na přehled Encyklopedie

Jak se mění váha těla v těhotenství?

Za optimální váhový přírůstek lékaři považují 8 až 15 kilogramů od počátku těhotenství. Záleží ale na tělesné konstituci matky a také na tom, jestli se nejedná o vícečetné těhotenství. Proto toto rozmezí může být větší.

Co tvoří váhu?

Přibližně polovinu nabyté váhy tvoří váha dítěte, placenty a plodové vody. Druhá polovina pak připadá na matku. A právě tato váha je nejvíce variabilní.

Při každé prohlídce by vás měl lékař také zvážit. Případné nadměrné přibírání váhy s vámi bude konzultovat.

Je přibírání normální?

Nejvíce přiberete v posledním trimestru – přibližně půl kilogramu za týden. Je to tím, že dítě roste rychleji a vaše pohyblivost je o něco menší než na počátku těhotenství.

Deprese z přibírání v těhotenství

V těhotenství ve vás roste nový život. Je tedy jasné, že kromě vašeho bříška se bude zvětšovat také číslo na váze, a to hlavně v několika posledních týdnech.

Zdá se vám, že na závěr těhotenství přibíráte hodně? Netrapte se tím. Po porodu a během kojení přebytečná kila zase zmizí.

Více v hesle Přibírání v těhotenství »

Diskuse o tomto tématu:

Zčala jsem nabírat až kolem 4.měsíce těhu a nakonci to byla největší darda. Přišlo mi, že kynu den ode dne víc a víc. Nakonec jsem dala do porodu jen 11 kilo a myslím, že to je tak akorát. Po porodu jsem totiž měla nahoře jen dvě kila a ty šly rychle dolu samy s běháním kolem holčičky. Tak holky - teď jsem po třech letech těhotná znovu. :-) Tak mi držte palce, ať je to zase tak pohodové jako při prvním.

Váš příspěvek
Jaká informace podle vás chybí v hesle
"Jak se mění váha těla v těhotenství?"?