Fyzická únava v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 19:22
Fyzická únava v těhotenství

Ahoj holky, prosím o názor.
Jsem teď na začátku druhého trimestru. Chce se mi spát, takže ráda si klidně odpoledne hodinku dvě pospím. Ale to je myslím celkem normální.
Přijde mi ale zvláštní, že když mám nějakou i mírnou fyzickou námahu, třeba vyjdu jedno patro schodů, tak se zadýchám, buší mi srdce jako bych běžela kilometr.
Přitom jsem vždycky docela sportovala, jsem štíhlá, takové stavy po vyjítí schodů moc neznám.
Máte to taky takhle někdo? Čím to je?
Díky.

Přečtěte si článek: Únava a ospalost v těhotenství - co dělat?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pantalaimon
Kecalka 211 příspěvků 23.07.19 19:28

Nízká hladina hemoglobinu? Už ti dělala Dr. krevní obraz?

pikola
Generální žvanilka 21630 příspěvků 23.07.19 19:30

Mám, většinou je to jak ti dítě tlačí na orgány, např na plíce nemáš takovou kapacitu jak normálně. Plus se tu různé roztahují kyčle a pánev, hůř se chodí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 19:45

@Pantalaimon Před měsícem mi dělali odběry v rámci screeningu v 1. trimestru. Hemoglobin byl v normě.
@pikola No ale já jsem teprve v 16. tt a ještě to na mě ani není vidět. To se týká spíš až když je dítě v břiše větší, ne?

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 23.07.19 19:47

Já teď čekám druhé (20tt) a jsem totálně vyčerpaná. Malej má rok a půl, je neposedný šídlo, takže ho stokrát denně naháním, hodne se tulí, tak se jen s ním nadřu dost. Teď nám nefunguje výtah a vytáhnout kočár do jednoho patra mě totálně rozseká.

Chodím kvůli jiným zdravotním problémů každý měsíc na odběry a volala mi doktorka, že mám hodně málo vitaminu B12 a že mj kvůli tomu můžu být tak unavená. Tak teď druhý den zobu a snad to brzy zabere.

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9899 příspěvků 23.07.19 19:53

Unava je normalni i neschopnost ledacos udychat. Pry jde hlavne o to, ze ti hodne pribude krve, opravdu slusny objem tekutiny a srdce na tohle proste neni zvykle. Muze to byt i ta tlacici deloha, ale to uz asi zalezi na vysce, ja to znam az ke konci tehotenstvi, jsem vysoka… Ale musi v tom byt i neco jineho, protoze ja tak poznam tehotenstvi jeste pred testem, ze neudycham nejvyssi intenzitu pri sportu. :think:

t-jani
Neúnavná pisatelka 16042 příspěvků 23.07.19 19:53

Ono těhotenství každého zmáhá jinak. Některá je bez potíží celých 40tt a neví skoro, že je těhotná..a jiná půlku prozvrací, prospí, je unavená. Já jsem nyni potřetí těhotná. Všechny odběry ok. Ze začátku tedy hrozné nevolnosti, ale jsem hrozně unavená celou dobu.. a to jsem ani v jednom z předchozích těhotenství neměla. Dokonce jsem tak líná..že když slezu schody v baráku do kuchyně a obýváku, které máme v přízemí, tak když opravdu nemusím, nejdu nahoru :lol: teď už jsem chvilku před porodem, ale mám to celou dobu. Momentálně mám plíce o velikosti plic batolete :lol: :mrgreen: a to je v tom vedru masakr :roll: :lol:

Příspěvek upraven 23.07.19 v 19:55

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9899 příspěvků 23.07.19 19:54

Unava jako takova je vec jina, to muze byt vic faktoru. Mne se treba s unavou hodne ulovi ve druhem trimestru, protoze zacnu normalne jist, protoze mi zkonci nevolnosti…ale muze to byt spousta veci. Ale spat vic potrebuju teda cele tehotenstvi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 19:58

@Lara Farseer Díky za tip. Nevím ale jestli B12 bude můj případ. Mléčné výrobky jím denně, na sýru ujíždím, vajíčko (domácí) mám tak obden, maso jím také.

MichaelkaT
Kecalka 146 příspěvků 23.07.19 20:04

Ja to mela taky, jezdila jsem cele tehotenstvi na kole, skoro kazdy den, a cca od toho druheho trimestru uz jsem musela trochu zvolnit protoze jsem se vic zadychavala. Ve tretim trimestru uz jsem funela jak lokomotiva i kdyz jsem vysla jedno patro po schodech, ale na kole jsem jezdila dal, akorat pomaleji. Myslim ze je to normalni, mas vic krve, deloha tlaci na branici, vyzivujes navic dalsi delicko, to chce hodne energie.. doporucuju zustat aktivni, u porodu to ocenis, ale proste se neprepinej a zvolni tempo :)

PenelopaW
Zasloužilá kecalka 889 příspěvků 4 inzeráty 23.07.19 20:09

Každý to má jinak, moje první těhotenství bylo nejlepší, ještě ve třetím trimestru jsem běhala jako srnka, ale na rozdíl od těch dvou dalších jsem v prvním trimestru taky omdlela v obchodě :). Ta dvě další těhotenství jsem byla out už od začátku, při sebemenší únavě jsem měla pocit, že padnu, ale valem to bylo dané nedostatkem spánku. Klidně to může být tím, že tělo se teď soustředí na miminko, které - jak mi řekl můj gynekolog - se teď ze začátku chová jako parazit a ubírá Ti. Zkrátka, jak se říká, je to „jiný stav“. Návštěvou doktora a nějakým vyšetřením rozhodně nic nezkazíš, kdyby ta únava měla nějakou vážnější příčinu, alespoň se to podchytí hned zpočátku.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1282 příspěvků 23.07.19 20:10
@Anonymní píše:
@Lara Farseer Díky za tip. Nevím ale jestli B12 bude můj případ. Mléčné výrobky jím denně, na sýru ujíždím, vajíčko (domácí) mám tak obden, maso jím také.

Jojo, já to nemyslela jako, že máš to samé… Jen že příčin může být víc a u mě se na to přišlo jen díky tomu, že mi v trombocentru dělají pravidelné odběry.

Jinak závidím, ač 20tt, tak stále denně zvracím, prakticky cokoli mléčného mi zvedá žaludek, po vajíčkách je mi těžko… Maso můžu a jím, snažíém se zeleninu a obecně pestrou stravu, ale když půld dne prozvracíš, je to těžký :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 20:59

@Lenka_Hal Nejdřív jsem si říkala, jestli ten objem krve se tak citelně zvýší už v 16. tt, když ještě není ani vidět břicho… ale když říkáš, žes něco pozorovala hned na začátku těhu, tak to vypadá spíš, že to bude mít nějakou hormonální příčinu nebo tak.
@Lara Farseer Mně bylo první tři měsíce o dost víc nevolno, než je mi teď, i když na zvracení to naštěstí nebylo. Myslela jsem, že se ta nevolnost pak úplně ztratí, ale jen se zmírnila. Ale aspoň že tak, když čtu, že ty i ve 20.tt denně zvracíš, to si nedovedu představit! Mně dělají některá jídla vyloženě blbě, stačí si je jen představit a je mi zle. Ale jinak naštěstí můžu jíst v podstatě normálně plus mám ještě chutě :-( Snažím se s nima bojovat, ale někdy je to teda dost těžké. Mám např. hroznou chuť na mléčnou čokoládu nebo chipsy - takové prasárny :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.07.19 21:02

A kdyby tu měl někdo nějaký dobrý tip, jak bojovat s chutěmi na chipsy, mléčnou čokoládu a podobné „dobroty“, tak budu moc ráda. Snažím se říkat, že miminku tohle rozhodně neprospívá a mít pevnou vůli, ale prostě to občas moc nezvládám a sním milku nebo velké chipsy za dva dny (a musím se hodně krotit, aby to nebylo na jednou, ale na dvakrát) :-(
Jinak jím celkem rozumně, hodně snídám, hodně tuků (olivový olej, máslo, avokádo), sýry, hodně syrové i dušené zeleniny, párkrát za týden maso, ořechy, jednou týdně sardinky a jednou týdně pečeného lososa atd. Ale stejně mě ty chutě dohánějí :-(

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9899 příspěvků 23.07.19 21:06
@Anonymní píše:
A kdyby tu měl někdo nějaký dobrý tip, jak bojovat s chutěmi na chipsy, mléčnou čokoládu a podobné „dobroty“, tak budu moc ráda. Snažím se říkat, že miminku tohle rozhodně neprospívá a mít pevnou vůli, ale prostě to občas moc nezvládám a sním milku nebo velké chipsy za dva dny (a musím se hodně krotit, aby to nebylo na jednou, ale na dvakrát) :-(
Jinak jím celkem rozumně, hodně snídám, hodně tuků (olivový olej, máslo, avokádo), sýry, hodně syrové i dušené zeleniny, párkrát za týden maso, ořechy, jednou týdně sardinky a jednou týdně pečeného lososa atd. Ale stejně mě ty chutě dohánějí :-(

Rada bych ti poradila, ale…ja mela nastesti chute na zdrave veci, ale bojovat proti tomu neslo. Jak jinak jim ukaznene, kvuli jedne Atkins tycince jsem bezne jezdila pres cele mesto…Dala bych jen obecnou radu, hlidej si dostatek proteinu, no a nejak prezij :kytka: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama