, tím miminku prospěješ :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama